Прес-служба ПФЛ підсумовує побачене в липні – листопаді 2017 року у Групі А Другої ліги
85 матчів відбулося в літньо-осінній частині сезону 2017/18 у Групі «А» другої ліги – при цьому не враховуємо чотири, проведені ФК «Тернопіль», який знявся із турніру ще задовго до завершення першого кола. Окрім цих анульованих результатів, враховуємо технічну перемогу «Скали» над «Арсеналом-Київщиною» та ФК «Львів» над «Поліссям» (у першому випадку неявка, у другому – задіювання гравця, який не мав права участі в матчі).
«Зимовим чемпіоном» став дебютант другої ліги – «Агробізнес», на другому прохідному місці йде «Прикарпаття». При цьому показники волочищан унікально потужні – 94,1% набраних очок від можливих. Настільки сильно не виступають лідери в жодній іншій лізі. Разом із тим, 10-очковий відрив першої команди від другої – безумовно найбільший від усіх ліг українського футболу.
Примітка: ефективність визначається відсотковим відношенням кількості фактично набраних очок у проведених матчах до максимально можливої.
Турнірна таблиця Групи «А» другої ліги
Варто відзначити, що серед аутсайдерів установилася відносна рівність. Це стало можливим завдяки тому, що найголовніші аутсайдери – «Арсенал-Київщина» та «Полісся» – дуже суттєво додали у другому колі.
Відзначаємо неймовірний показник лідера в гостях – на виїзді «Агробізнес» до цих пір не втратив жодного очка! При цьому до досить агресивних в гостях команд варто відносити й «Скалу», яка 11 із 18 очок завоювала саме на чужих полях А от «Поділля» все ще йде без перемог на виїзді. Команд, які б не вигравали вдома, у Групі «А» не лишилося.
За виступами на своєму полі трійка найкращих виглядає таким чином:
1. «Агробізнес» (88,9% набраних очок від кількості можливих);
2. «Прикарпаття» (77,8%);
3. «Нива» Т (60,0%).
А ось за виїзними матчами лідери розташувалися дещо інакше:
1. «Агробізнес» (100% набраних очок від кількості можливих);
2. «Прикарпаття» (70,8%);
3. «Скала» (42,9%).
Показники відвідуваності, дисциплінарних порушень та середнього віку
Прекрасну статистику за відвідуваністю показало «Прикарпаття» – 1912 глядачів у середньому (32500 сумарно). При цьому вдалося випередити лідера – «Агробізнес» (1826) та «Поділля» (1794).
Однак суто за домашніми матчами показник Івано-Франківська навіть більш переконливий – 2622 вболівальників за матч пересічно. Також крейсерський показник >2000 перетнули Волочиськ та Хмельницький. В гостях найбільше глядачів збирала «Буковина» – 1800 в середньому.
Найнижчий середній показник відвідуваності у «Полісся» – 739 глядачів. Однак це загальний реєстр. А от за домашніми матчами впевнено замикає список «Арсенал-Київщина» (лише по 143 чоловіка на гру пересічно). На виїзді ж найменше фанів зібрала «Нива-В» (8400 сумарно, 1050 пересічно).
Фото: mfc.zt.ua
Всього 20 попереджень і жодного вилучення – «Агробізнес» лідирує за мінімальністю карткових санкцій. Натомість у пасиві «Буковини» та «Полісся» – відразу по 53 жовті картки, а гравці «Поділля» вилучалися аж 5 разів.
Найбільше гравців (29) використало «Поділля», найменше (20) – «Агробізнес». Хмельничани стали наймолодшими у півріччі (20,5 – середній вік). А от найстаршою командою літа-осені є «Прикарпаття» (26,0).
2,56 складає середня результативність Групи «А» (якщо порівнювати з показниками попередніх семи сезонів, серед яких були й ті, які не розділялися на різні групи, то це показник нижче середнього). А от у плані відвідуваності друга ліга стрімко зростає. Навіть у Групі «А», де немає гучних грандів із великих міст на кшталт «Металіста 1925» чи дніпрян, відразу 8 матчів зібрало 3000 глядачів і більше, а частка поєдинків з відвідуваністю більше 2 тисяч навіть зросла (таких було 23 – і це при тому, що «Нива» проводила домашні матчі у Вишнівці, а не у Тернополі, де раніше мала значно більшу відвідуваність).
Прес-служба ПФЛ