Новини змагань

Тренерський ракурс. Книш і Варжеленко – найкращі тренери чергового туру змагань ПФЛ

08:30, 22 травня 2018

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2017/18

Заключний тур Першої ліги був визначальним для багатьох клубів – боротьба точилася як за перше місце, так і за уникнення вильоту. І бували випадки, коли навіть очевидні фаворити зазнавали поразки. Так, як «Колос» у поєдинку з охтирчанами – 0:1.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Нафтовика-Укрнафти» Володимир Книш. Його підопічні перемогли п’яту команду поточного сезону в матчі 34-го туру, фінішувавши на 15-му місці.

1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

В охтирської команди були математичні шанси на збереження першолігової прописки, до того ж, позиція поверх інших аутсайдерів – на фініші є стратегічно важливою (15-те місце – це зона вильоту, втім, у випадку форс-мажорів, місце над іншими конкурентами може стати істотною перевагою). Тож навіть в гостях у потужного «Колоса» гості вимушені були грати тільки на перемогу й здобули її в підсумку. Звісно, на турнірне положення самих ковалівців це не впливало (дострокове положення у п’ятірці), та й конкуренти виконали свої завдання, зате це гідне завершення сезону для оновленого колективу.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Весь цей сезон «Нафтовик-Укрнафта» потерпає від серйозних кадрових проблем. Окрім того, що команда вимушена була відпустити в інші клуби низку лідерів після успішного сезону 2016/17, їй докучала ще й велика кількість травм. Фактично на всю весну вибули хавбеки Запояска та Нерубенко, у матчі з «Колосом» не зміг взяти участі оборонець Корж, все ще набирає форму після тривалого пропуску лівий латераль Власюк, який тільки-но починає виходити на заміни.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Зі складної ситуації тренерський штаб вимушений був виходити за рахунок внутрішніх резервів. Упродовж чемпіонату випадало проводити постійну ротацію, гравцям доводилося демонструвати універсалізм. Так, у Ковалівці ми побачили номінального центрхава Ляшенка праворуч в обороні, місце ліворуч уже звично займав іще один кадровий півзахисник Мироненко.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Нафтовик-Укрнафта» вирізняється дуже високою загальнокомандною швидкістю та чіткими, награними комбінаціями. Рухомий центр поля із не статичними виконавцями дозволяв команді постійно пресингувати суперників. По ходу гри тренерський штаб то додавав тиску на чужій половині поля за рахунок заміни центрхава на форварда, то насичував півзахист зняттям атакувального гравця на кінець зустрічі. Гра без м’яча – особливо складне випробування для колективу, втім, Охтирка справилася і з цим, коли суперник моментами чинив особливо великий, але безрезультатний тиск.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога охтирської команди – після виграшу вдома над одним із безпосередніх конкурентів, «Черкаським Дніпром». Особливістю «Нафтовика-Укрнафти» було те, що клуб 15 матчів поспіль ще з липня не міг виграти в гостях (5 нічиїх та 10 поразок). Але, завдяки успішному виїзду на Київщину в останньому турі, цю прикру серію вдалося перервати.

Лауреат 34-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Володимир Книш («Нафтовик-Укрнафта»)

Середній бал – 4,6


Черговий тур Групи «Б» Другої ліги максимально підігрівав медальну інтригу. На фоні матчу «Таврія» – «Енергія» на Херсонщині, досить важливим був і виїзд харків’ян до Нікополя. Хоча у випадку невдачі «Металіст 1925» ризикував звести суттєву перевагу над новокаховчанами до мінімальної, йому не вдалося досягти прийнятного результату в матчі проти старанної та злагодженої місцевої команди.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Нікополь» Григорій Варжеленко. Його підопічні обіграли «Металіст 1925» на своєму полі (1:0), завдяки чому гарантували собі місце не нижче сьомого в Групі «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Звісно, треба враховувати, що «Металіст 1925» перебуває у смузі невдач – п’ятий тур без перемог, із квітня місяця набрано лише одне очко. Але це аж ніяк не применшує заслуг нікопольської команди, яка на своєму полі відбирала очки в усіх команд першої п’ятірки (!) чемпіонату.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих втрат у команди не було, до матчу підійшли всі основні виконавці, однак при цьому треба враховувати, що склад у ФК «Нікополь» досить невеликий, це в основному молоді гравці, вчорашні учасники обласних аматорських турнірів. Звісно, у гостей була суттєва перевага як за досвідом (особливо лінії оборони), так і за шириною та варіативністю.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Особливістю гри нікопольців став одночасний вихід Донця, Шмигельського та Долі – трьох доволі швидких вінгерів та інсайдів. Щавдяки цьому рішенню, господарі мали суттєву перевагу в переміщеннях на чужій половині поля. А як для їхньої тактики із швидким переходом від оборони в атаку та довгим пасом, це була вирішальна подробиця.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Нікополь» покладається на симбіоз потужної оборони (чотири захисники та два опорники з низьким розташуванням) та швидкої, взаємозамінної групи атаки (вінгери, атакувальний хав та форвард, не прив’язаний до однієї точки, а заточений на постійний пресинг та пошук м’яча по всій ширині фронту). По ходу матчу команда підтримувала темп замінами та вдало використала всі переваги такої гнучкої та водночас жорсткої тактики.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

ФК «Нікополь» не має турнірних претензій на медалі й досить суттєво відривається від зони аутсайдерів, підтверджуючи свою боєздатність на друголіговому рівні регулярними сенсаційними відборами очок у фаворитів. Однак, попри зрозумілу та навіть природну для молодого колективу нестабільність в результатах на тривалій дистанції, на своєму полі ця команда виступає особливо потужно. Ще з минулого року нікопольці не програють удома (дві перемоги та чотири нічиї), 28 зі своїх 44 очок вони завоювали якраз у рідних стінах.

Лауреат 29-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Григорій Варжеленко (ФК «Нікополь»)
Середній бал – 4,6

 

За матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору