Новини змагань

Тренерський ракурс. Бессмертний і В.Костишин - найкращі тренери 19-го ігрового тижня

12:10, 31 жовтня 2017
Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Фото: fc-poltava.at.ua


Цього тижня Перша ліга багата на важливі протистояння, однак навіть на загальному цікавому фоні виділявся матч у Чернігові. Адже там грали команди із першої трійки, тож вага поєдинку була надзвичайно великою. «Десна» вела в рахунку, однак полтавці вдало використали свої можливості, суворо відіграли за виїзною моделлю та здобули вольову перемогу.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Полтава» Анатолій Безсмертний. Його підопічні здобули надзвичайно важливі три очки у виїзному протистоянні із одним з найголовніших конкурентів у боротьбі за очки.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Десна» давно не втрачала очок, восени, здебільшого, зібрано граючи в обороні та досить продуктивно в атаці. Однак полтавській команді в гостях вдалося переломити хід зустрічі. Гості ефективно зіграли на чужій половині поля, а отримавши перевагу в рахунку та чисельності ФК «Полтава» прагматично вдалося довести гру до потрібного результату.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Загалом, кадрова ситуація була у гостей задовільною. Навпаки, ще й повернувся після травми досвідчений форвард Ковпак – і він, як головна зірка полтавців, після виходу на заміну зробив свій внесок у перемогу. Це у господарів були проблеми із травмованим Фаворовим та перебудовами в центрі поля.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначимо, що полтавці досить майстерно проводили ротацію в останніх турах, все-таки перетрусивши склад, підвищивши конкуренцію та знайшовши оптимальні поєднання гравців. Цікавим стало рішення випустити номінального центрального півзахисника Насібуліна на правий край, а також вихід на цю ж лінію номінального флангового захисника Кушніренка – суто заради швидкісних якостей та свіжості.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Після невдалого першого тайму, який міг завершитися й гірше, ніж з мінімальною перевагою господарів, ФК «Полтава» вдалося суттєво змінити власну гру. По-перше, відзначимо ранню заміну опорника на форварда – вихід Ковпака посилив тиск на редути чернігівців, підняв лінію високого пресингу. По-друге, у всіх замінах гості орієнтувалися на швидкість та фізичну потужність. Човникові забіги «містян» використовували слабкості флангів «Десни», де гравці зазвичай вільно підключаються в атаки навіть з оборони.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це вже третя поспіль перемога ФК «Полтава» – причому, вдалося здолати суперників, які не зазнавали поразок від початку осені упродовж дев'яти (!) турів. За виїзними матчами полтавська команда – друга в сезоні (22 очки – більше на чужих полях взяв лише «Арсенал», 23). Відрізок від початку вересня до цього дня підопічні Безсмертного провели досить сильно – 24 очка в 10 матчах (знову ж таки, краще виступили тільки столичні «каноніри» – 26 очок за аналогічний період).

Лауреат 19-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Анатолій Безсмертний (ФК «Полтава»)
Середній бал – 4,6


«Поділля» є одним із найбільш оригінальних клубів Групи «А» – акцент тут робиться на дитячо-юнацькому футболі, а склад на 90% укомплектований власними вихованцями. Попри це, є у команди, яка лише другий сезон виступає на дорослому професіональному рівні, й власні успіхи. По ходу сезону двох її лідерів орендували клуби Першої ліги, що свідчить про правильність роботи з перспективною молоддю. А цього тижня хмельничани нокаутували «Буковину» – 3:0, довівши, що й без Музичука та Якубова можуть комбінувати та атакувати.

Фото: fcpodillya.com.ua


Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Поділля» Віталій Костишин. Його підопічні здобули першу розгромну перемогу в сезоні та зрівнялися з нею за очками.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Нині боротьба серед аутсайдерів Групи «А» Другої ліги загострилася – ожив «Арсенал-Київщина», де головним тренером працює молодий перспективний фахівець Олександр Акімов (за підтримки консультанта Ігоря Жабченка), вдало посилилося «Полісся» з Едуардом Хавровим на чолі. У більшості конкурентів хмельничан у складі є більш досвідчені гравці з досвідом гри на вищому рівні. Тому переконлива перемога «Поділля» над чернівчанами не лише принесла радість його вболівальникам,а й дозволила утримати дистанцію над аутсайдерами.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Подоляни не могли задіяти через перебір карток відразу двох основних гравців – правофлангового Джурка, який стрімко прогресує, та найдосвідченішого гравця атаки Колесникова. До цього можна додати, що команда грає без своїх відданих в оренду лідерів (Якубов – у «Балканах», Музичук – у «Колосі»). У гостей також були втрати, тому констатуємо приблизну рівність.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Видно, що хмельничани ретельно попрацювали зі складом після виїзної поразки від тернопільської «Ниви». Через відсутність Джурка універсалу Гресю довелося зіграти на його місці праворуч. Дуже своєчасно повернувся після пошкодження Рижук, відразу зайнявши вакантне місце у центрі захисту. Вдало зіграла зв’язка Охрончук – Ліповуз в опорній зоні. Нарешті, Бабак освоюється в атаці та починає прогресувати на вістрі. Можна сказати, що процес заміни на ключових позиціях пройшов у команді успішно.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Поділля» чітко притримувалося первісного плану на гру й витримало темп поєдинку. Заміни, в основному, проводилися по позиціях – але з акцентом на спокійне, прагматичне догравання матчу. Приємно відзначити, що тренерський штаб не побоявся дати дебютувати в пам’ятному матчі юних Ливандовського та Шаповала. Хлопці 2000-2001 років народження назавжди запам’ятають цей поєдинок, а останній із них – 16-річний Шаповал – стає наймолодшим гравцем сезону 2017/18 у Другій лізі.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В гостях молодій команді із Хмельницького грається традиційно важко, однак варто відзначити, що на своєму полі «Поділля» стабілізувало результати й виступає навіть досить сильно. Виграш у «Буковини» став першою розгромною перемогою в сезоні для подолян. Але вдома вони виграють «всуху» вже четвертий поспіль матч.

Лауреат 18-го ігрового тижня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Віталій Костишин («Поділля»)
Середній бал – 4,6

 

За матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору