«Геліос» у минулому турі пережив особливо неприємну поразку від «Інгульця», проте не став робити поспішних висновків, а згуртувався навколо тренерського штабу. Завдяки цьому в не оптимальному складі харків’яни змогли здобути виїзну перемогу над «Колосом» (два голи проти одного), завдяки чому зробив крок вгору в турнірній таблиці
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Геліоса» Сергій Сизихін. Його підопічні змогли обіграти в гостях одного з безпосередніх конкурентів у боротьбі за медалі.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Геліос» минулого сезону здобув у матчах з «Колосом» чотири очки із шести можливих, у тому числі, вигравши у Ковалівці. Та й суперники в минулому турі зазнали поразки в Одесі, що виключило навіть саму можливість недостатнього налаштування на цей матч. Виїзна перемога над клубом, який задекларував завдання – підвищення в класі, це особливо важливе досягнення харків’ян.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Через травми не змогли допомогти харків’янам капітан команди, центральний захисник Сергій Лобойко, фланговий півзахисник Антон Кіча та фланговий універсал Ілля Глушицький. Дискваліфіковано основного гравця групи атаки Сергія Кравченка. Дуже серйозні втрати як для зіграного колективу «сонячних».
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
В обороні Лобойка навдивовижу впевнено та успішно підміняє молодий Щасливцев, відсутність Кічі та Глушицького вдалося компенсувати за рахунок внутрішніх резервів та впевненості новачків Шопіна й Кошмана, а молодий Абеленцев зі своєю швидкістю вдало замінив дискваліфікованого за вилучення у Петровому С.Кравченка. Всі рокіровки – за позиціями, за рахунок глибини складу.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Попри стереотип про виїзну модель, «Геліос» у Ковалівці постав особливо стрімким колективом. Загальнокомандна швидкість дозволила гостям набагато ефективніше виходити від оборони в атаку, а хороший добір гравців на флангах призвів до повної перемоги на краях поля. Наприкінці гри тренерський штаб вдавався до замін, спрямованих на утримання й зміцнення центрального плацдарму, що було адекватно щодо ходу гри.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
«Геліос» робить крок вгору в турнірній таблиці, з п’ятого місця піднявшись на четверте. Останні результати команди нестабільні, але безкомпромісні – п’ять турів без нічиїх, а за поразки реабілітація виходить досить гідною. В гостях харків’яни беруть майже вдвічі очок більше, ніж удома, тож справедливо входять у трійку найкращих за виїзними матчами.
Лауреат 12-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Сизихін («Геліос»)
Середній бал – 4,6
ФК «Дніпро» стартував досить невдало, вилетівши у кубку від аматорів, у сильній Групі «Б» він аж до третього туру не знав перемог. Проте нині це вже зовсім інший колектив, і це підтверджує хоча б впевнена перемога над досить сильним «Реалом Фарма» (3:1), колективом, який минулого сезону ледве не потрапив у плей-оф післясезоння.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Дніпра» Олександр Поклонський. Його підопічні здобули перемогу над «Реалом Фарма», що дозволило їм зробити крок вгору й вперше із дев’ятого туру ввійти у трійку найкращих у Групі «Б».
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Зважаючи на те, що у Харкові грали два основні претенденти на медалі, а також на перемоги конкурентів із Херсонщини, обіграти «Реал Фарму» було стратегічно важливо – у такому випадку «Дніпро» точно не випадав би із пелетону і навіть мав змогу трішки покращити своє турнірне положення.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Жодних суттєвих втрат у дніпрян не було – ротацію можна було назвати плановою, та й сама гра, в принципі, проходила за прийнятним для господарів сценарієм, що свідчить про правильний вибір як складу, так і тактики на цю гру.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Дніпряни після переможного дербі з ФК «Нікополь» провели планову ротацію воротаря (Баштаненко замінив менш досвідченого Пономаренка), утім, у всьому іншому склад команди був прогнозованим, а лідери зайняли звичні для себе місця. Відзначимо, що нинішній склад награний упродовж проб і помилок першого кола.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
У цьому матчі стала родзинкою проба талановитого захисника Палюха в ролі «хвилеріза» – але через травму Киричука із заміною ще до перерви змусила знову опустити Палюха в оборону. Варто відзначити сміливе рішення замість захисника випустити атакувального гравця, а пізніше до Костишина долучилися й інші футболісти з акцентом на атаку. Це й дозволило тиск на оборону одеситів перетворити на голи.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Нині «Дніпро» вже зовсім не той, що на старті сезону – і це ми відносимо також до успіхів тренерського штабу. Це вже друга поспіль перемога підопічних Поклонського і третя поспіль на своєму полі. Вперше після п’яти матчів без пропущених м’ячів команда пропустила, однак все одно не відпустила важливої перемоги.
Лауреат 12-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олександр Поклонський (ФК «Дніпро»)
Середній бал – 4,8
Прес-служба ПФЛ за матералами uafc.org.ua