Новини змагань

Лавриненко і Ільницький - найкращі тренери минулого уїк-енду

08:30, 1 жовтня 2019

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2019/20

Фото: ingulec.com


Післякубковий тур має свою специфіку – часто команди грають на фоні втоми, не можуть сконцентруватися після емоційно виснажливих ігор, втрачають бойову форму… Але це – не про «Інгулець». Після 120 хвилин і переможної серії післяматчевих пенальті петрівський клуб витримав запропонований темп в Одесі, здобувши дуже важливу перемогу.

Тож лауреат Об'єднання у Першій лізі – головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні розгромили на виїзді «Чорноморець» (3:0), вперше за п’ять турів повернувшись у п’ятірку найкращих.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Чорноморець», як клуб, що щойно вилетів із Favbet Ліги, вважався одним із фаворитів сезону, та й за підбором гравців був цілком боєздатним на першоліговому рівні. Отже, після зміни тренера, перерваної невдалої серії в чемпіонаті та вильоту з кубку (де одесити зіграли напіврезервним складом), господарі явно сподівалися перемагати команду, яка також претендує на підйом у групу лідерів. Тим цінніше звершення «Інгульця», який правильно розподілив сили й обрав вірну тактику в першому офіційному протистоянні суперників.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Інгульця» поза грою залишилися вінгер Коваленко (серйозне пошкодження) та форвард Сула (набирає форму після важкої травми). У «Чорноморця» не були задіяні форвард Павлов (був вилучений у кубковому матчі в Миколаєві), а також не міг зіграти центрбек Грачов, який від перших матчів сезону поза грою. Констатуємо, що за кадровим положенням суперники були приблизно в рівних умовах і могли задіяти максимально наближені до оптимальних склади.

3.Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

От тут найвища оцінка тренерському штабу – по суті, «Інгулець» зіграв три матчі за вісім днів, але кадри були розподілені таким чином, що в матчі чемпіонату проти МФК «Миколаїв», на кубок проти «Карпат» і далі в лізі проти «Чорноморця» зіграв аж 21 гравець. Наприклад, порівняно з матчем проти львів’ян, було відразу дев’ять рокіровок у стартовому складі. Чудово розподілили сили, уникли перевтоми гравців і втрати результату, продовжують виступи на обох фронтах.

4.Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Інгулець» ефективно використав схему 4-4-2 (у арсеналі команди ще кілька награних тактичних побудов). Вона дозволила максимально навантажувати редут одеситів, причому, захист не встигав за двома форвардами, на яких націлювалося чимало розрізних передач, а фланги гостей весь час додавали поперечних передач. Як наслідок, ці постійні переміщення м’яча із загрозою від суперників з гарно поставленим ударом вирішили перевагу «Інгульця» на фінальній третині поля.

5.Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Третій матч поспіль виграв у чемпіонаті «Інгулець», а з урахуванням кубка у команди Лавриненка вже 5-матчева безпрограшна серія. Що дуже важливо для нової системи підрахунку очок, впровадженої влітку в Першій лізі – в більшості, петрівський клуб успішно грає проти потенційних конкурентів у боротьбі за вищі місця, набиваючи гарні особисті зустрічі (як проти «Чорноморця» в цьому турі).

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,8


Шість турів – трішки більше місяця за щільного друголігового графіку – не могла виграти «Чайка». Після дуже сильного весняного відрізку на команду налаштовувалися вже значно серйозніше, та й кадрові труднощі не давали задіяти оптимальний склад. Тому не дивно, що перед матчем із калушанами, які мали на 9 очок більше й знаходилися на 5 позицій вище, фаворитами були саме гості. Але «Чайка» обіграла їх – 1:0.  

Фото: sc-chayka.com.ua


Тож лауреат Об'єднання у Другій лізі – головний тренер «Чайки» із Петропавлівської Борщагівки, Тарас Ільницький. Його підопічні переграли команду із групи лідерів – ФК «Калуш», перервавши тривалу серію невдач і зробивши два кроки вгору в турнірній таблиці.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Для «Чайки», яка до цього в новому сезоні вигравала лише двічі (в чемпіонаті у вінницької «Ниви» – 2:1, а також у кубку в гостях у «Гірника» – 1:0), це був особливо важливий матч. Обірвати 7-матчеву без виграшну серію перемогою над командою із групи лідерів – дуже важливо, це дозволило відірватися від аутсайдерів, а також похитнуло положення суперників, які опустилися на одну сходинку вниз і дали себе наздогнати ужгородцям.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Втрати команди господарів можна вважати суттєвими: давно травмований універсал оборони Доу, до нього в лазареті приєднався вінгер Дарда. До того ж, дещо звузив кадровий вибір відхід воротаря Савчука та півзахисника Литвина, з якими розірвали контракти. Гості з різних причин не змогли задіяти кількох гравців, в тому числі – бразильського новачка Габріеля, а також вийшли грати без запасного воротаря. Отже, за кадровими проблемами – приблизна рівність.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем, який «Чайка» мінімально програла вдома «Поліссю», вона провела всього лише одну рокіровку – замість травмованого Дарди вийшов універсал Єфремов. При цьому, маючи свій добір футболістів, команда з Петропавлівської Борщагівки зуміла ефективно розподілити сили й уникнути перевтоми при щільному графіку.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Маючи кілька напрацьованих варіантів поєднань гравців, «Чайка» задіяла по ходу сезону кілька схем, які можна трактувати як 4-2-3-1, 4-3-3 і навіть 4-4-1-1 (залежно від стартового складу та завдань під конкретного суперника). У матчі із калушанами, у яких є група швидких і технічних атакувальних футболістів, завданням «Чайки» було звузити простір для них на фінальній третині, натомість, швидко переходячи від оборони в атаку. Це спрацювало, адже по ходу гри у гостей спершу було багато атак, потім гра зав’язла для них, а в другому таймі «Чайка» здобула перевагу в рахунку й зберегла її до фінального свистка.

5. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Все тільки починається для «Чайки» – у вересні на своєму полі команда до цього три матчі не могла виграти й забивала лише в одному з них. Загалом, безвиграшна серія тривала 7 матчів чемпіонату і кубку (2 нічиї та 5 поразок, різниця м’ячів 5-12). Тож перемога над ФК «Калуш» обірвала невдачі й значно покращила настрій колективу перед найвідповідальнішим відрізком осінньої частини сезону, коли розриви у таблиці будуть більшати, а команди з лідируючої групи намітять серйозний відрив.

Лауреат 12-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Тарас Ільницький («Чайка»)

Середній бал – 4,4

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору