Новини ЗМІ

Микитін: головними конкурентами Металурга є п'ять колективів

15:30, 26 грудня 2021

МФК Металург завершив 2021-й рік у статусі непереможної команди Другої ліги

Безпрограшна серія є історичною для запорізького клубу, який не зазнав жодної поразки у 19 матчах сезону. Прес-служба Металурга поспілкувалася з головним тренером команди Володимиром Микитіним, який дав свою оцінку виступу колективу у літньо-осінній частині сезону.   

– Володимире Богдановичу, минуло достатньо часу після завершення першої частини сезону. Зараз, коли ви вже проаналізувати ті матчі, що були у команди, підбийте підсумки виступів Металурга у літньо-осінній частині сезону.

– Загалом виступом команди я задоволений. За винятком, напевно, старту чемпіонату, де ми тричі зіграли внічию у перших чотирьох турах. Але звинувачувати хлопців язик не повертається. Я був задоволений, як вони ставилися до тренувального процесу та матчів. Усі футболісти виконували вимоги тренерського штабу, тому був певен, що результат прийде. Так і сталося. Команда, відчувши впевненість, розігралася. Ми дали хорошу серію переможних матчів і після сьомого туру вийшли у лідери.

– Свою тренерську кар’єру Ви розпочали у структурі луганської Зорі, де працювали з молодими гравцями. Металург – перший повноцінний досвід тренера дорослої команди. Наскільки відчутною є різниця та робота з більш дорослими футболістами, особливо, які вже реалізували себе у кар‘єрі?

– Звісно, різниця є. З молодими футболістами не так легко, як деяким здається. Особливо у період переходу в дорослий футбол. Їм хочеться грати та бути затребуваними. Але я б порадив насамперед бути працьовитими та терплячими. До речі, у нас у команді хороший баланс гравців різного віку. Є досвідчені футболісти, які багато досягли у своїй кар’єрі. І я задоволений, що молодь прислуховується до них. Керувати дорослою командою складніше, але цікавіше. На першому місці стоїть мотивація та психологічний клімат у колективі. Кожне тренування має приносити не лише втому, а й підіймати настрій. Тому, пропонуючи футболістам різні вправи, ми думаємо й про це. Звісно, є важкі тренування, де потрібно терпіти та проявляти характер. Але нагорода для всіх – гарна гра та перемоги.

– У Металурзі Ви теж довіряєте молодим гравцям, так, у цьому сезоні розкрився Олексій Сидоров, який є найкращим бомбардиром команди. Також інші молоді футболісти з’являються у стартовому складі. Як Ви вважаєте, який потенціал у молоді досягти рівня, наприклад, Прем‘єр-ліги? І що для цього треба робити тренерам та самим гравцям?

– Справді, у нашій команді досить багато молодих та перспективних гравців. Але, щоб не залишатися вічно перспективним, треба не просто багато працювати на тренуваннях, а й переглянути своє життя поза футбольним полем. Щоб тренування приносило користь, футболіст повинен до нього готуватися. Важливо все – відновлення, харчування, відпочинок. І тоді я впевнений, що молоді хлопці матимуть шанс проявити себе на найвищому рівні. Наприклад, ще рік тому мало хто знав про Олексія Сидорова. Вочевидь, він додав. Але треба розуміти, що це лише початок. Йому необхідно ще багато працювати над собою.

– Кого вважаєте головним конкурентом Металурга у другій частині сезону в боротьбі за золоті медалі? 

– Мені здається, що таблиця все це чітко показує. Це Скорук, Перемога та Балкани. До цього списку ще можна додати Миколаїв і Таврію.

– У цьому сезоні команда побила кілька історичних рекордів клубу – це й найдовша серія без поразок, яка триває донині, і найбільше матчів на «нуль«. Під час ігрової кар‘єри ви були захисником, але як тренер – сповідуєте більше атакувальний футбол. Так що ж все-таки важливіше у сучасному футболі – вміння захищатися чи атакувати?

– У дитячій школі я був форвардом. Але у Луганському спортінтернаті тренери побачили у мені флангового захисника. За свою кар’єру також грав опорним та центральним захисником. Отже, ігрового досвіду на кожній позиції у мене достатньо. Принципи нашої гри будуються на командних взаємодіях: вся команда атакує та думає про оборону і вся команда захищається та думає про напад. А ось далі складність у тому, що командні взаємодії безпосередньо залежать від індивідуальних дій кожного футболіста. Тому ми багато часу приділяємо індивідуальній тактичній підготовці. Для мене дуже важливо, як гравець рухається та розуміє свої дії не лише з м’ячем, а й без нього.

– Розкажіть про план підготовки Металурга на зимове міжсезоння. Чи стоїть нагальним питанням підсилення команди до весняної частини сезону?

– Ми збираємося 20 січня та плануємо провести підготовку у 3 етапи. На першому втягуючому зборі – медобстеження та чергування одноразових і дворазових тренувань. Друге тренування буде присвячене координації та силі. Завершиться перший етап контрольним поєдинком. На другому етапі – 5 контрольних матчів. Уже є попередня домовленість з «ВПК-Агро», «Скоруком» та «Ярудом». І третій етап – це збори у Туреччині. Так, підсилюватися ми хочемо. Нам не завадить зміцнити конкуренцію мінімум на двох або й трьох позиціях. Але поки що говорити про це рано. Перемовини тривають.

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами mfcmetalurg.com




ТЕГИ: МЕТАЛУРГ
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору