Перші велика і домашня поразки Кривбасу, два дуплетисти-пивовари, 200-й матч Лебеденка – головне про десятий тур Першої ліги

10:00, 29 вересня 2021

10-й тур Першої ліги мовою чисел та фактів

Серіали

• Металіст єдина команда Першої ліги, яка і далі обходиться без поразок.
  • Кривбас зазнав першої у Першій лізі поразки на своєму полі і перервав свій стартовий домашній безпрограшний серіал, що тривав 18 матчів: 16 перемог та 2 нічиї.
  • Полісся і далі у Першій лізі очок з Оболонню не набирає – третя поразка.
  • Полісся перервало свій безпрограшний серіал в Чемпіонаті довжиною у 4 гри: 3 перемоги та нічия.
  • Домашня безвиграшна клубна антирекордна серія Гірника-Спорту триває у Першій лізі 9 ігор: 2 нічиї та 7 поразок.
  • Безвиграшний серіал Агробізнесу з 13 серпня триває у Першій лізі 7 матчів: 3 нічиї та 4 поразки.
  • Завершилася пропускна серія Агробізнесу, що тривала 4 гри – 7 голів.
  • Безвиграшна гостьова серія Поділля у Першій лізі продовжується 13 ігор: дві нічиї та 11 поразок.
  • Безгольовий серіал Ужгороду триває у Першій лізі 361 хвилину, а Гірника-Спорту – 308 хвилин.
  • Завершилася серія Оболоні без пропусків голів у чемпіонаті, яка тривала впродовж 350-ти хвилин.
  • Домашня ж безнічийна серія Кременя триває у Першій лізі 10 ігор: 3 перемоги та 7 поразок.
  • Альянс утримує клубну переможну рекордну серію у Першій лізі довжиною у 4 гри.
  • Перервався гольовий серіал Ниви, який тривав у Першій лізі 6 ігор – 8 голів.
  • Безнічийна гостьова серія Прикарпаття триває у Першій лізі 12 матчів: 4 перемоги та 8 поразок.

Великі перемоги

• Перша у Першій лізі велика поразка Кривбасу (у 36-й грі) - від Металіста.
  • Вдруге у Першій лізі Металіст перемагає з рахунком 5:0 і повторює свою найбільшу гостьову вікторію (раніше, 28 вересня 1997 року – обіграв Зорю).
  • Друга у Першій лізі велика перемога Оболоні над Поліссям, в тому числі перша гостьова.
  • Оболонь повторює клубний рекорд, перемагаючи на виїзді у Першій лізі з різницею у 3 м’ячі.

Дублі

• Уперше в одному матчі Першої ліги оформлюють дублі 2 гравці Оболоні – у 191-й грі.
  • Другий дубль у Першій лізі оформлює Пейшоту (Металіст), 1-й - Артур Мурза (Оболонь, у 47-й грі), Олексій Лобов (Оболонь, у 126-й).

Голи

• Вперше у Першій лізі Кривбас пропускає в одній грі 5 голів (у 36-й грі).
  • Металіст повторює клубний рекорд, забиваючи на виїзді 5 голів в одній грі Першої ліги.
  • 35-й гол у Першій лізі проводить Роман Барчук (Прикарпаття), 1-й - англієць Кадім Харріс (Металіст, у 1-й грі).
  • Оболонь повторює клубний рекорд, забиваючи у Першій лізі на виїзді в одній грі 4 м’ячі (раніше, 2 вересня 2018 року з Волинню – 4:2).
  • Закінчився гольовий серіал Сергія Загинайлова (Альянс), що продовжувався у Першій лізі 3 гри – 4 голи.
  • Гольова серія Романа Барчука (Прикарпаття) триває у Першій лізі 3 гри – 3 голи.

Матчі

• 230-й домашній матч Полісся у Першій лізі: +124=54-52 м’ячі 329-216.
  • 200-й матч у Першій лізі провів Олександр Лебеденко (Альянс),100-й - Олексій Хобленко (Кривбас), 50-й - Ігор Карпенко (Поділля), Максим Цвіренко (Гірник-Спорт), 1-й – Кадім Харріс (Металіст).
  • У 5-му (!) для себе клубі Першої ліги дебютує Дмитро Олійник (Оболонь), який раніше виступав за Олімпік, Полтаву, Суми і запорізький Металург, 2-му - Юрій Захарків (Агробізнес) - за Тернопіль.
  • Перший «сухий» матч Михайла Готри (Ужгород) у Першій лізі – у 5-й грі.

Пенальті

• Вперше у Першій лізі виконував пенальті Седдік Балулі (Металіст) – 4-й гол, 2-й – Артур Мурза (Оболонь) - 2-й гол.
  • Четвертий у Першій лізі пенальті у ворота Заурі Махарадзе (Полісся) – 4-й гол, 2-й - Богдана Сарнавського (Кривбас) – 2-й гол.

Вилучення

• Перше домашнє вилучення гравця Кривбасу у Першій лізі – у 19-й грі.
  • Перша у Першій лізі червона картка для Володимира Заїменка (Кривбас, у 8-й грі).
  • Вдесяте у Першій лізі вилучає з поля гравців Роман Блавацький (Львів).

Автоголи

• Перший у Першій лізі автогол Івана Зотька (Кривбас, у 9-й грі).
  • Другий у Першій лізі «самостріл» гравців Кривбасу.

Командні «родзинки» туру

• Кремінь зазнає 100-ї поразки у Першій лізі.
  • 50 домашня поразка Ниви у Першій лізі.
  • Альянс здобуває 20-ту перемогу у Першій лізі.
  • Перший матч Ужгорода без пропущених голів у Першій лізі – у 10-й грі.
  • Ужгород продовжує набирати очки у Перші лізі лише на чужих полях.
  • В 6-ти матчах туру господарі не здобули жодної перемоги, забивши при цьому лише 1 гол.

* * *

Нагадаємо, що стежити за всіма подіями змагань можна на Youtube-каналі ПЕРША ЛІГА, на якому Телеканал Футбол 1/2/3 пропонує до вашої уваги прямі трансляції матчів Першої ліги, відеоогляди та ексклюзивні проекти, зокрема, «Перша онлайн».