100 матч Лиховидька, доленосна поразка Кристалу – відлуння 26-го туру Першої ліги

14:30, 17 травня 2021

26-й тур Першої ліги  мовою чисел та фактів

Серіали

• Завершилася безпрограшна серія Вереса, яка з 15 листопада минулого року тривала у Першій лізі 14 ігор: 13 перемог та нічия.
  • Чорноморець перервав свій безпрограшний серіал у Першій лізі, який тривав 6 ігор: 4 перемоги та 2 нічиї.
  • Безпрограшна клубна рекордна серія Металіста 1925 збільшилася до 13-ти ігор: 9 перемог та 4 нічиї.
  • Верес закінчив серію без пропусків голів у Першій лізі, яка тривала впродовж 317-ти хвилин.

• Безпрограшний домашній серіал Агробізнесу збільшився до 6-ти ігор: 3 перемоги та 3 нічиї.
  • Домашня безпрограшна серія Волині триває у Першій лізі 7 матчів: 5 перемог та 2 нічиї.
  • Альянс, перемагаючи у 3-й грі підряд, повторює клубний рекорд у Першій лізі.
  • Безпрограшна клубна рекордна хода Альянсу у Першій лізі з 31 березня триває вже 9 матчів: 4 перемоги та 5 нічиїх.
  • Оболонь не знає смаку перемоги 5 ігор поспіль: нічия та 4 поразки.
  • Гірник-Спорт в гостях не перемагає 4 гри підряд: 2 нічиї та 2 поразки.
  •  Миколаїв на своєму полі не програє у Першій лізі впродовж 7-ми матчів: 5 перемог та 2 нічиї.
  • Безвиграшний серіал  Кременя триває у Першій лізі 12 матчів: 2 нічиї та 10 поразок.
  • Прикарпаття завершило гостьову безвиграшну серію, яка тривала 8 ігор поспіль: =2-6.
  • Нива обходиться без нічиїх у Першій лізі впродовж 12-ти ігор: 3 перемоги та 9 поразок.
  • Закінчилася безгольова гостьова серія ВПК-Агро у Першій лізі, яка тривала 239 хвилин.

Великі перемоги

• 1-а у Першій лізі вольова перемога Металіста 1925 над Вересом (у 2-й грі).
  • 15-та велика гостьова поразка Вересу  у Першій лізі.
  • Верес востаннє зазнавав великої поразки у Першій лізі 30 жовтня 2016 року – від Черкаського Дніпра (0:3).
  • Металіст 1925 повторює клубний рекорд, перемагаючи у Першій лізі з різницею у 3 м’ячі.

Вольові перемоги

• 1-а вольова перемога Авангарду над Поліссям у Першій лізі (у 2-й грі).

Дублі

• Після майже 7-річної перерви 2-й дубль у Першій лізі оформлює Віталій Пономар (Металіст 1925).
  • 1-й домашній дубль Металіста 1925 у Першій лізі.

Голи

• Оболонь пропускає 100-й гостьовий гол у Першій лізі.
  • Сергій Кисленко, забивши 7-й гол з початку Чемпіонату, стає новим рекордсменом Ниви за один сезон у Першій лізі, випередивши на 1 м’яч Ігоря Мельника та Олександра Семенюка.
  • 25-й гол у Першій лізі забиває Віталій Пономар (Металіст 1925, 2-й м’яч у грі), 1-й – Артем Габелок (обоє - Металіст 1925, у 7-й грі), 17-річний Єгор Гунічев (Авангард, у 14-й грі).
  • Гольові серіали збільшилися до 3-х ігор у Віталія Пономаря – 4 м’ячі та Михайла Шестакова (Верес) - 5 м’ячів.
  • У 6-му (!) для себе клубі Першої ліги відкриває лік голів Іван Білий (ВПК-Агро), який раніше забивав суперникам Львова, Сталі (Кам’янське), Полтави, Руху та Гірника-Спорту.

Матчі

• 530-й матч Прикарпаття у Першій лізі: +173=110-247 м’ячі 582-740.
  • 150-й матч у Першій лізі провів Максим Покотилюк (Оболонь), 100-й - Віктор Лиховидько (Чорноморець), 50-й - Владислав Шаповал (Агробізнес).

Пенальті

• 12-й раз у Першій лізі пробивав пенальті Руслан Черненко (Агробізнес) – 11-й гол, 10-й – Богдан Кушніренко (Миколаїв) – 9-й гол, 4-й - Іван Білий (ВПК-Агро) – 4-й гол, 3-й – Роман Толочко (Авангард) – 3-й гол, 2-й – Сергій Швець (Полісся) – 2-й гол.
  • 30-й пенальті у Першій лізі у ворота Олексія Паламарчука (Чорноморець) – 23-й гол. 15-й – Романа Данковича (Кремінь) – 12-й гол, 5-й – Володимира Маханькова (Полісся) – 5-й гол, 4-й – Артема Поспєлова (Авангард) – 3-й гол, 3-й – Даніїла Єрмолова (Нива) – 3-й гол.

Вилучення

• 2-а у Першій лізі червона картка для Івана Будняка (ВПК-Агро), 1-а - Віктора Лиховидька (Чорноморець, у 100-й грі), Олега Вакуленка (Кристал, у 10-й).
  • 10-й раз арбітр Сергій Бойко (Київська область) вилучає з поля гравців у Першій лізі.

Тренери

• 80-й матч Вадима Євтушенка на чолі різних клубів Першої ліги: 10-й – в Кристалі, 13 – в Зірці, 43 – в Динамо-2 та 14 – в Черкаському Дніпрі.
  • 70-й матч Сергія Шищенка біля керма різних команд Першої ліги: 26-й – в Поліссі, 19 – в Буковині та 25 – в Миколаєві.

Командні «родзинки» туру

• Металіст 1925 повторює клубний рекорд, забиваючи 4 голи в одному матчі у Першій лізі.
  • Кристал - перший невдаха Чемпіонату, якому доведеться понизитися до Другої ліги.
  • Авангард здобуває  90-ту перемогу у Першій лізі.
  • Альянс стає автором 90-ї перемоги команд-господарів поточного Чемпіонату.