Друга ліга. Група Б. Підсумки осінньої частини сезону 2021/22 очима Wyscout

10:00, 9 грудня 2021

По закінченню осінньої частини сезону Wyscout підготував традиційний статистичний звіт. Деяку інформацію з нього ми пропонуємо нашим читачам сьогодні.

xG та xPoints

Лідер змагань Металург став першим у кількості власного показника xG – 38,2. При тому, що запорожці забили лише 34 голи. Найменший показник у Кристала – 15,4. За показником xG суперника у групі Б двовладдя: Металург та Перемога набрали по 14,4. Аутсайдер ФК Суми має 45,8.

Скорук за показником xPoints мав набрати на 9,7 очок менше ніж є у турнірній таблиці, а ось Суми, навпаки, за статистикою повинні були б мати на 8,2 очок більше, ніж є насправді.

Забиті голи

Більше за всіх голів з дальньої відстані провели гравці Перемоги – 9. По 4 м’ячі у контратаках забили футболісти Тростянця та Яруда. Після виконання стандартів 9 разів святкував успіх Тростянець. А Яруд забив 9 голів прямими ударами зі штрафних та пенальті. Якщо умовно поділити весь ігровий час на 15-хвилинні відрізки, то найрезультативнішими, з погляду на атакуючі дії, будуть останні хвилини матчів. Саме у цей час Перемога забила 13 м’ячів з 34 загальних. Жодна команда не має сухих 15-хвилинок.

Одразу три команди забили по 34 голи: Балкани, Металург та Перемога. При цьому найменший показник xG у цьому тріо мають Балкани – 27,37, а найвищій – Металург – 38,20. На іншому полюсі таблиці опинився Кристал. Команда забила 13 голів, а за показником xG - у них 15,37.

Пропущені голи

Найбільше голів з дальньої відстані пропустили воротарі Нікополя – 14. Серед 16-ти команд більше інших голів після контратак пропустила одеська Реал Фарма - 5. Вони також «лідирують» за кількістю пропущених м’ячів після прямих ударів зі штрафних та пенальті – 10. А ось загалом після стандартів м’ячі частіше опинялись у воротах Сум – 9 разів.

За ігровим часом найбільше пропущених м’ячів у заключних 15-хвилинках у Реал Фарми – 15. Жодного м’яча не пропускали воротарі Металурга з 31 по 60 хвилини. Голкіпери Балкан залишилися «сухими» з 46 по 75 хвилини. Скорук не пропускав між 16-30 хвилинами, а Перемога з 76 хвилини і до фінального свистка арбітрів у компенсований час других таймів.

Найкращий захист у лізі має Металург, який пропустив всього 7 м’ячів. Але за показником xG у нього лише другий результат – 14,44. Краще лише у Перемоги – 14,42. Замикають обидві таблиці пропущених м’ячів Суми: 49 справжніх та 45,81 віртуальних xG.

Удари

Не дивно, що лідер змагань Металург найчастіше бив по воротам суперників у матчах – у середньому 14,29 ударів за 90 хвилин. Найменша кількість у Реал Фарми – 7,79. За середнім показником найближче за усіх удари по воротам суперників наносили футболісти Вікторії – 18,5 метрів, а найдальше гравці Кристалу – 22,74 м. Кращий показник xG за ударами у Скорука – 0,14, гірший – у того ж Кристала – 0,09.

Дещо інакше виглядає таблиця ударів суперників. У середньому менше інших турбували голкіперів Вікторії – 7,09 ударів за 90 хвилин гри. Спекотно було біля воріт Реал Фарми18,39 ударів у середньому за матч. Найменша середня дистанція ударів була поблизу володінь Сум – 17,6 метрів, а ось по воротам Металурга у середньому пробивали з 21,74 м.

Щодо xG на удар. Найменший показник у захисту Перемоги та Балкан – по 0,08, найбільший у Сум – 0,16.

Втрати м’яча, відбириання та підбирання

Рідше за інших втрачали м’яч гравці Перемоги. У середньому за гру у них ставалося 97,23 втрати. До речі, це єдина команда, яка не досягла рубежу в 100 втрат. Найгірший показник у Полтави – 116,23.

