Цього дня: віншуємо Сапельняка та Кочубинського, пам’ятаємо відомих футбольних людей

PFL.ua пропонує привітати з днем народження наших футбольних людей.

18 травня народилися:

2003 рік: півзахисник Чайки (Петропавлівська Борщагівка), Друга ліга Федір Кочубинський

Серед відомих іменинників цього дня -

1952 рік: Олександр Якович Сапельняк - радянський та український футболіст, тренер. Кар'єру гравця розпочав у дублі Динамо, після чого за кілька років перерви заграв за херсонський Локомотив. Кілька разів ішов з херсонського клубу та повертався, встиг зіграти за одеський Чорноморець, запорізький Металург та ізмаїльський Бриз. За Чорноморець (Одеса) зіграв два міжнародні матчі в Кубку УЄФА сезону 1975/76. 1987 року був призначений керівником команди Кристал, наступного року став її тренером. Після невеликої перерви 1992 року повернувся на тренерський місток перейменованої команди Водник (Херсон) уже як головний тренер, але лише на сезон. У 1994 році зіграв два матчі у Другій лізі за херсонський Кристал. Від 2011 по 2016 рік як головний тренер очолював горностаївський клуб Мир.

Померли

2003 рік: Володимир Петрович Булгаков - радянський футболіст і тренер. Майстер спорту СРСР (з 1969). Заслужений тренер УРСР (з 1983). Володар Кубка СРСР 1969. Народився 1 січня 1947 року. 17 серпня 1969 року у складі львівських Карпат забив переможний м’яч у фіналі Кубка СРСР. Автор 300-го голу в історії Карпат. Переможець Першої ліги СРСР 1970 року. У ранзі наставника СКА Карпати двічі завойовував бронзу Першої ліги СРСР (1984 і 1985). Очолював Карпати у 1990 році, працював з Короною (Кельце, Польща), Кристалом (Херсон), хмельницьким Поділлям. Помер після серцевого нападу 18 травня 2003 року у Львові у віці 56 років.

2017 рік: Володимир Іванович Дударенко - радянський нападник. Народився 6 лютого 1946 у Рівному. Після завершення ігрової кар'єри — футбольний тренер. 1971 року провів два товариські матчі у складі національної збірної СРСР проти Мексики і Сальвадору. З 1979 по 1984 роки тренував львівський СКА. Помер у віці 71 року у Львові.

Святковим є цей день і для багатьох зарубіжних футболістів. Зокрема, день народження відзначає

19711 рік: Бред Фрідель - колишній американський футбольний гравець, воротар. На його рахунку 82 гри (98 пропущених м'ячів) у складі національної збірної США в період з 1992 по 2005 рік, під час якого захищав честь своєї батьківщини на трьох чемпіонатах світу. Більшу частину кар'єри провів в Англії: Ліверпуль, Блекберн Роверз (забив один м'яч), Астон Вілла, Тоттенгем Готспур, також виступав за американський Коламбус Крю, датський Брондбю та турецький Галатасарай. Володар кубка Туреччини, дворазовий володар кубка Футбольної ліги, Бронзова медаль на Кубку Конфедерацій у 1999 році. 21 лютого 2004 року в гостьовій грі з Чарльтон Атлетік забив м’яч на останніх хвилинах матчу і зробив рахунок 2:2, але Чарльтон все-таки вирвав перемогу з рахунком 3:2. Фрідель став другим голкіпером в історії Прем'єр-Ліги Англії після Петера Шмейхеля хто забивав голи.