Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру Першої та Другої ліг сезону 2019/20
«Авангард» останніми роками виступає дуже успішно, щороку поновлюючи клубні рекорди на першоліговому рівні. Як наслідок, настав уже той час, коли краматорська команда всерйоз кидає виклик лідерам і навіть обігрує їх. Як було це цього разу, коли «зелено-жовтим» вдалося завдати поразки екс-учасникам Favbet Прем’єр-Ліги.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер краматорського «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні на виїзді завдали мінімальної поразки «Чорноморцю», захопивши лідерство в дивізіоні.
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Чорноморець» – один із фаворитів сезону, який на своєму полі не програвав із квітня місяця впродовж 4 матчів у Прем’єр-Лізі, перехідних матчах плей-офф та Першій лізі. До того ж, одеситів неабияк мотивувала поразка від «Минаю» в минулому турі. Переграти в гостях таку досвідчену команду – це велике досягнення й свідчення гарної організації гри.
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У команд були втрати, але, вважаємо, їх можна було компенсувати за рахунок глибини складу. Якщо у гостей не міг зіграти через травму лише один гравець (Сухаров, який конкурує за позицію правого фулбека), то в одеситів випало відразу троє гравців – основний і один із найдосвідченіших центральних захисників (Васильєв), фланговий універсал (Голіков), новий атакувальний півзахисник (Ярошенко), який встиг уже себе гарно зарекомендувати. Всі – через травми.
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Краматорська команда досить давно вже виділила та награла свій основний бойовий склад, тому в кадровому плані вона ніколи не кидається в крайнощі, проводить планову ротацію, використовує гравців за призначенням. В останніх матчах склад «Авангарду» незмінний, навіть у плані замін можна зрозуміти логіку та спрогнозувати вихід тих же Моісеєнка та Кірієнка.
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
У матчах проти статусних суперників, як гарно вміють контролювати м’яч та мають сильний атакувальний потенціал, «Авангард» зазвичай виставляє відразу трьох центральних півзахисників із руйнівними завданнями. За рахунок цього суперник грузне в центрі поля, йому не вдається без пресингу починати свої атаки, він не має часу на спокійне, неспішне прийняття рішень. При номінальній тактиці 4-3-3 (4-3-2-1 в грі без м’яча) краматорці компактно зустрічають суперників, шикують подвійний редут за рахунок низького опускання опорників.
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це третя поспіль перемога «Авангарду», а якщо залишити за дужками інцидент із заміною в матчі з «Прикарпаттям», який закінчиться технічною поразкою за рішенням КДК, то вже 6 матчів ще з минулого сезону краматорці не знають поразок (5 перемог і 1 нічия, м’ячі 12:6). Станом на зараз, команда Косевича очолює турнірну таблицю і навіть після зняття 1 очка за івано-франківський матч «Авангард» все одно лишатиметься одним із лідерів.
Лауреат 4-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Олександр Косевич («Авангард»)
Середній бал – 4,8
Цього сезону в Другій лізі жодна команда ще не забивала п’ять м’ячів за гру – навіть вдома. А от «Кристал» зумів назабивати стільки на виїзді!
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер херсонського «Кристалу» Едуард Хавров. Його підопічні розгромили «Реал-Фарму» з рахунком 5:0, разом із «Гірником» та «Енергією» очоливши Групу «Б».
1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Так, «Реал Фарма» стартував незадовільно й має курс на молодих гравців, але, по-перше, за вісім років протистоянь він ніколи настільки крупно не програвав херсонцям, а по-друге сам «Кристал» досягнув найвищої для себе результативності за один матч цього року. Ну, і найголовніше – за умов щільності в таблиці ця перемога допомогла команді замахнутися на лідерство.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Обидві команди мали втрати. «Реал Фарма» після нічийного виїзду в Миколаїв втратив вилученого Дубину – провідного захисника, якого, за потреби, виставляли і в атаку. А от «Кристал» не міг розраховувати на травмованого Корякіна. Утім, що стосується гостей, можна константувати, що вони підійшли до гри в оптимальному складі.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Склад херсонців зіграний, в останніх турах навіть не переживає ротацією. При мінімальному наборі гравців «Кристал» грамотно наповнив склад, а тому ефективно використовує кадри. Останні штрихи – в новому сезоні Апостолюк награний на місці атакувального захисника, а новачок Мілесін вдало закрив місце лівого захисника.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Кристал» в основних рисах зберігає свою давню ігрову схему, яку втілює група перевірених старожилів – Цой, Барладим, Гливий, Лаптєв та інші. При номінальній схемі 4-2-3-1 у фазі атаки всі четверо атакувальних гравців міняються позиціями, імпровізують, вриваються в інші зони. А от при грі без м’яча команда компактно опускається, залишаючи попереду найшвидших гравців для пресингу в готовності стартувати на передачу на хід.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
У Групі «Б» «Кристал» лишається єдиною командою, яка все не пропускала м’ячів. Від початку травня херсонці не програють уже 8 матчів поспіль (6 перемог, 2 нічиї, м’ячі 19:1), досягнувши стабілізації складу та результатів. За відносно невеликої глибини складу та досить скромних можливостей у комплектації, ця команда регулярно перебуває серед лідерів і готує плацдарм для переходу на якісно новий рівень.
Лауреат 4-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Едуард Хавров («Кристал»)
Середній бал – 4,6
За матеріалами uafc.org.ua