Найчастіше вступали у відбирання та підбирали м’ячі гравці Балкан – 89,71 разу за гру у середньому. Мінімальний показник за цими компонентами мають гравці Реал Фарми – 70,14.

Передачі

З великим відривом у цьому компоненті тримає пальму першості Вікторія  - у середньому за гру 444,90 (81% вдалих). У ар’єргарді – Реал Фарма (265,31 та 72%).

Також Вікторія лідирує за середньою кількістю передач уперед – 156,78. Найбільша середня кількість поперечних пасів у 171,05. А за довгими передачами лідирують Балкани – 65,42. Найбільша середня довжина паса у Балкан – 22,47 метра, найменша у Таврії – 19,14 м.

Вікторія стала лідером за кількістю передач у фінальну третину атаки – 63,90 у середньому за гру. Найменший показник у Реал Фарми – 32,34. За глибокими передачами перше місце у Металурга – 7,42 у середньому за гру. Останньою знову виявилася Реал Фарма – 2,04.

За передачами з просуванням немає кращого показника, ніж у Вікторії – 81,47, найгірші цифри у Реал Фарми – 56,64. А якщо подивитись на підсумок даних про передачі врозріз, то тут ліпше виглядає Полтава – 9,56 у середньому за гру. А одеська Реал Фарма показувала лише 4,13.

Володіння м’ячем

Найбільший відсоток володіння м’ячом показала Вікторія – 58,2%. Але за кількістю володінь перше місце у Балкан – 2536. Проте за середньою тривалістю утримання м’яча під власним контролем найкращий показник у Перемоги – 15,3 секунд. Пригадаємо і аутсайдерів. Найменший відсоток володіння м’ячом у Реал Фарми – 38,6%, а також середній час володіння – 9,3 секунди, найменша кількість володінь у Сум – 1979.

Гра в атаці

Найбільша кількість навісів у Вікторії 21,23 середній показник за гру, у Кристала – 10,51 – це найменший результат.

Гравці Таврії виконали 33,95 обведень за гру, тоді як Скорук лише 22,07.

Найчастіше зустрічались з м’ячом у штрнафній площі суперників гравці Вікторії – 19,95 разів у середньому за гру. А у Реал Фарми показник лише 9,68.

Гравці Скорука змушували суперників 18,27 разів за матч порушувати правила. А ось проти Балкан у середньому фолили 9,84 разів за гру.

Єдиноборства

У цьому компоненті при атаках не було рівних Нікополю – 84,99 рази за гру. Чого не скажеш про Миколаїв – лише 61,35. Найчастіше вступали у єдиноборства у захисті футболісти Реал Фарми 79,25 разів за гру. Гравці Перемоги лише 62,30.

У верхових єдиноборствах найкращий показник у Балкан – 57,29, найгірший у Сум – 34.

Якщо розглянути лише єдиноборства за нейтральний м’яч, то частіше в них вступали гравці Полтави – 42,95, рідше ніж інші - футболісти Реал Фарми – 34,28.

Гра у захисті

Футболісти Реал Фарми виконували 51,6 перехоплень у середньому за гру, а гравці Вікторії лише 32,36.

Найнижчий показник інтенсивності пресингу PPDA має Вікторія 6,27, найвишчий – Суми (12,12).

Гравці Реал Фарми у середньому 4,13 разів за матч блокували удари суперників, тоді як футболісти Вікторії лише 1,16. Але найвищий відсоток заблокованих ударів мають представники Тростянця – 28,5%. А найвищій показник xG заблокованих ударів у Кристала – 5,73.

Частіше за інших у групі Б порушували правила гравці Скорука – 18,69 разів у середньому за гру. Найдисциплінованішими виявились футболісти Тростянця – 13,46 фолів.

Стандарти

Гравці Вікторії найчастіше виконували стандарти. З 123 спроб, 21 - закінчилася ударом. Проте у Кристала з 51 спроби до ударів справа дійшла лише тричі.

Найчастіше пробивали пенальті гравці Яруда – 9 спроб (8 реалізовано). По одному разі пробивали з позначки футболісти Нікополя та Балкан – і не схибили.

29 разів гравці Перемоги били з штрафних ударів по воротам суперників, а ось футболісти Нікополя та Вовчанська – лише по 8.