Що нам сніг, що нам шторм, що нам буря? Топ-10 спарингів, які провели клуби ПФЛ у лютому

10:30, 4 березня 2017

Прес-служба ПФЛ наводить рейтинг найцікавіших контрольних матчів лютого 2017 року

Президент ПФЛ Сергій Макаров нагороджує переможців Кубка Пожечевського. Фото: Олег Дубина

• 3 лютого. Київська область. Чапаївка. НТБ «Динамо».

"Оболонь-Бровар" (Київ) Д2 – "Черкаський Дніпро" (Черкаси) Д2 – 1:2

Голи: Ковбаса, 82 – Ямполь, 53, Савченко, 88

"Оболонь-Бровар", перший тайм: Федорівський, Пінчук, Даценко, Бровченко, Гурмак, Сахнюк, Слободян, Скакун, Продан, 2 новачків; другий тайм: Поштаренко, Корнєв, К.Коваленко, Шевченко, Єременко, Гордійчук, Шевчук, Ковбаса, Корольчук, 2 новачків.

"Черкаський Дніпро", перший тайм: Будюк, Синьогуб, Тарасенко, Махарадзе, Балан, Цибульник, Семенина, Бушман, Ісраїлов, Скепський, Маїк; другий тайм: Кучинський, Крамар, Гончаренко, Шведенко, Шурубура, Кошка, Савченко, Мединський, Ямполь, Сторчоус, Ковпак.

Бойова нічия давніх суперників, які і в другій, і в першій лігах суперничають одне з одним за медалі. У напруженому матчі першими забили черкаські футболісти – Ямполь вдало спіймав м’яча на ногу після невдалого виносу суперників, однак під кінець гри оболонець Корольчук виборов м’яча для Ковбаси, котрий розстріляв ворота суперників. І все ж перемогу відсвяткували черкаські футболісти: Савченко бездоганним ударом перекинув стінку і влучив точно у дев’ятку. Оболонці однозначно хотіли реваншуватися перед суперником, який відбирав у них медалі вищої проби, але це був їхній де-факто перший матч 2017 року, тому за мізер часу відігратися «броварі» не змогли.

• 9 лютого. Полтавська область. Копили. НТБ ФК «Полтава». Кубок Пожечевського.

ФК "Полтава" Д2 – "Кремінь" (Кременчук) Д3 – 1:2

Голи: Трояновський, 23 (пен.) – Богданов, 15, Тимченко, 68

Полтава, перший тайм: Кринський, Кушніренко, Ковтун, Парамонов, Голіков, Дмитренко, Пуканич, Зеленевич, Соломка, Трояновський, Нехтій; другий тайм: Бонь, Приходько, Кушніренко, Ковтун, Лучик, Сокуренко, Гришин, Янаков, Пучковський, Пуканич, Мішин.

Кремінь: Ленчинков, Бичков, Ентін, Кравчук, Горват, Лісовий, Богданов, Степанчук, Козлов, Тертишний, Тимченко; на заміни виходили: Олійник, Поплавка, Сидоренко, Скоцький.

Лідер другої ліги, "Кремінь", випробовував свої сили на фоні сильного суперника – ФК "Полтава" вже є старожилом першої ліги й готується до змагання з "Шахтарем" у чвертьфіналі Кубка України. Тим не менш, гості почали дуже яскраво: їхня багатоходова атака завершилася тим, що Богданов підхопив м’яча перед лінією штрафної і потужним ударом вразив ціль. Хоча невдовзі Трояновський з пенальті зрівняв цифри на табло, справа дійшла до перемоги кременчуцької команди. Після кутового забив Тимченко – досвідчений форвард, який колись грав, зокрема, і за ФК Полтава.

• 9 лютого. Туреччина.

"Десна" (Чернігів) Д2 – "Сталь" (Мелець, Польща) Д2 – 1:0

Гол: Фаворов, 88

"Десна" здобула перемогу над 14-ю командою польської першої ліги, утім, вона не була легкою. Суперник влучав у стійку воріт «сіверян», а пізніше навіть затіяв штовханину з чернігівськими футболістами. До честі представників українського чемпіонату, деснянці довели все справою, а не словами. Фаворов здорово підключився до атаки, майстерно переклав м’яча з правої ноги під ліву і пробив у дальній кут. Є перемога у міжнародному спарингу!

• 11 лютого. Київська область. Чапаївка. НТБ «Динамо».

"Динамо" (Київ) U-21 –" Оболонь-Бровар" (Київ) Д2 – 1:3

Голи: Вантух, 12 – Ткач, 46, новачок, 49, новачок, 71

"Оболонь-Бровар", 1-30 хвилини: Федорівський, Пінчук, Даценко, новачок, Бровченко, Проневич, Гурмак, Сахнюк, Єременко, Слободян, Корольчук; 31-60 хвилини: Федорівський (Поштаренко, 46), К.Коваленко, Кузьменков, Гордійчук, Борисенко, Марченко, Ткач, 4 новачків;

61-90 хвилини: Поштаренко, Корнєв, К.Коваленко (Гамула, 80), новачок (Ткач, 75), Шевченко, новачок, Гордійчук, Шевчук, Ковбаса, Скакун, Литченко.

Молодь столичного "Динамо" досить швидко забезпечила собі перевагу (Вантух прекрасно виконав штрафний), однак поперерві більш досвідчені оболонці зуміли проявити волю до перемоги. Спершу на довгий пас Гордійчука відгукнувся Ткач, який у стилі Бергкампа перекинув суперника і другим дотиком розстріляв ворота. Тут же новачок забив другий м’яч для «пивоварів» після кутового, а у третьому таймі (такий вже регламент був у цьому спарингу) ще один новобранець вразив ворота головою після корнера.

• 12 лютого. Туреччина.

"Десна" (Чернігів) Д2 – "Волинь" (Луцьк) Д1 – 4:1

Голи: Галенков (3), Бовтрук – Діденко

"Десна": Шевченко, Фаворов, Мельник, Головко, Чорноморець, Акімов, Щедраков, Бовтрук, Волков, Галенков, Лисенко; на заміни виходили: Махновський, Солдат, Максименко, Братков, Чепурненко, Коберідзе, Картушов, Коваленко, Арвеладзе, Мостовий, Філіппов.

Особливо ефектна перемога деснянців – ще більш важлива від того, що отримана над клубом Прем’єр-ліги. Чотири м’ячі на будь-які смаки забили чернігівці – а могли й ще більше, зробивши вагому заявку на те, щоб із ними рахувалися й на найвищому рівні. Хет-трик оформив молодий форвард Галенков, ще один м’яч забив Бовтрук.

"Іллічівець" (Маріуполь) Д2 – "Сараєво" (Боснія та Герцеговина) Д1 – 1:0

Гол: Мішньов, 15

"Іллічівець", перший тайм: Важинський, Насонов, Сидоренко, Новотрясов, Цюпа, Рудика, Кольцов, Мішньов, Мигунов, Кожанов, Кисіль; другий тайм: Гальчук, Дуць, Яворський, Жичиков, Іванісеня, Тищенко, Буй, 4 новачків.

"Сараєво", яке йде другим у найвищому дивізіоні Боснії, поступилося лідеру української першої ліги. Єдиний гол у матчі стався після досить невпевненої гри боснійського воротаря на виході, коли Мішньов майстерно підхопив м’яча і в падінні з лінії штрафного майданчика поцілив точно у ворота. Маріупольці могли забивати й ще.

• 14 лютого. Одеса. НТБ «Чорноморець».

"Жемчужина" (Одеса) Д3 – МФК "Миколаїв" Д2 – 2:1

Голи: новачки, 16, 37 – Моріс Пакоме, 5

"Жемчужина": новачок (Ширяєв, 46), Гарванко (новачок, 55), Поспєлов, Курко, новачок, Кравченко (Потароченко, 68), новачок, Паламарчук, Горбовський (Носач, 61), Паламар (Попов, 55), новачок (Захарченко, 83).

"Миколаїв": Чумак, Берко, Назаренко, Павлов, Сартіна, Безсалов, Рогозинський, Ковальов, Алексанов, Кошелюк, Моріс Пакоме; на заміни виходили: Майборода, Момот, Саркисян, Муховиков, Дударенко, Шаврин, Батюшин, Кулишенко.

Уже в дебюті гості повели в рахунку, коли івуарієць Моріс вдало зорієнтувався у чужому карному майданчику й підстеріг помилку воротаря "Жемчужини". Але досить швидко, ще у першому таймі, новачки одеситів допомогли їм відігратися й вийти вперед. Тож один із лідерів другої ліги здобув почесну перемогу над учасником півфіналу Кубка України.

• 15 лютого. Полтавська область. Фінал Кубка Пожечевського.

"Інгулець" (Петрове) Д2 – "Кремінь" (Кременчук) Д3 – 2:2. По пенальті – 3:4

Голи: Немтінов, 24, (пен.), Боровський, 90+2 – Тимченко, 32, Тертишний, 36

Пенальті реалізували: Боровський, Запорожець, Вечтомов – Степанчук, Тертишний, Скоцький, Тимченко.

Пенальті не реалізували: Світличний, Немтінов – Богданов.

Інгулець: Ганєв, Гвоздевич (Красов, 61), Ткачов, Вечтомов, Коцюмака, Павелько (Запорожець, 56), Клименко, Світличний, Немтінов, Боровський, Шарко (Колесников, 61).

Кремінь: Онопко, Бичков, Ентін, Кравчук, Горват, Лісовий (Скоцький, 58), Богданов, Степанчук, Тертишний, Кошадзе (Сидоренко, 72), Тимченко.

Вперше в історії у фіналі Кубка Пожечевського не виявилося організаторів і господарів турніру – ФК "Полтава", вперше туди пробився представник другої ліги – "Кремінь". Рахунок у матчі відкрили першолігівці із "Інгульця": Шарко у боротьбі з воротарем кременчужців завоював пенальті, а Немтінов його впевнено реалізував. Ще до перерви Кремінь не тільки відігрався, а й вийшов вперед. Спершу Тимченко, випередивши захисника, замкнув подачу Лісового зі штрафного. А через чотири хвилини Тертишний вишуканим ударом головою замкнув навіс Степанчука. У плани петрівців не входила поразка, тому в кінцівці вони взяли в облогу ворота суперників. І після подачі кутового, коли здавалося, що м’яч оминув уже всіх, Боровський здорово поклав корпус і з лінії штрафного майданчика розстріляв ворота – 2:2. У серії післяматчевих пенальті перемогу відсвяткував лідер другої ліги – вирішальний удар на рахунку досвідченого лідера атак кременчуцької команди Тимченка.

• 17 лютого. Львівська область.

"Верес" (Рівне) Д2 – "Рух" (Винники) Д3 – 1:1

Голи: Загинайлов, 90 (пен.) – Бохашвілі, 30

Верес, перший тайм): Когут, Западня, Лухтанов, Борзенко, Каваців, В.Білий, Лебідь, Коблюк, Кучеров, Котляр, Козьбан; другий тайм: Іллющенков, Борзенко, Лухтанов, В.Білий, Западня, Волошинович, Кучеров, Страшкевич, Морозенко, Єрмаченко, Загинайлов.

Рух (перший тайм): Дяченко, Романюк, І.Білий, Чучман, Дмитрух, Копина, Баглай, Б.Баранець, Г.Баранець, Панасюк, Бохашвілі; другий тайм: Шевчук, Романюк (Панасюк, 49), І.Білий, Гурський, Чучман, Копина (Садоха, 58), Кінаш, Кікоть, Козловський, Зубар, Омельченко.

Дві амбітні західноукраїнські команди серед лідерів у першій та другій лігах, тому, звісно, їхня очна зустріч очікувалася з величезним інтересом. Обидві команди проявили і бійцівські якості, і високу майстерність. Відкрив рахунок "Рух": після флангової передачі м’яч відскочив від захисника до Бохашвілі, який встиг і прийняти, і розвернутися і невідпорно пробити. Обидві команди змарнували чимало шансів забити, аж поки в кінцівці Борзенко, який опинився на вістрі атаки, не був збитий у чужому карному майданчику. Загинайлов реалізував пенальті, а зустріч завершилася нічиєю.

• 26 лютого. Київська область. Фінал Меморіалу Закарлюки

"Арсенал-Київ" Д2 – "Оболонь-Бровар" (Київ) Д2 – 1:1, пен. 5:4

Голи: Семчук, 28 – Корольчук, 80

Пенальті реалізували: Пилипенко, Зозуля, Кізілатеш, Турчанов, Старгородський – Слободян, новачок, Гордійчук і Продан.

Пенальті не реалізував: Даценко (відбив воротар Арсеналу-Київ).

"Арсенал-Київ": Іванов, Майданевич, Костюченко, Саф’яник (Ісаєвський, 30), Зозуля, Кізілатеш, Домбровський (Старгородський, 65), Турчанов, Семенюк (Федосов, 61), Семчук (Насімі, 85), Батальський (Пилипенко, 61).

"Оболонь-Бровар": Федорівський, Рустамов, Даценко, Безуглий (К.Коваленко, 75), Бровченко, Шаповалов (Олег Слободян, 46), Корнєв (Гордійчук, 63), Єременко (потенційний новачок, 65), Скакун (Корольчук, 59), Ковбаса (Сахнюк, 46), Шевчук (Продан, 46).

Вирішальний матч "Arsenal Cup" імені Сергія Закарлюки 2017 року виявився не менш яскравим, ніж фінал Кубка Пожечевського. "Арсенал-Київ" відкрив рахунок, коли після штрафного Семчук зорієнтувався швидше за інших і здорово розстріляв ворота. Господарі й організатори турніру могли забивати і ще. У другому таймі вже "Оболонь-Бровар" мала більше шансів забити, однак вдалося це лише під кінець гри. Це Корольчук прекрасно зіграв, отримавши м’яч після подачі з правого флангу і після прийому влучивши у дев’ятку. Серія післяматчевих пенальті виявилася напруженою – аж до останнього удару всі били точно, однак воротар «канонірів» Іванов виграв свою дуель і "Арсенал-Київ" уперше в історії виграв турнір пам’яті своєї клубної легенди.