Успіх Вереса та Чорноморця, яскравий виступ господарів – відлуння 28-го туру Першої ліги

08:00, 28 травня 2021

28-й тур Першої ліги мовою чисел та фактів

Серіали

• Верес та Чорноморець достроково здобувають путівки до УПЛ.
  • Верес не перемагає в Чемпіонаті впродовж 3-х ігор: нічия та 2 поразки.
  • Закінчилася безпрограшна клубна рекордна серія Металіста 1925, яка з 25 листопада тривала у Першій лізі 14 ігор: 10 перемог та 4 нічиї.
  • Металіст 1925 перервав свій гольовий серіал довжиною у 6 ігор – 13 м’ячів.
  • Завершилася домашня безпрограшна серія Агробізнесу у Першій лізі, яка з 5 квітня тривала 6 ігор: по 3 перемоги та нічиї.
  • Домашня безпрограшна серія Миколаєва з 30 листопада минулого року триває 9 ігор поспіль: 7 перемог та 2 нічиї.
  • Миколаїв не пропускає голів в Чемпіонаті впродовж 270-ти хвилин.
  • Безпрограшна домашня серія Волині триває у Першій лізі 8 матчів: 6 перемог та 2 нічиї.
  • Закінчилася переможна хода Авангарду у Першій лізі, що тривала 3 матчі.
  • ВПК-Агро на полях суперників внічию не грає вже 7 ігор поспіль: 3 перемоги та 4 поразки.

• Безпрограшна клубна рекордна серія Альянсу триває у Першій лізі 11 матчів: 5 перемог та 6 нічиїх.
  • Альянс утримує ще клубну рекордну серію, не програючи на своєму полі з 10 листопада впродовж 10-ти ігор: 6 перемог та 4 нічиї.
  • Завершилася програшна гостьова антирекордна клубна серія Оболоні, що тривала 5 матчів.
  • «Пивовари» утримують виїзний клубний антирекорд, з 19 березня пропускаючи голи впродовж 11-ти ігор – 19 м’ячів.
  • Полісся перервало свій безвиграшний серіал у Чемпіонаті, який тривав 5 ігор підряд: нічия та 4 поразки.
  • Гірник-Спорт програє у Першій лізі 5-й матч поспіль.
  • Нива обходиться без нічиїх у Першій лізі впродовж 14-ти ігор: 4 перемоги та 10 поразок.
  • Прикарпаття» обходиться без нічиїх 7 турів підряд: 2 вікторії та 5 невдач.
  • Перервався безвиграшний серіал Кременя, що продовжувався у Першій лізі впродовж антирекордних для клубу 13-ти матчів: 2 нічиї та 12 поразок.
  • Закінчилася і програшна серія Кременя, яка тривала в Чемпіонаті 7 ігор.
  • Кремінь перервав свій безгольовий серіал у Першій лізі довжиною у 323 хвилини.
  • Завершився безгольовий серіал Кристалу, який з 30 квітня тривав 340 хвилин.
  • Херсонська команда обходиться без нічиї 8-й матч поспіль: 7-ма поразка та одна перемога.

Великі перемоги

• 60-та у Першій лізі домашня велика перемога Миколаєва.
  • 2-а у Першій лізі велика перемога Миколаєва над Нивою в тому числі 1-а з рахунком 4:0, 1-а – Альянсу над Прикарпаттям (у 2-й грі).
  • 50-та велика поразка Прикарпаття у Першій лізі. Більше лише у Черкащини – 51.

Вольові перемоги

• ВПК-Агро стає автором 310-ї гостьової вольової перемоги за всю історію Першої ліги.
  • 5-та безвольна поразка Агробізнесу у Першій лізі.
  • 1-а у Першій лізі вольова перемога ВПК-Агро над Агробізнесом (у 2-й грі), Полісся над Гірником-Спортом (у 2-й).

Дублі

• 40-й дубль Полісся у Першій лізі, в тому числі 1-й домашній у нинішньому Чемпіонаті.
  • 1-й дубль у Першій лізі оформлює Сергій Швець (Полісся, у 26-й грі).

Голи

• Миколаїв забиває 600-й домашній гол у Першій лізі – після удару Богдана Пороха.
  • 15-й гол у Першій лізі забив Сергій Панасенко (Верес), 1-й – Данило Сафонов (Авангард, у 2-й грі).
  • Завершився гольовий серіал з 4-х ігор у Першій лізі Михайла Шестакова (Верес) - 6 м’ячів та Віталія Пономаря (Металіст 1925) - 6 м’ячів.
  • Гольовий серіал збільшився до 4-х ігор у Руслана Черненка (Агробізнес) – 4 м’ячі, до 3-х ігор - у Богдана Кушніренка (Миколаїв) – 3 м’ячі.
  • У 3-му для себе клубі Першої ліги відкриває лік голів Сергій Суханов (Оболонь), який раніше забивав суперникам Нафтовика та Гірника-Спорту, 2-му – Іван Тищенко (ВПК-Агро) – Черкащини.

Матчі

• 480-й матч Волині у Першій лізі: +229=84-167 м’ячі 693-549, 450-й – Полісся: +157=101-193 м’ячі 491-614.
  • 240-а гра Авангарду у Першій лізі: +91=60-89 м’ячі 273-270.
  • Оболонь провела 180-й матч у Першій лізі: +73=44-63 м’ячі 223-199.
  • 170-й матч Ниви у Першій лізі: +31=30-109 м’ячі 131-299.
  • 50-й матч у Першій лізі провів Артур Рябов (Волинь), Міха Горопевшек (Чорноморець), 1-й – Євген Ємаєв (Агробізнес).

Пенальті

• Олександр Чепелюк (Гірник-Спорт) стає автором 100-го пенальті поточного Чемпіонату (78-й гол).
  • 12-й раз у Першій лізі пробивав пенальті Богдан Кушніренко (Миколаїв) – 11-й гол, 3-й – Сергій Швець (Полісся) – 3-й гол, 2-й - Олександр Чепелюк (Гірник-Спорт) – 2-й гол, 2-й – Ілля Путря (Чорноморець) – 2-й гол.
  • 32-й пенальті у Першій лізі у ворота Дениса Сидоренка (Металіст 1925) – 28-й гол, 12-й - Антона Яшкова (Полісся) – 11-й гол, 5-й - Максима Механіва (Нива) – 3-й гол, 1-й – Ігоря Фіяла (Гірник-Спорт, у 2-й грі) – гол.
  • Вилучення
  • 1-а у Першій лізі червона картка для Іллі Тимошенка (Гірник-Спорт, у 24-й грі), Віталія Пономаря (Металіст 1925, у 88-й).
  • 13-й раз арбітр Віталій Романов (Дніпро) вилучає з поля гравців у Першій лізі, 5-й - Євгеній Цибулько (Черкаська область).

Командні «родзинки» туру

• Богдан Порох стає автором 300-го голу команд-господарів поточного Чемпіонату.
  • 40-а гостьова перемога Чорноморця у Першій лізі.
  • Агробізнес зазнав 30-ї поразки у Першій лізі.
  • 10-та перемога ВПК-Агро у Першій лізі
  • Альянс повторює клубний рекорд, забиваючи 4 голи в одній грі Першої ліги.
  • Тур з початку Чемпіонату виявився найбільш результативним для команд-господарів поля – 16 голів.