Новини змагань

Тренерський ракурс. Пархоменко і Федорчук - найкращі тренери сьомого туру

11:15, 22 серпня 2017

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу підбиває підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2017/18

Зорянський клуб останнім із усіх учасників сезону 2017/18 дізнався про місце своїх виступів – програвши стикові післясезонні матчі, «Балкани» все ж підвищилися в класі, замінивши там «Дніпро», яке через борги було понижено аж в Другу лігу. Це – позитивна новина для клубу із Саратського району Одеської області, але додаткові труднощі для тренерського штабу, якому потрібно було оперативно форсувати підготовку та підсилення складу під Першу лігу.

Тому зорянцям було важко чіплятися за результат, а тут іще й епідемія травм. Після поразки у Чернігові «Балкани» мали вдома приймати «Колос», і більшість фахівців схильні були віддавати перевагу ковалівцям. Однак господарі виграли – 1:0.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Балкан» Андрій Пархоменко. Його підопічні здобули перемогу над давніми знайомими, які напередодні туру посідали значно вище місце й загалом у сезон увійшли з більш досвідченим складом.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Балкани» востаннє грали з «Колосом» ще на аматорському рівні, однак тут, серед професіоналів, уже ковалівці були фаворитами – як чемпіони Другої ліги та клуб, який у дебютному сезоні в Першій лізі посів місце у п’ятірці кращих. Тим не менш, зорянці належно розібрали всі сильні сторони суперників і знайшли їм протидію, а реалізований у другому таймі пенальті вирішив долю протистояння. «Балкани» нині – одна з найбільш відвідуваних команд дивізіону у домашніх матчах. На них іде додатковий тиск відповідальності, тож навіть у матчах проти потенційних претендентів на медалі від господарів чекають перемог.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрову ситуацію в «Балканах» можна охарактеризувати як вельми складну. Травмовані універсали Кабанюк та Платунов – обидва у цій команді могли зіграти форварда, тож ветеран Райчев лишався ледве не безальтернативним вибором. Надовго опинився у лазареті вінгер Вадим Златов. Є питання по забивному Урсуленку, який після Другої ліги втратив місце в основі. Воротар Олексій Паламарчук ще з Чернігова з переломом пальця. Костянтин Пархоменко представляє клуб на міжнародному турнірі (у складі студентської збірної України – на Всесвітній Універсіаді). Не зовсім здоровими зіграли Цимбалар-молодший та Шаповаленко. Довелося навіть повертати в заявку Саламаху, який встиг уже завершити виступи, але повернувся, щоб хоча б мінімально заповнити заявку.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Щоб заповнити склад з урахуванням всіх втрат, довелося йти на перебудови. Так, на правому фланзі грала зв’язка захисників М.Златов – Стасюк, по ходу гри довелося випускати універсала Пенова, граючого тренера Д.Пархоменка, Саламаху, який, повторимося, вже мав зав’язувати з професіональним футболом. Тож, зважаючи на обстановку, склад вийшов бойовим, а заміни (навіть чудернацькі) допомогли утримати темп.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Від обраної тактики «Балканам» рідко доводиться відступати, однак по ходу цього матчу було кілька змін. З виходом С.Паламарчука, Пенова, Саламахи мінялися акценти у грі, або наповнювалася, або скорочувалася група атаки, велися пошуки варіантів, які утримували темп та дозволяли зберегти надійність в обороні.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Загалом, стабільність результатів – це ще ціль для «Балкан», однак новачки вже славляться завдяки домашнім виступам. На своєму полі вони завоювали 7 зі своїх 11 очок (нічия та дві мінімальні перемоги), тут важко грається навіть суперникам найвищого рівня.

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Андрій Пархоменко («Балкани»)
Середній бал – 4,6


Новокаховська «Енергія» після перемоги у Петровському районі одноосібно очолила Групу «Б», де її суперниками є ФК «Дніпро» та СК «Дніпро-1», «Металіст-1925», «Мир» та «Реал Фарма». «Інгулець-2» чинив супротив, однак програв – 1:3. Тож команда із Херсонщини приємно здивувала, після уже досить серйозної дистанції захопивши лідерство у такій складній компанії.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Енергії» Олег Федорчук. Його підопічні вкотре продемонстрували агресивний, результативний футбол, здобувши важливу перемогу в гостях у команди, якій двічі програвали минулого сезону.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Зважаючи на загострену боротьбу за лідерство, цей виїзд був стратегічно важливим для «Енергії». З одного боку, очки у матчі з молодіжним складом втрачати не варто. З іншого – конкуренти грали досить непрості матчі. Тож було зрозуміло: за певних обставин новокаховський клуб міг одноосібно зійти на першу сходинку таблиці.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Склад «Енергії» не настільки широкий і варіативний, щоб не помітити відсутності основних гравців. А новокаховцям не могли допомогти провідний правий оборонець Прокіпчук (травма) та головний центрфорвард Бочак (відрядження на міжнародний турнір – Всесвітню Універсіаду). Ще кілька гравців ротації з тих чи інших причин не могли взяти участі в поєдинку. Зважаючи на підсумковий результат, кадровий вибір Федорчука себе виправдав.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Енергія» знайшла цікаве вирішення проблеми основного правого латераля: це місце зайняв номінальний опорник Кіреєв, який вдало мінявся зонами з центрбеком Махнєвим. У той же час, замість форварда таранного плану Бочака на вістрі грав менш потужний, але більш рухливий та різноплановий Молочко. Таким чином, вдалося вирішити найнагальніші проблеми.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Гості діяли в агресивному ключі, а забивши – віддали ініціативу суперникам, вдало використовуючи так звану «гру другим номером». Звісно, цю тактику можна назвати дещо спрощеною, але вона сповна спрацювала й була цілком виправдана складними умовами – окрім кадрових втрат, незвичним для «Енергії» було грати в ранню пору на полі зі штучним покриттям (синтетика у спекотній день – серйозне випробування).

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В гостях «Енергія» не знає поразок – із чотирьох матчів чемпіонату та кубку на чужих полях їй вдалося виграти три при одній нічиїй. Головне ж – команда демонструє гостроатакувальний футбол. Вона забивала у кожному матчі сезону й за кількістю голів поступається лише грандам (дует дніпрян та «Металіст-1925»).

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олег Федорчук («Енергія» Нова Каховка)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору