Новини змагань

Тренерський ракурс. Городов і Кучер - найкращі тренери турів минулого вік-енду

14:00, 10 травня 2021

Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергових турів обох ліг минулого вік-енду

Олексій Городов. Фото: facebook.com/fcakr55


Весняний футбол такий – оживають навіть аутсайдери. В боротьбі за виживання в Першій лізі навіть фаворити сезону та претенденти на підвищення в класі зазнають поразок від суперників, які ще не так давно, здавалося б, безнадійно залишалися в підвалинах таблиці. Це далеко не перший подібний результат, але в випадку краматорців він стає продовженням успішної серії.
Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Першій лізі – головний тренер краматорського «Авангарду» Олексій Городов. Його підопічні вдома обіграли «Волинь» (2:1), здобувши стратегічно важливу перемогу в контексті боротьби за збереження місця в дивізіоні.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Не було жодних підстав вважати, що «Волинь» може недооцінити суперника. По-перше, вона поступалася краматорцям у першому колі, коли стрімко омолоджена команда ще не зігралася та не адаптувалася до оновлення. По-друге, в історії протистоянь лучани немало втрачали очок із «Авангардом» і мали сприймати цього суперника як принципового. По-третє, сама «Волинь» в останніх турах відстала від групи лідерів, тож повинна була обов’язково вигравати.  
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Відзначимо, що команда господарів – «Авангард» – підійшла до гри з лучанами без кількох основних гравців. Атакувальний півзахисник Гуті був вилучений у матчі з «Альянсом», захисник Шинкаренко також перебрав карток, пошкодження завадило зіграти ще одному гравцеві середньої лінії – Дорошенку, молодому Дучеву та досвідченому захиснику Ховбоші. Проте не оптимальним був і склад лучан. Зокрема, в лазареті залишився провідний і найбільш досвідчений захисник Сімінін, тільки починають набирати форму після травм деякі гравці, зокрема, статусний легіонер Нкололо.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім туром (виїзна нічия 1:1) з «Альянсом» тренерський штаб провів 5 змін у стартовому складі – частково вимушених. Центрбека Ховбошу замінив Козлов (дещо змінивши гру краматорців ліворуч у захисті), замість Шинкаренка вийшов інший фланговик – Чідера, Підручного в центрі півзахисту замінив Сеницький (вирішальна зміна), а замість Гуті та Дорошенка на флангах півзахисту вийшли Чебаненко та Трояновський. 
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Авангард» використав у цьому сезоні відразу кілька діаметрально протилежних тактичних формацій. Зараз команда експериментує з грою в три центрбеки (основна схема – 5-4-1). Зважаючи на відсутність Ховбоші, його замінив Козлов. Він зайняв місце лівого центрального захисника, причому, якщо атака розгорталася через лівий фланг, він міг допомогти на фланзі Чідері, що теж відігравало свою роль. Вгадав Городов із часом виходу Скотаренка, який зрівняв рахунок, і з формацію півзахисту (агресивний і міцний Сеницький створив гідну опозицію високим захисникам «Волині»). 
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Особливості весняного футболу такі, що чемпіонат поляризується – набирають хід лідери та аутсайдери, ті, кого турнірна ситуація змушує прикладати особливо багато зусиль для вирішення своїх завдань. Тому навряд чи здивує те, що багато з аутсайдерів значно додали в весняній частині сезону. Приміром, у таблиці за матчами 2021 року Авангард розділяє 4-6 місця, маючи по 15 очок. Це – показники на рівні претендентів на медалі. Якщо взяти останній місяць, показник краматорців буде взагалі на рівні фаворитів чемпіонату. 

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Олексій Городов («Авангард» Краматорськ)
Середній бал – 4,8


Харківський «Метал» проводить дебютний сезон серед професіоналів, але відразу ж задіяв гравців значно вищого рівня. І, поступово доукомплектовуючись, досягнув у весняній частині сезону просто-таки вражаючої переваги над суперниками. За таких обставин вихід у Першу лігу можна було оформити вже за п’ять турів до фінішу.
Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Другій лізі – головний тренер харківського «Метал» Олександр Кучер. Його підопічні завдали виїзної поразки «Енергії» (3:1), достроково завоювавши підвищення в класі.
 
Олександр Кучер. Фото: facebook.com/fcmetalua

1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Всі попередні весняні матчі «Метал» виграв «всуху», а «Енергія» ще й не демонструє навесні стабільності в результатах, тож фаворит був, чесно кажучи, очевидним. Інша справа – що саме новокаховська команда восени стала першою, якій вдалося відібрати очки в харків’ян (0:0 на полі суперника). Ця обставина, а також можливість оформити вихід у Першу лігу, додатково мотивувала гостей.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У гостей пропускав матч через хворобу найбільш статусний легіонер – француз Балулі (з досвідом виступів за «Ліон», «Лілль» і «Монако»). Також не могли зіграти кілька гравців, включаючи бразильського новачка Еберта. Проте «Енергія» навіть не змогла набрати повний запас, з різних причин вимушено зігравши без півзахисників Вакулинського та Біневського, нападника Студенка та найдосвідченішого гравця – Біжка, спроможного зіграти в центрі захисту та опорній зоні.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем (5:0 над «Ярудом» на своєму полі) «Метал» провів три зміни в стартовому складі. Яроша ліворуч у захисті замінив Люлька (це основний вибір), замість Балулі в центрі півзахисту вийшов Поступаленко, а Нехтія на місці одного з флангових форвардів замінив Підлепенець. Ми вже відзначали, що навесні досвідчений вінгер Танчик грає правого захисника. Для універсала Люльки ж позиція зліва в захисті не є принципово новою.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Фото: facebook.com/fcmetalua

 

Найчастіше «Метал» діє за схемою 4-5-1 в конкретних реалізаціях 4-2-3-1 чи 4-1-4-1. Цього разу мав місце нюанс, пов’язаний із необхідністю замінити Балулі. Трикутник у середині поля забезпечував не лише проникаючі передачі в фінальну третину поля, а й удари здалеку, які були важливою складовою гри харків’ян, зважаючи на спроби суперника зіграти щільно біля своїх воріт.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це восьма поспіль перемога харків’ян із загальним рахунком 31:1 – тільки зараз, у цьому турі, «Метал» пропустив перший «весняний» м’яч (з пенальті), але очок у 2021 році все ще не втрачав. У поточному чемпіонаті дебютант змагань ПФЛ все ще не програвав, а єдина поразка на професіональному рівні сталася ще влітку (1:3 від першолігового «ВПК-Агро» на Кубок України). Не дивно, що за таких обставин єдина безпрограшна команда Другої ліги ще до завершення сезону оформила перехід на вищий турнірний рівень.
 
Лауреат 21-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Олександр Кучер («Метал» Харків)
Середній бал - 4,6

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору