300 голів, 100 000 глядачів, один автогол: підсумки першого кола у Другій лізі

11:00, 2 жовтня 2019

У 110 матчах було задіяно 532 гравця, із них лише один легіонер – бразилець Габріель Дос Сантон з ФК «Калуш»

Загалом зіграно: 110 матчів.

Забито м’ячів: 300 (2,73 в середньому за гру). Господарі забили 158 м’ячів (52,67%), гості – 142 (47,33%).

Зафіксована 51 перемога господарів (46,36%), 23 нічиї (20,91%) та 36 перемог гостей (32,73%).

У 32 матчах (29,09%) було забито три та більше м’ячів. У дев’яти матчах (8,18%) не було забито жодного м’яча. 27 матчів завершилися переконливою перемогою однієї з команд, а ще дев’ять – вольовою перемогою.

107 матчів у сезоні відвідало 98 343 глядачі, що в середньому складає 919 глядачів за гру. Ще в трьох стартових домашніх матчах вінницької «Ниви» стадіон був зачинений, а гра пройшла без глядачів.

Найбільша кількість глядачів – 5100 відвідала гру дев’ятого туру «Поділля» Хмельницький – «Полісся» Житомир – 1:0.

У 110 матчах було призначено 36 пенальті, з яких 30 були реалізовані (83,33%). Одразу чотири пенальті бив Валерій Степаненко («Оболонь Бровар-2») – усі забиті. Найбільшу кількість пенальті – по чотири було призначено у ворота двох воротарів: Івана Богдана (ФК «Нікополь») та Романа Чопко («Буковина») – усі забиті.

По чотири пенальті били гравці трьох команд: «Оболонь Бровар-2» – усі забиті, «Гірник» та «Альянс» - три забиті.

Одразу п’ять пенальті було призначено у ворота ФК «Нікополь» - чотири забиті, по чотири пенальті було призначено у ворота «Буковини» та «Чорноморця-2» - усі забиті.

Загалом у цьому сезоні працювало 32 арбітра, а найбільше матчів – шість провів Євгеній Цибулько з Каніва (Черкаська область).

Арбітрами другої ліги було показано 568 попереджень (5,16 за гру) та 25 вилучень (0,23 за гру). Із них 17 - після другого попередження.

Лише один м’яч був забитий у власні ворота: Кирило Пасічник (ФК «Ужгород») у грі з «Буковиною».

Загалом у 110 матчах було задіяно 532 гравців, з них лише один легіонер – бразилець Габріель Дос Сантон з ФК «Калуш»

Усі десять матчів без замін відіграли 17 гравців, а 38 гравців не виходили на поле, але потрапляли у заявку бодай на матч.

Вінницьку "Ниву" цього сезону пристойно підтримують. Фото: facebook.com/ФК-Нива-1589006848063989

У першому колі було зафіксовано три хет-трики: Владислав Прильопа за 11 хвилин забив три м’ячі за «Чорноморець-2» у ворота «(«Таврії-Сімферополь»» - 6:1, Сергій Мандровський (ФК «Нікополь») за 16 хвилин тричі забив у ворота одеського «Чорноморця-2» - 1:4, а Андрій Барладим («Кристал») за 71 хвилину тричі забив у ворота одеського «Реал Фарма» - 0:5.

Найбільш грубий гравець сезону, одне вилучення та шість попередження: Кирило Пасічник (ФК «Ужгород»).

Найшвидше вилучення в пассиві Кирило Пасічника (ФК «Ужгород») – друга хвилина.

Найшвидший гол провів Олександр Музичук («Поділля») на першій хвилині у ворота «Буковини».

Одразу сім матчів без пропущених м’ячів відіграв Максим Механів («Нива» Тернопіль), шість – Олег Мозіль («Полісся»), п’ять – Андрій Бубенцов («ВПК-Агро») та Максим Бабійчук («Верес»).

Максим Механів. Фото: fcnyva.com

Лише дві команди виграли сім матчів поспіль: херсонський «Кристал» (3-10 тур) та липоводолинський «Альянс» (4-11 тур – серія триває).

Загалом було зафіксовано 18 варіантів результату матчу, найчастіше: 1:0 – 21 раз, 2:1 – 16, 2:0 – 12, 3:0 - 11.

Найрезультативніший матч сезону – 1:7 (МФК "Миколаїв-2" - "Кристал" Херсон - 1:7) у шостому турі.

У сезоні зафіксовано 27 перемог з великим рахунком: 3:0 – 11 разів, 4:1 та 4:0 – по п’ять разів, 5:0 – двічі, 7:1, 6:1, 5:1 та 5:2 – по разу.

У першому таймі було забито 114 м’ячів, і 186 у другому. Найчастіше команди забивали в останню п’ятихвилинку кожного з таймів. Починаючи з 86-ї хвилини було забито 36 м’ячів, а з 41 і до кінця першого тайму – 24 м’ячі, стільки ж м’ячів було забито з 81 по 85 хвилину. Найменше м’ячів було забито з 21 по 25 хвилину – лише п’ять.

Наймолодший автор забитого м’яча: Вадим Шовковий («Енергія») – 16 років та 295 днів.

Найстарший автор забитого м’яча: Адріан Пуканич (ФК «Ужгород» - 36 років та 92 дні.

Наймолодший гравець: Вадим Шовковий («Енергія») – 16 років та 282 дні.

Найстарший гравець: Андрій Корнєв («Оболонь Бровар-2») – 40 років та 325 днів.

Наймолодший автор попередження: Святослав Серпутько («Чорноморець-2») – 17 років та 46 днів.

Найстарший автор попередження: Андрій Корнєв («Оболонь Бровар-2») – 40 років та 325 днів.

Наймолодший автор вилучення: Владислав Цуркан («Чорноморець-2») – 18 рік та 9 днів.

Найстарший автор вилучення: Ярослав Браславський («Нива» Вінниця) – 30 років та 173 дні.