В інтерв'ю офіційному сайту «Динамо» тренер з фізичної та технічної підготовки «Динамо-2» Антон Дяченко (на фото в центрі) розповів про методи підготовки молодих футболістів «біло-синіх», а також про спрямованість роботи на навчально-тренувальних зборах в Туреччині.
- Перебуваючи на зборах, доводиться виконувати декілька більший обсяг роботи, ніж у Києві, - почав Антон. - Коли ми приймали участь в меморіалі Макарова, то подібна робота велася в одноразовому режимі, а в поєдинках виступали двома складами по тайму в кожному. Перед цим виконували більш об'ємну бігову, низькоінтенсивну роботу. Займалися профілактикою травматизму, силовими вправами. В цілому, це був втягуючий етап.
А вже в лютому почали готуватися більш серйозно, пішли довгі та інтенсивні відрізки з короткими паузами. На зборах багато працюємо з м'ячем, більше коротких ривків, змін напрямку руху. Загалом, специфічних футбольних переміщень.
- Які неприємні моменти можуть виникати на фінальному відрізку подібної підготовчої роботи? Зокрема, Євген Морозенко прибув у «Динамо-2» практично не готовим фізично...
- Женя готувався до сезону з іншою командою. На другий збір з нею він не потрапив, тому тренувався самостійно. Ми його не бачили майже півроку, і працюємо з тим, що є. Він залишається після занять, виконує додаткові вправи. Поступово підтягуємо хлопця.
Ми ретельно стежимо за всіма гравцями, проводимо тестування їх фізичної форми. В цілому, нам відомі їхній оптимальний стан. Більшість футболістів прийшла в «Динамо-2» з «дублю», деякі - з «Динамо» (U- 19), тому я знайомий з усіма. На підставі результатів тестувань ми формуємо підготовчі групи. З цим проблем у нас немає.
- На якому рівні знаходиться фізична і технічна підготовка футболістів «Динамо-2»? Чи можуть наші молоді хлопці на рівних змагатися з більш досвідченими суперниками в 1 -й лізі?
- У плані руху по полю ми мало кому поступаємося. Важко психологічно, коли граєш без м'яча. Особливо молодим хлопцям, з огляду на звичку домінувати в дитячо-юнацькому футболі. Тут вже не так просто. З першої команди, як це було в «дублі», ніхто не допомагає. Гравці самі повинні брати ініціативу на себе, добиватися результату. Ближче до другої половини першого кола хлопці поступово підтягнулися. У фізичному плані нам ще є куди вдосконалюватися, але якщо згадати, якими три роки тому ці ж хлопці прийшли, то зараз це небо і земля.
- Відштовхуючись від не найкращих виступів у першій половині сезону, чи відбулися якісь зміни в підготовці?
- Зніми відбувалися тому, що були різні проміжки перед стартом сезону і його поновленням. Якщо перед початком чемпіонату на підготовку є місяць, то зараз - набагато більше. Якихось серйозних відмінностей немає, підвищилася інтенсивність навантажень. Якщо порівнювати з минулим роком, коли хлопці були в «дублі», то провели набагато більше контрольних поєдинків. Пов'язано це і з тим, що зараз є 25 футболістів, а в дублюючому складі футболісти часто змінювалися.
- Чи існує в «Динамо» якась вертикаль роботи тренерів з фізичної та технічної підготовки, починаючи з команди U- 19 і закінчуючи основною?
- Звичайно, така вертикаль існує. Ми тісно спілкуємося один з одним, кожен день бачимося. Приміром, Віталій Кулиба, що працює в першій команді, коли з'являється можливість, то постійно спілкується з колегами з інших клубів. Також ми підтримуємо зв'язок і з Вінченцо Пінколіні, який дуже допоміг всім нам. Зараз у першій команді з'явився іспанський фахівець Рауль. Поки більш тісно поспілкуватися з ним не вдалося, але у нього також є багато цікавих моментів, які він може показати нам. Упевнений, з ним ми будемо співпрацювати і далі.
Крім того, по можливості ділимося досвідом з тренерами з дитячої академії «біло-синіх». А оскільки я працюю ще й у «Динамо» (U- 19), то у нас з ними схожа програма.
- Розкажи будь ласка про роботу з Вінченцо Пінколіні, адже не дарма ж вас називають його вихованцями?
- Є Віталій Кулиба і Володимир Ярмощук, а потім підтягли і мене. З Вінченцо було дуже цікаво, він допомагав нам з першого дня роботи. У нього дуже цікавий підхід, який мені імпонує в плані навчання і настанови. Пінколіні не показував та наполягав, що ми повинні робити так і ніяк інакше. Спершу він питав думки кожного з нас, а потім обробляв все це на основі свого досвіду. Іноді підтримував, а іноді оскаржував. Він ніколи не забороняв робити що-небудь, а, навпаки, погоджувався і, якщо було потрібно, вносив корективи. Щось нове він підглядав і у нас в плані вправ, спрямованості, комбінування різних методів тренування. Досить цікаво було з ним працювати. Досі спілкуємося, консультуємося з якихось питань, просимо поради. Вінченцо - дуже позитивна людина і справжній професіонал своєї справи.
- Як побудована робота у тренерському штабі «Динамо-2»?
- Усі ми спілкуємося, радимося, колективно приймаємо рішення. Олександр Миколайович вислуховує думку кожного. Навіть якщо у нас вже спланована робота на тренуванні, то ми можемо вносити якісь коригування безпосередньо перед її початком, оскільки разом збираємося раніше, ніж футболісти. Спочатку готуємо план мінімум на тиждень, а вправи підбираємо безпосередньо перед тренуванням. Це залежить від кількості здорових гравців та інших факторів.
- Хто з футболістів «Динамо-2» найшвидший, найтехнічніший і найвитриваліший?
- Найшвидший - Роман Яремчук , що підтверджують і останні тести. Також додам , що дуже швидким футболістом є Владислав Калитвинцев , який зараз знаходиться в першій команді « Динамо». З витривалих варто відзначити Івана Спичку . В основному ж - велика група захисників. А з технічних - Ахлетдін Ісраїлов , Сергій Мякушко. Кожен з футболістів володіє якимись технічними елементами в тій чи іншій мірі добре. Хтось краще в передачах, у контролі м'яча, в завершальній стадії атаки.