Ведучий "Профутболу" Ігор Циганик став гостем семінару прес-секретарів клубів ПФЛ, який зібрав представників 22-х команд Ліги
Фото: прес-служба ПФЛ
Відомий журналіст, ведучий програми "Профутбол" Ігор Циганик виступив на зустрічі прес-секретарів клубів ПФЛ із досить цікавими ініціативами. Пропонуємо вашій увазі тезово виступ Ігоря Циганика, а також відео-версію з його повним виступом.
Футбол в регіонах
- Насправді, футбол в Україні живий тільки в регіонах, - переконаний Циганик. - Приходять звичайні вболівальники, які багато років вболівають за свою команду та місцевих футболістів. Команди, які виступають в аматорах, Першій, Другій лігах повинні ставати персонами для свого міста. Саме від цього залежатиме інтерес до футболу в нашій країні.
Телевізійна аудиторія
- За останні три роки інтерес до футболу впав у десять разів. Наприклад, телевізійна аудиторія матчу “Динамо” - “Шахтар” у 2012 році складала близько чотирьох мільйонів глядачів, а зараз це максимум 400 тисяч. Ми повинні спільними зусиллями знаходити можливості повернутися на рівень 2012-го, коли чемпіонат був дуже цікавим. Найбільш рейтинговим матчем на нашому ТБ за останні роки стала гра ЧЄ 2016 Україна - Німеччина, яку подивилося вісім мільйонів глядачів. На жаль, люди в регіонах перестали дивитися футбол. У великих містах інтерес до змагань лишився майже на тому ж рівні, що і був раніше.
Формат чемпіонату
- Зараз йде велика дискусія про формат наступного чемпіонату України. З футбольної точки зору, безперечно нам потрібен чемпіонат з 16-ти команд, але транслятори не зможуть показати змагання на тому ж рівні інтересу який був, адже у нас не вистачає яскравих персон, кваліфікованих футболістів, конкурентоспроможних клубів. Дійшли до висновку, що у Прем'єр-Лізі мають грати 16 команд і це переважно міста - мільйонники (наприклад, по дві в Києві, Харкові, одна в Одесі, Львові і т.д). Ще чотири команди повинні вистрілювати з Першої ліги і давати певний результат (наприклад Олексадрія).
Окремі змагання
- Вважаю, що має бути кістяк команд, який формуватиме обличчя українського футболу. Першу лігу мають представляти команди з невеликих населених пунктів, 300-400 тисяч. Перша ліга повинна бути окремою від Прем'єр-Ліги. Важливо, щоб у нас були свої протистояння, дербі, матчі з історією у кожній лізі. Наприклад, матч “Нива” Тернопіль - “Нива” Вінниця. У Першій і Другій лізі мають бути окрема аудиторія, окрема цікавість. На жаль, на телебаченні зараз немає що розкручувати, адже дуже мало яскравих персонажів, обмаль топових матчів. Ми не можемо будувати український футбол на протистоянні лише двох клубів “Динамо” і “Шахтаря”.
Фото: прес-служба ПФЛ
Яскраві персонажі
- Головне завдання в українському футболі — зробити обличчя кожної команди. За рахунок цих героїв можна піднімати інтерес до свого клубу. У 1990-х - 2000-х роках у Першій лізі були особистості, яких знала вся Україна. Наприклад, в Охтирці - Єсип, в Закарпатті - Микуляк, в Тернополі - брати Капанадзе, в Алчевську - Плотніков, який забивав по сорок м'ячів. Це ті люди, які збирали стадіони. Нам потрібно звертати увагу на особистості і говорити про них. Необхідно також приділяти увагу історії клубів, - резюмував відомий журналіст.
Фото: прес-служба ПФЛ
Прес-служба ПФЛ