Новини змагань

Кучук і Хавров - найкращі тренери шостого туру

12:30, 2 вересня 2019

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2019/20

Фото: fcrukh.com


Дуже контрастний матч видав «Рух» – наскільки кволо виглядав у першому таймі, настільки й додав у другому, завдавши в підсумку своєму супернику розгромної перемоги. Цікаво, що хід гри повністю змінили тренерські рішення – зміна нападника в перерві, нарощення пресингу, пришвидшення гри.  

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер львівського «Руху» Леонід Кучук. Його підопічні обіграли МФК «Миколаїв» (4:1), перегравши цього суперника вперше за час суперництва.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Львівський клуб пережив першу поразку в сезоні, поступившись у Волочиську, а потім витратив сили на кубковий матч на Рівненщині. Стояло питання про правильний розподіл сил і кадрів, а в гості їхав суперник, рівний за очками, до того ж, раніше ніколи в історії не програвав «Руху» в офіційних матчах.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Суттєва (давня) втрата для львів’ян – це травма Каленчука, досвідченого гравця й потенційного лідера півзахисту. В іншому «Рух» підійшов до гри в бойовій формі – відсутність Мисика пояснюється ротацією, а Габріель напередодні був відданий в оренду в друголіговий ФК «Калуш» задля отримання ігрової практики. Особлива обставина в грі – це травма Антві, який вийшов на заміну й встиг відзначитися голом і асистом, але, зважаючи на тривале відновлення, ще не був в оптимальних фізичних кондиціях і змушений був попросити заміну.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Маючи прекрасний підбір гравців, «Рух» дозволяє собі планову ротацію в великих обсягах. Порівняно з кубковим матчем проти «Вереса», було проведено шість змін у стартовому складі, а якщо співставити з останньою грою чемпіонату, програною «Агробізнесом», – три. Особливо суттєві зміни – це вихід молодого Сіднея замість Леандро в обороні, Копини замість Мартинюка в центрі поля, а також більш тактично гнучкого Климчука – замість Синиці в групі атаки.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Рух» – тактично гнучка команда, в її арсеналі є відразу кілька тактичних схем. По ходу сезону львів’яни використовували побудову з трьома центральними захисниками і з трьома центральними півзахисниками, вишиковували гравців за умовною схемою 5-4-1 з варіацією в 5-3-2, а також 4-1-4-1 з варіацією в 4-2-3-1. Цього разу тренери використали схему з чотирма захисниками та трьома центральними півзахисниками, при цьому в нападі команда сповна задіювала ігрову імпровізацію, гарно діючи на просторі.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цей матч був реабілітацією за «позапланову» втрату очок у Волочиську, до того ж, позитивом є перемога над суперником, якого раніше не вдавалося обіграти в офіційних матчах.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Леонід Кучук (ФК «Рух»)

Середній бал – 4,6


Резервний склад МФК «Миколаїв» у новому сезоні стартував досить солідно й знаходився серед групи лідерів, тож від молодої команди вже почали очікувати гарних результатів навіть у матчах проти фаворитів сезону. Однак у матчі з херсонцями, принциповими суперниками свого клубу, молодь зазнала розгромної поразки.

Фото: mfckrystal.com


Тож сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер херсонського «Кристалу» Едуард Хавров. Його підопічні переграли МФК «Миколаїв-2» в гостях із рахунком 7:1, завоювавши одноосібне лідерство в Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Тут є два моменти: статус самого суперника (резервний склад клубу Першої ліги, молодь) не дуже високий, але стартував МФК «Миколаїв-2» дуже сильно, був напередодні туру в п’ятірці з невеликим відставанням від тріумвірату лідерів, а перемога над ним, як виявилося, відкрила херсонцям шлях до одноосібного лідерства.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Кристал» вирізняється дуже бережливим ставленням до кадрів – заявка у херсонців доволі коротка, варіативність складу не надто велика, тому в матчі проти МФК «Миколаїв-2» в протокол матчу потрапили фактично всі футболісти команди. Основу, яку виставив Хавров, можна назвати бойовою. Склад господарів, можливо, міг би бути й більш бойовим, але основна команда гостювала у Львові, тож, окрім звичних Рослякова та Зарічнюка, більше поповнення не було.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

В силу обмеженості кадрового контингенту, склад «Кристалу» в принципі доволі консервативний, а в останніх турах і взагалі незмінний. Тренерський штаб херсонців слід хвалити за те, що він вводить молодь – раніше завоював місце в основі Апостолюк, а зараз Бондаренко витісняє зі старту такого авторитетного місцевого гравця, як Гливий.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Бойову схему (трактуємо її як 4-2-3-1) херсонцям доводиться міняти рідко, цього разу доволі швидка й мобільна група атаки швидко розтягнула та розірвала малодосвідчену задню лінію господарів. Швидка перепасовка на фінальній третині поля, намагання розіграти до вірного – це все поставило перед миколаївцями завдання, яке вони не змогли виконати.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Якщо залишити за дужками виліт із кубка (по пенальті від «Діназа» в першому ж раунді), загалом «Кристал» вражає в новому сезоні. 5 перемог і 1 нічия із шести турів – це найкращий показник на обидві групи Другої ліги. Останнім із усіх херсонський клуб вперше пропустив, лише в цьому турі після 516 хвилин плюс компенсовані. 10 матчів поспіль із 5 травня «Кристал» не знає поразок у Другій лізі (8 перемог і 2 нічиї, голи 27:2).

Лауреат 6-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Едуард Хавров («Кристал»)

Середній бал – 4,8

 

Прес-служба ПФЛ з матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору