Новини змагань

Тренерський ракурс. Пучков і Сапельняк – найкращі тренери минулого туру змагань ПФЛ

11:00, 9 травня 2018

Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Ще з осені лідери пішли у відрив і, здавалося б, доля медалей та підвищення у класі буде вирішуватися суто між ними. Однак рівність та конкурентність турніру Перша ліга підтвердила тим, що ось уже який тур поспіль середняки та навіть аутсайдери втручаються в розбірки фаворитів, підносячи сенсаційні результати, що вирішують долю розстановки місць і внизу, і вгорі. Ось і в цьому турі маємо перемогу «Гірника-Спорт» над «Інгульцем» (2:0).

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Гірника-Спорт» Сергій Пучков. Його підопічні перемогли третю команду поточного сезону в матчі 32-го туру, піднявшись із 10 місця на сьоме.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Гірник-Спорт» убезпечив себе від турбот, пов’язаних із збереженням першолігової прописки, та й відрив групи лідерів такий, що їх уже не дістати. Однак у середині таблиці Першої ліги зберігається велика щільність, тому, як бачимо, ця перемога дозволила горішньоплавненцям зробити відразу три кроки вгору. А для трійки лідерів цей результат взагалі означає дуже багато – за два тури до завершення ціна осічки надто велика.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У господарів були серйозні втрати. Все ще травмований капітан команди, лідер півзахисту Корольков. Не міг допомогти форвард Черній, який виграє для них багато м’ячів на чужій половині. По ходу матчу травмувався Кравчук. При цьому були свої втрати і в гостей, однак у них ширша когорта гравців, тож замінити того ж дискваліфікованого Балана було ким.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після програного матчу в Миколаєві «Гірник-Спорт» вдався до лише одної кадрової перестановки – замість Єфремова у центрі поля вийшов досвідчений Скарлош, який відбув дискваліфікацію недавно і розташувався вище інших хавбеків. Іще одною суттєвою перебудовою можемо назвати зміну флангів: Боровський атакував більше справа, а Фаюк – зліва. Зміни ці не такі великі, але виправдали себе.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Цікавою виявилася побудова горішньоплавненців. Номінально, суто за кадрами, вона виглядала як 4-2-3-1, однак Скарлош у фазі атаки та під час пресингу на чужій половині поля діяв як другий форвард, ефективно підтримуючи досвідченого Шевчука. Це зіграло суттєву роль, адже обидва голи господарів – наслідок пресингу, що призводив до грубих помилок оборони «Інгульця».

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Загалом, «Гірнику-Спорт» бракує стабільності, однак є обставина, яку треба відзначити. Порівняно з першим колом, команда значно поліпшила виступи на своєму полі. Це вже четверта поспіль домашня перемога команди від початку квітня.

Лауреат 32-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Сергій Пучков («Гірник-Спорт»)

Середній бал - 4,6


Посеред тижня відбулося відразу три тури – один у північно-західній групі, два – у південно-східній. І тріумфаторами тижня виявилися команди Херсонщини, які перегравали висококласних суперників із числа фаворитів сезону та змінювали розклад сил у групі лідерів. Відзначаємо «Мир», якому вдалося обіграти «Металіст 1925» (4:1 на виїзді) та «Дніпро» (3:1 вдома).

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Миру» Олександр Сапельняк. Його підопічні розгромили «Металіст 1925» та здобули вольову перемогу над «Дніпром», завдяки чому продовжують іти в п’ятірці найкращих Групи «Б».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Три команди із числа географічних сусідів виявилися ще й конкурентами в турнірній таблиці – говоримо про «Енергію», «Таврію» та «Мир». Між ними зберігається дуже серйозна принциповість та велика щільність за очками, тому, щоб не відстати від новокаховців та сімферопольців, горностаївська команда вимушена була грати тільки на перемогу навіть у Харкові (що призвело до тренерських перестановок у суперників, що програли) та в домашньому матчі з дніпрянами.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У Харкові не могли допомогти «Миру» найдосвідченіші гравці групи атаки – Доценко-молодший та Савченко, останній не міг зіграти також і з дніпрянами. Все ще поза грою захисник Гаврилюк. Однак, в цілому, кадровий підбір команди дозволяє компенсувати такі втрати, більше того, за останні рік-півтора «Мир» провів омолодження колективу, тому завершує зміну поколінь та розширює варіативність складу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Дуже цікавим було рішення випустити у Харкові одночасно Бойка, Кривича та Цибульського при активній підтримці високих флангів із Шмиголем та Бриньком. Це робило групу атаки стрімкою й нестримною. Тому навіть під пресингом досвідчених оборонців господарів короткі передачі на хід розривали цілісність їхньої лінії. Маючи певні втрати, команда вдало їх компенсувала. А різні плани на гру вдома та на виїзді передбачали перебудову оборонного блоку та збереження підсилення по ходу гри з розрахунком на швидкість і свіжість запасних.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Якщо у Харкові завданням гостей було наситити центр та досягти швидкісної переваги на фінальній третині поля, то вдома «мирянам» належало перебудуватися. А пропущений м’яч змусив їх поспішно коригувати склад і тактику замінами, і вони також справилися із завданням грати «першим номером» з ініціативністю та тиском на суперників – вольова перемога тому свідчення.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

У «Мира» найкраща із нині діючих безпрограшних серій – 7 матчів поспіль із листопада, коли горностаївці вдома програли СК «Дніпро-1» (1:4). Цього року у підопічних Сапельняка три нічиї та чотири перемоги у семи зустрічах, це єдина команда Групи «Б», яка не програвала ще в офіційних зустрічах 2018 року (при цьому у неї п’ятий результат за підсумками семи турів – «Реал Фарма», «Таврія», СК «Дніпро-1» та «Енергія» менше грали внічию, тому набрали більше очок).

Лауреат 27-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Олександр Сапельняк («Мир»)
Середній бал - 4,6

 

За матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору