Новини змагань

Тренерський ракурс. Сизихін і Призетко - найкращі тренери дев'ятого туру

17:10, 1 вересня 2017

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу підбиває підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2017/18

Сергій Сизихин


«Оболонь-Бровар» до звітного туру була командою з найкращою обороною, однак за один матч із «Геліосом» пропустила стільки ж, як за вісім попередніх зустрічей. Харків’яни переграли киян на їхньому полі, проявивши високу командну дисципліну, постійний пресинг та інтенсивність контратакувальної гри.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Геліоса» Сергій Сизихін. Його підопічні реабілітувалися за поразку від кременчужан та завдали «Оболоні-Бровар» крупної поразки у три м’ячі на її ж полі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зустріч двох команд із лідируючої групи закривала літню програму Першої ліги, тому до неї були прикуті всі погляди. «Оболонь-Бровар» в останніх турах не пропускала, та й загалом досить успішно виступала вдома, вигравши попередні зустрічі на рідному стадіоні. Тож переконлива перемога харківської команди дозволила їй піднятися з п’ятого місця на четверте, маючи можливість вже в наступному турі претендувати й на другу позицію.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Головна проблема команди – моральний дух після другої в чемпіонаті домашньої поразки. Матч з «Кременем» навіть змусив клуб провести службове розслідування, за підсумками якого гравцям було висловлено повну довіру та підтверджено, що до них не може бути претензій щодо Чесної гри. Також варто відзначити відсутність травмованого Лобойка – капітана та основного центрального захисника харків’ян, дискваліфікацію правого захисника Глушицького та хворобу досвідченого центрхава Скарлоша.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після програного матчу тренерський штаб «Геліоса» не вдався до паніки, а грамотно розподілив кадрові ресурси. У воротах з’явився молодий Котляров (йому, як і Щасливцеву, Сизихін довіряє відповідальні позиції, не маючи перестрог щодо їхньої молодості та малодосвідченості), у центр поля повернувся після дискваліфікації Скоблов. А в іншому це був той же склад у тому ж поєднанні.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Оболонь-Бровар» з перших хвилин запропонувала харків’янам високий темп та відкриту гру, і «Геліос» майстерно цим скористався. За рахунок швидкого переходу від оборони в атаку та синхронності командних дій гості після кожного відбору старалися миттєво проводити контратаки, застаючи зненацька редути суперників. А коли харків’яни повели в рахунку, цей процес взагалі налагодився до автоматизму, адже оболонці вимушені були розкриватися й іти відігруватися. Це була тактична перемога, пов’язана з гарним вивченням суперника та правильним виконанням тренерської установки.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Геліос» – один із найкращих в сезоні за виїзними матчами (4 перемоги й 1 нічия у 5 матчах), від початку травня безпрограшна гостьова серія харків’ян досягнула вже 8 матчів. До того ж, незважаючи на випадання відразу двох захисників, наряду з лідером, «Арсеналом», харків’яни виявилися командою з найнадійнішою обороною (всього 5 пропущених м’ячів при чотирьох «сухих» матчах).

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Сизихін («Геліос»)
Середній бал – 4,8


«Металіст 1925» за підсумками попереднього туру завоював лідерство і повинен був його відстоювати якраз у матчі проти команди, у якої його відібрав – «Енергії». Граючи проти старожилів Другої ліги, харківський колектив мав перевірити свою боєздатність і оцінити прогрес за останній місяць. Переконлива перемога з рахунком 4:1 підтвердила невипадковість підйому харків’ян.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Металіста 1925» Олександр Призетко. Його підопічні здобули переконливу перемогу над новокаховцями – своїми конкурентами в боротьбі за медалі, завдяки чому вдалося зміцнити своє лідерство.

Фото: Елісса Ветрова, metalist1925.com


1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був центральний матч туру, який визначав долю першого місця за підсумками дев’ятого ігрового дня. Зважаючи на те, що «Металіст 1925» дебютує у Другій лізі й із більшістю суперників зустрічається вперше, для нього було важливо не втрати очки у матчі з новокаховцями, які донедавна лідирували у Групі «Б».

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих кадрових проблем у харків’ян не було – навпаки, напередодні матчу був дозаявлений голкіпер Каневцев з досвідом виступів у Прем’єр-лізі, а досвідчений захисник Жданов вперше вийшов на поле після вилучення двохтижневої давнини. Тож радше проблеми зі складом були у гостей, що, тим не менш, не применшує хорошого виступу «Металіста 1925».

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб уже награв свій бойовий склад, тому не потребував якихось несподіваних перестановок. Відзначимо сміливість у виборі голкіпера (Каневцев, який повернувся із «Чорноморця», був поставлений в ворота відразу після дозаявки), а також вихід Жданова та Чегурка. Володіючи досить варіативним складом, харків’яни можуть собі дозволити природну, планову ротацію.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Металіст 1925» з перших хвилин здійснював досить серйозний тиск на оборону «Енергії», і вона його не витримала. Надалі харків’яни майстерно керували грою, змінюючи темп наступу та чергуючи атаки з періодом спокою. Заміни були здійснені по позиціях та спрямовані на нарощення тиску під кінець гри.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це вже сьома поспіль перемога харків’ян після невдалого старту. Провідний форвард «Металіста 1925» Сергій Давидов упродовж цих поєдинків зробив великий вклад в командний успіх, забивши 14 (!) м’ячів та взявши участь ще в трьох результативних комбінаціях. Досвід та клас підопічних Олександра Призетка допоміг їм виконати тренерські настанови й досягнути чудового результату.

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олександр Призетко («Металіст 1925»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору