"Кремінь" виграв Кубок Пожечевського

18:00, 15 лютого 2017
Визначилися переможці Кубка Пожечевського, медаль ПФЛ знайшла героя

Сьогодні на заміській базі ФК "Полтава" пройшов вирішальний день турніру на Кубок Пожечевського. Два попередніх володарі титулу — "Полтава" й охтирський "Нафтовик-Укрнафта" зійшлися цього року в поєдинку за третє і четверте місця. «Малий» фінал не був багатим на моменти, адже команди грали обережно, зважаючи  лише на половину проведеної підготовки до сезону. Жодна з команд не форсувала події, тому чи не єдиний гольовий момент наприкінці першого тайму довів до логічного Кушніренко - 1:0. Проте за десять хвилин до кінця матчу гості відзначилися двічі - Піднебенний на 78-й хвилині реалізував пенальті, а через вісім хвилин Юрчук потужним пострілом з-за штрафного приніс "Нафтовику" "бронзу".

ФК "Полтава" – "Нафтовик-Укрнафта" (Охтирка) 1:2
Голи: Кушніренко, 43 — Піднебенний, 78 (з пенальті), Юрчук, 86.

"Полтава": Бонь, Кушніренко, Ковтун, Парамонов, Голіков, Дмитренко, Зеленевич, Насібулін, Пучковський, Трояновський, Нехтій. Запасні: Кринський, Сокуренко, Соломка, Приходько, Янаков, Гришин, Страхов. Гол. тренер Юрій Ярошенко

"Нафтовик-Укрнафта": Данкович, Білик, Бояринцев, Логінов, Віксич, Передистий, Г.Пасич, Черній, Лозовий, Герт, Цюцюра. Запасні: Юрчук, Антюх, Зайчук, Войцеховський, Власюк, Сондей, Циколія. Гол.тренер: Володимир Книш

Вилучення: Передистий, 15

А у фіналі "Кремінь" здобув перемогу над "Інгульцем" і виграв перший в історії Кубок Пожечевського. Події в матчі, який завдяки інформаційному партнеру  ПФЛ компанії "Кремень ТВ" транслювався у прямому ефірі, розвивалися стрімко і драматично. На гол Немтінова на 24-й хвилині гравці "Кремня" відповіли двічі зусиллями Тимченка (32 хвилина) і Тертишного (36). Здавалося все йде до перемоги команди Ященка, однак Боровський на останніх секундах гри вдало зіграв після кутового, зрівнявши рахунок. Та все ж в серії пенальті більше пощастило кременчужанам, які здобули свій перший трофей.

"Кремінь" — "Інгулець"  2:2 (по пен. 4:3)
Голи: Тимченко, 32, Тертишний, 36 — Немтінов, 24 (з пенальті), Боровський, 90+2

Кремінь: Онопко, Бичков, Ентін, Кравчук, Горват, Лісовий (Скоцький, 58), Богданов, Степанчук, Тертишний, Кошадзе (Сидоренко, 72), Тимченко. Головний тренер: Сергій Ященко

Інгулець: Ганєв, Гвоздевич (Красов, 61), Ткачов, Вечтомов, Коцюмака, Павелько (Запорожець, 56), Клименко, Світличний, Немтінов, Боровський, Шарко (Колесніков, 61). Головний тренер: Сергій Лавриненко

Переможці турніру - ФК "Кремінь". Фото: Олег Дубина

У нагородженні окрім Віктора Пожечевського брали участь президент ПФЛ Сергій Макаров та керівник Відділу проведення змагань Євген Мороз. Спеціальний приз отримав кращий гравець турніру, ним став півзахисник "Кремня" - Максим Лісовий. Потім було нагородження кубками за перші три місця.

Разом із тим медаль За заслуги ПФЛ та на честь 20-річчя з дня заснування Ліги свою медаль отримав Віктор Пожечевський. Медаль датована 27 грудня 2016-го, коли проводилися урочистості з нагоди ювілею ПФЛ. Нагадаємо, турнір проводився втретє поспіль, його організатором є ФК "Полтава" і цього разу носив статус міжнародного через участь у ньому латвійського клубу "Салдус". І хоча гості посіли останнє восьме місце, вражень від турніру набралися позитивних.