Новини ліги

Відбулося засідання Робочої групи з розроблення законопроекту «Про протидію досягненню фіксованих (договірних) результатів та запобігання іншим корупційним правопорушенням у футболі»

14:39, 26 вересня 2012

25 вересня у приміщенні ПФЛ відбулося чергове засідання Робочої групи з розроблення законопроекту «Про протидію досягненню фіксованих (договірних) результатів та запобігання іншим корупційним правопорушенням у футболі».

До складу Робочої групи входять представники Мін’юсту, МВС, Генеральної прокуратури, юридичного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка, ОДА Івано-Франківської області, Комітету Верховної Ради з питань правосуддя, ФФУ, Прем’єр-ліги та ПФЛ. Засідання відбулося під головуванням керівників Робочої групи народного депутата України Вадима Колесніченка та президента ПФЛ Мілетія Бальчоса.

У ході роботи розглянуто низку питань організаційного характеру, що стосуються  сфери застосування майбутнього законопроекту, розподілу повноважень та зон відповідальності задіяних установ. Окрему увагу учасники приділили співпраці з Інтерполом у контексті проведення всеукраїнських змагань та міжнародних матчів.  

«Про необхідність застосування такого закону у футболі йдеться давно. Більше того, це вимога сучасності, адже наразі футбол стрімко набуває рис, притаманних, скоріше, комерційному підприємству, аніж спорту. За прикладами далеко ходити не треба, пригадаймо лише події, що відбувалися наприкінці минулорічного сезону. Ми маємо усну інформацію про те, що деякі матчі, нібито, носили характер договірних. Що ми маємо з нею робити? Я прошу осіб, які мені телефонують, дати детальну письмову, підкреслюю, інформацію. Всі відмовляються! Ще приклад: ви добре знаєте, що відбувалося перед матчем плей-офф між «Авангардом» та «Миколаєвом». Ми зібрали письмову інформацію від головного тренера та футболістів команди «Миколаїв» та направили її до Миколаївської прокуратури та Комітету з етики та Чесної гри. У першому випадку наше подання запустили по колу і протягом майже трьох місяців ми отримуємо лише відписки. Ніяких конкретних дій немає. Комітет з етики та Чесної гри взагалі ніяким чином не відреагував. Іншими словами, отримавши офіційну інформацію, ми негайно зібрали необхідні дані, та, узагальнивши їх, направили до відповідних органів. Що відбувається: справи зависли у повітрі. Чому: немає адекватної законодавчої бази для врегулювання подібних випадків. Відверто кажучи, з прийняттям цього закону кількість таких ситуацій має якщо не зникнути, то хоча б зменшитися. Дія закону розповсюджуватиметься на всіх суб’єктів діяльності у футболі, у тому числі – і на організаторів міжнародних змагань. Тому, у цьому контексті співпраця з Інтерполом є пріоритетною. А в цілому, підготовку проекту практично завершено. Після вчорашнього засідання ми відкоригуємо його з урахуванням пропозицій та доповнень представників міністерств та відомств. Всі члени Робочої групи підписали проект, який найближчим часом направимо до профільних експертних та науково-дослідницьких установ для отримання експертної оцінки. Після цього проект буде зареєстровано у Верховній Раді», зазначив президент ПФЛ Мілетій Бальчос. 




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору