Дебют Климовського, ювілеї Кристалу та Полісся: все найцікавіше про 22-й тур Першої ліги

07:00, 19 квітня 2021

22-й тур Першої ліги мовою чисел та фактів

Серіали

• Переможна клубна рекордна серія Вересу з 15 листопада минулого року триває у Першій лізі вже впродовж 10-ти (!) ігор, м’ячі 19-2.
  • Металіст 1925 не знає гіркоти поразки у Першій лізі з 25 листопада вже 9 ігор підряд: 6 перемог та 3 нічиї.
  • Серія Волині без пропусків голів тривала 553 (!) хвилини, а Металіста 1925 - 410 хвилин.
  • Нічийний клубний рекорд серіал Агробізнесу збільшився до 4-х ігор.
  • Завершилася серія Миколаєва без пропусків голів у Першій лізі, яка з 19 березня тривала 457 (!) хвилин.
  • Гірник-Спорт не знає смаку перемоги вже 6 ігор поспіль: 2 нічиї та 4 поразки.
  • Команда з Горішніх Плавнів пропускає голи у Першій лізі впродовж рекордних для клубу 10-ти ігор – 18 м’ячів.
  • Кремінь перервав свій програшний серіал з 3-х ігор, але продовжив безвиграшний до 7-ми матчів: 2 нічиї та 5 поразок.
  • ВПК-Агро завершило домашню безнічийну серію у Першій лізі, яка з 26 вересня минулого року тривала 9 матчів: 3 перемоги та 6 поразок.
  • Альянс перервав дві клубні рекордні серії у Першій лізі: безвиграшну – з 4-х ігор: по 2 нічиї та поразки та нічийну - з 3-х ігор.
  • Полісся збільшило свій безвиграшний серіал у Першій лізі, який з 20 листопада триває 9 матчів: 3 нічиї та 6 поразок.
  • Програшна серія Ниви продовжилася і при новому керманичу тернополян Ігорю Климовському і триває вже 6 матчів.
  • Кристал з 31 жовтня не перемагає у Першій лізі впродовж рекордних для клубу 13-ти матчів: 3 нічиї та 10 поразок.
  • Авангард закінчив без виграшну виїзну серію, що тривала 4 матчі: нічия та 3 поразки.
  • Херсонська команда завершила свій безгольовий серіал, який тривав 413 хвилин.

Історія зустрічей

• Вперше у Першій лізі Кремінь та Чорноморець зіграли внічию – у шостій грі.

Вольові перемоги

• Перша у Першій лізі вольова перемога Альянса над Поліссям.
  • Перша у Першій лізі виїзна вольова перемога Альянса.

Дублі

• Восьмий дубль у Першій лізі оформляє Сергій Кравченко (Миколаїв), 2-й – Руслан Паламар (Миколаїв).

Голи

• Полісся пропускає 600-й гол у Першій лізі - після удару В’ячеслава Піднебенного.
  • Олег Вакуленко стає автором 50-го голу Кристалу у Першій лізі.
  • Гірник-Спорт пропускає 150-й гостьовий гол у Першій лізі.
  • 25-й гол у Першій лізі забиває Руслан Черненко (Агробізнес), 20-й - В’ячеслав Піднебенной (Альянс), 10-й - Сергій Романов (Гірник-Спорт), 5-й - Володимир Одарюк (Миколаїв), 1-й - Денис Галата (Кремінь, у 15-й грі), Олександр Бєляєв (ВПК-Агро, у 18-й), Олег Вакуленко (Кристал, у 6-й), Роман Толочко (Авангард, у 8-й), Олег Голодюк (Металіст 1925, у 13-й).
  • У восьмому (!) для себе клубі Першої ліги відкриває лік голів В’ячеслав Піднебенной (Альянс), який раніше відзначався у складі алчевської Сталі, Олімпіка, Авангарду, Миколаєва, Суми, Нафтовика та Інгульця.
  • У шостому для себе клубі Першої ліги відкриває лік голам Сергій Панасенко (Верес), який раніше забивав м’ячі у ворота суперників Геліоса, Гірника-Спорта, Інгульця, Дніпра-1 та Миколаєва.
  • У 3-му для себе клубі Першої ліги відкриває лік голів Сергій Кравченко (Чорноморець), який раніше суперникам Шахтаря-2 та Дніпра-1.

Матчі

• 740-й матч Миколаєва у Першій лізі: +292=171-277 м’ячі 928-845.
  • Оболонь зазнала 60-ї поразки у Першій лізі.
  • 40-а виїзна нічия Волині у Першій лізі.
  • 1-й раз у Першій лізі Миколаїв перемагає саме з рахунком 5:3 – у 740-й грі, а Оболонь програє з рахунком 3:5 – у 174-й грі.
  • Оболонь, пропускаючи 5 голів за матч, повторює клубний антирекорд у Першій лізі.
  • Прикарпаття 110-й раз у Першій лізі зіграло внічию, Чорноморець - 40-й, а Кремінь – 30-й.
  • У 3-му для себе клубі першої ліги дебютує Дмитро Фастов (Оболонь), який раніше виступав за Динамо-2 та Кремінь.

Тренери

• 20-й тренерський матч Сергія Соловйова у Першій лізі: +7=3-10 м’ячі 20-34

Пенальті

• 11-й раз у Першій лізі пробивав пенальті Руслан Черненко (Агробізнес) – 10-й гол, 7-й - Михайло Сергійчук (Верес) – 1-й промах, 2-й – Максим Єрмоленко (Авангард) - 1-й промах, 1-й – Сергій Романов (Гірник-Спорт) – гол.
  • 11-й пенальті у ворота Олега Мозіля (Агробізнес) – 9-й гол, 9-й – Андрія Кліщука (Кристал) – 4-й промах, 6-й - Романа Жмурка (Гірник-Спорт) – 4-й гол, 2-й - Максима Механіва (Нива) – 1-й промах.

Вилучення

• Третя у Першій лізі червона картка для Олександра Головка (Кремінь), 1-а – Антона Кічі (ВПК-Агро, у 18-й грі), Андрія Кохмана (Прикарпаття, у 19-й), Володимира Кіричука (Кристал, у 13-й).

Автоголи

• Перший у Першій лізі «самостріл» Дмитра Зозулі (ВПК-Агро, у 149-й грі), Володимира Кіричука (Кристал, у 13-й)
  • Дмитро Зозуля стає співавтором найшвидшого автоголу поточного Чемпіонату (на 6-й хвилині), склавши компанію Владиславу Барському (Кристал), який «зрізав» м’яч у власні ворота саме у грі з ВПК-Агро.
  • 10-й у Першій лізі автогол суперників Прикарпаття, 6-й – Авангарду.

Командні «родзинки» туру

• У турі зафіксована лише одна вікторія команд-господарів, що стало повторенням найменш врожайних на домашні перемоги 1-го та 14-го турів поточного Чемпіонату
  • В матчі Металіст 1925 – Волинь зафіксована 40-а нічия поточного Чемпіонату.
  • Вже 5-й тур нинішнього чемпіонату, у якому команди не здобували перемог з великим рахунком.