Новини змагань

Тренерський ракурс. Литовченко і Мазараті - найкращі тренери 21-го туру

21:00, 13 листопада 2017
Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

«Арсенал-Київ» пережив досить складний момент, вилетівши із кубку та зазнавши першої поразки в чемпіонаті. Це було випробування на міцність для лідера, адже у випадку іще одної осічки та успіху конкурентів «каноніри» могли навіть похитнутися на першому місці, яке утримують із четвертого туру. Але колектив зібрався і здолав «Геліос» – 3:1.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Арсеналу» Сергій Литовченко. Його підопічні завдали поразки одному з претендентів на медалі в центральному матчі 21-го туру.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Арсенал» цього разу особливо потребував очок, тим не менш, опинився у складній ситуації, пропустивши першим. Але потужна формація з акцентом на тиск на третій третині поля змусила гостей незвично багато помилятися на програвати боротьбу, а вольові якості потужної команди господарів допомогли не лише відігратися, а й наростити перевагу у два голи за підсумком важливого матчу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Буде справедливо сказати, що «Арсенал» підійшов до матчу практично в оптимальному складі. Не змогли задіяти дискваліфікованого Черненка, але у команді достатньо флангових гравців хорошої якості. А от у гостей в обороні не вистачало капітана Лобойка, який вже давно перебуває в лазареті. Якщо у матчах із суперниками меншого рівня амбіцій його компенсували більш-менш вдало, то в протистоянні з лідером кидалося в очі, що захисту його не вистачає.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У команди є кілька гравців, на універсалізм яких може розраховувати тренерський штаб. Зозуля і Деркач, приміром, велику частину кар’єри провели у півзахисті, але в «Арсеналі» спокійно на досвіді складають пару центрбеків. Трубочкін в молодіжних та резервних складах «Динамо» грав праворуч в обороні чи навіть у центрі, тут закриває місце лівого захисника. Нарешті, вийшовши без номінального лівого півзахисника, «Арсенал» не втратив нічого в цій зоні, тому що там ефективно працював форвард Есеола.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Арсенал» має чи не найбільше серед усіх команд Першої ліги варіантів ведення гри. Цього разу кияни зіграли в два форварди, причому, один із них мав свободу дій та часто відпрацьовував в атакувальній зоні лівого флангу, адже номінального лівого півзахисника у господарів не було. По ходу матчу Литовченко кілька разів змінював акценти у грі, зокрема, знявши Есеолу на користь лівого хава Семенюка, і кожного разу це давало спалах активності й підняття темпу в потрібних зонах.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки в Петровому «Арсенал» потребував реабілітації – і перемога над «Геліосом» (клубом, за який колись пограли кілька гравців, і в тому числі нинішній головний тренер «канонірів») стала чудовим приводом для цього. Разом із осічкою конкурентів, вона дозволила лідеру повернути собі 5-очкову перевагу.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Литовченко («Арсенал»)
Середній бал – 4,6


13 турів «Металіст 1925» не втрачав лідерство в Групі «Б» Другої ліги – і не збирався цього робити й зараз, попри велику конкуренцію зі сторони СК «Дніпро-1». Однак у матчі із резервним складом МФК «Миколаїв» харків’яни не змогли забити, а ще й пропустили кілька контратак, одна із яких стала результативною.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер МФК «Миколаїв-2» В’ячеслав Мазараті. Його підопічні зіпсували одному із фаворитів сезону заключний домашній матч року, а також змінили лідера в Групі «Б», що може мати ключове значення для визначення «зимового чемпіона».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Металіст 1925» не знав поразок з липня, а вдома у поточному чемпіонаті взагалі ще ніколи не програвав. Те, що саме МФК «Миколаїв-2», а не хтось із претендентів на медалі, переграв харків’ян на їхньому полі, робить честь резервному складу, де лише кілька гравців мають більший, ніж епізодичний, досвід виступів на дорослому професіональному рівні.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Специфіка роботи резервної команди полягає в тому, що її основне завдання – готувати гравців для першого складу. Тож, як залежний колектив, МФК «Миколаїв-2» виконує свої локальні задачі у чемпіонаті. І при цьому може розраховувати лише на епізодичну допомогу гравців з основної команди. Цього разу до таких можна було відносити лише Аксьонова (та й то – він, як і Чаус, Скидан та Безсалов, до основної обойми не входить, ігрову практику має саме у резерві). До того ж, цього місяця з різних причин уже не можуть допомогти команді такі гравці, як Толгаренко, Ізмалков, Барнор.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

На відміну від попередніх матчів, такої роботи не потребувалося – Бардадим грав на більш притаманній йому позиції, центрбеки та центрхави уже награні. Тобто, експериментами займався, радше, суперник.  

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Звісно, у гостей було не так багато варіантів, як здобути результат у виїзному матчі з лідером. МФК «Миколаїв-2» дійсно приділяв дуже багато уваги руйнівній роботі, однак відзначимо, що у контратаки молоді гравці гостей втікали неодноразово, тож той епізод, який завершився голом, не був випадковістю.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

МФК «Миколаїв-2» другий матч поспіль не пропустив в гостях, тож будемо сподіватися, що цей результат надихне резервну команду першолігового клубу на заключний матч сезону – проти запорізького «Металурга».

Лауреат 20-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
В’ячеслав Мазараті (МФК «Миколаїв-2»)
Середній бал – 4,6

 

За матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору