Новини змагань

Кучер і Бакалов - найкращі тренери 16 туру

13:30, 3 листопада 2021

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2021/22

Фото: metalist.ua


На фоні втоми після кубкових протистоянь, а також зі спогадами про скандальний матч між собою в стартовому турі, грали «Металіст» ‒ «Альянс». Гра була важливою для обох команд, адже в інтересах лідера було не допустити скорочення відриву від переслідувачів, а гості після кількох поразок потребували виграшу, щоб максимально наблизитися до трійки кращих.

Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Першій лізі – головний тренер харківського «Металіста» Олександр Кучер. Його підопічні обіграли липоводолинський «Альянс» (2:0 на власному полі).

  1. Номінальний результат команди – 4
    (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Металіст» вдруге в сезоні переграв «Альянс», але, як зазначив після гри наставник харків’ян, колектив не сприймав цей матч і суперника як принципового. До того ж, суперник не в кращій формі – після третьої поспіль поразки в чемпіонаті (програвши вчетверте поспіль, враховуючи виліт по пенальті в кубку).

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
    (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Відразу заявимо як особливу обставину втому команд – «Металіст» виграв у кубку посеред тижня в «Колоса», тоді як «Альянс» відіграв 120 хвилин і бив пенальті з ПФК «Львів». До того ж, гості втратили через травми провідного лівого захисника/півзахисника Рогозинського та опорника Лучика, а через дискваліфікацію – правого захисника Пісного. Проте треба визнати, що «Металіст» підійшов до гри не в повному складі. Через травми не змогли зіграти нападники Ріаскос і Нехтій, а лідер середньої лінії Балулі під час гри отримав кілька болісних ударів по ногах і покидав поле в супроводі лікарів.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5
    (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб харків’ян планомірно проводив ротацію, щоб розподілити сили на ці три матчі за вісім днів. Лише чотири гравці виходили зі старту в усіх трьох матчах (Порох, Демченко, Танчик і Балулі). Порівняно з минулим туром чемпіонату (3:0 з «Поділлям») зміни стосувалися захисту (Шопін/Романюк, Мизюк/Федорів), опорної зони (Ралюченко/Танковський) та позиції лівого вінгера (Ріаскос/Харріс). А після кубкового матчу з ковалівцями «Металіст» освіжив три позиції – воротарську (Каневцев/Рибка), лівий фланг захисту (Шопін/Горбунов), центр поля (Сарапій/Танковський) і форвард (Ріаскос/Пейшоту).

  1. Тренерська майстерність – 5
    (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У рамках своєї формації 4-5-1 (4-2-3-1/4-1-4-1) тренерський штаб «Металіста» зумів створити велику кількість небезпечних моментів. Швидко реагував на події, керуючи грою через заміни й зумівши налагодити проблемні зони в захисті та центрі поля. Вкотре відзначаємо фірмові зміни через заміни з перестановками: з виходом вінгера Підлепенця замість лівого захисника Горбунова справа на той фланг перейшов Романюк, а Танчик опустився нижче.

  1. Накопичувальний критерій – 5
    (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Металіст» виграв три матчі підряд, враховуючи кубкову перемогу над ковалівцями, тож сповна реабілітувався за поразку в Волочиську. Відзначаємо, що «Металіст» уже більше року не програє на своєму полі (ще від часу кубкової поразки від «ВПК-Агро» влітку 2020-го), а також лишається останнім клубом Першої ліги, який не програвав вдома.

Лауреат 16-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Олександр Кучер («Металіст» Харків)
Середній бал – 4,6



Перший матч після коронавірусного спалаху ЛНЗ проводив проти лідера та головного конкурента в боротьбі за підвищення в класі. Поразка в стартовому турі від киян служила великою мотивацією для черкаської команди на домашній матч-відповідь на старті другого кола

Фото: facebook.com/fclnz


Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Другій лізі – головний тренер "ЛНЗ" Черкаси Юрій Бакалов. Його підопічні завдали поразки київському «Лівому берегу» (2:1 на своєму полі), скоротивши відставання від лідера.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Ще від самого початку сезону ці дві команди називалися серед фаворитів, що підтвердило перше коло. Напередодні очікуваного матчу «Лівий берег» випереджав своїх суперників на 11 очок при двох матчах у запасі в ЛНЗ, причому господарі грали перший за три тижні матч після коронавірусної паузи – за таких обставин стороннім важко спрогнозувати поточну форму гравців.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Зважаючи на коронавірусний спалах, ми не чекали оптимального складу в ЛНЗ. Але навіть вище сподівань були втрати: дискваліфікований провідний центрхав Долинський, у лазареті захисник Лопирьонок, півзахисник Бобко, нападник Сула. Заради справедливості, відзначимо, що «Лівий берег» також не зміг задіяти кількох футболістів (починаючи від зіркового ветерана – голкіпера Реви).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відразу зазначимо, що ЛНЗ (як і його нинішній суперник) належить до найбільш тактично гнучких команд Другої ліги. Тому матч до матчу ми порівнюємо кадри з урахуванням змін у тактиці. Доречно буде зіставити останній за часом матч (2:1 проти «Рубікона» на виїзді) ‒ він був зіграний і за схожої формації. Порівняно з тією грою Сафонов замінив Лопирьонка в центрі захисту, Куксенко Бурліна – ліворуч, а замість півзахисників Бобка та Тищенка вийшли Волков із Войцеховським.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Цього разу тренерський штаб черкасців задіяв формацію 3-5-2, на протидію 4-4-2 в суперника, що дозволило максимально наситити центр поля та забезпечити синхронну гостроту флангів. До того ж, у матчі проти «Лівого берега», на фоні якого вже можна робити далекоглядні висновки, ЛНЗ показав хорошу награність стандартів і вміння нетривіально їх виконати й розіграти. Словом, господарі проявили тактичний вишкіл і хорошу керованість.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Розуміючи певну умовність серій після трьохтижневого вимушеного простою, все ж відзначимо, що ЛНЗ виграв третій матч поспіль у чемпіонаті (в тому числі – другий поспіль домашній). Що ще важливо: протистояння з «Лівим берегом» у черкаської команди започатковане ще з аматорського чемпіонату України, і до цього часу переграти досвідченого за підбором кадрів суперника не вдавалося.

Лауреат 16-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Юрій Бакалов («ЛНЗ Черкаси»)

Середній бал – 4,8

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору