Новини змагань

Тренерський ракурс. Безсмертний і Федорчук - найкращі тренери чергового туру

12:20, 30 квітня 2018

Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18.

Анатолій Безсмертний. Фото: fc-poltava.at.ua


Наближається апогей українського футбольного сезону – в усіх лігах вирішується доля медалей та тих, хто вилітає й підвищується в класі. А, отже, чемпіонат готується дати відповіді на всі питання. Кожен матч із тих, які залишаються, має велике значення. А тим більше, якщо йдеться про протистояння двох команд із лідируючої трійки!

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Полтава» Анатолій Безсмертний. Його підопічні зуміли здобути перемогу над «Інгульцем» (2:0) у матчі 30-го туру, повернувши собі друге місце та максимально наблизившись до лідера.

1. Номінальний результат команди – 5
    (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

ФК «Полтава» після поразки у Миколаєві вперше за 21 тур опустилася нижче другого місця. Напередодні протистояння з одним із найголовніших конкурентів ситуація для господарів була не найкращою, однак в очному матчі вони змогли довести свою перевагу вдруге в сезоні та повернутися на друге місце, заодно й підкоротивши відставання від «Арсеналу».

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
    (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Господарям не міг допомогти універсальний фланговий оборонець Голіков (перебір карток), деякі гравці в останніх турах були недоступними через різні причини. Звісно, треба додати, що у суперників і ширший кадровий вибір. Щоправда, це компенсувалося у полтавців тим, що у них грамотно підібрані гравці, завдяки чому є вибір на кожній позиції.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
    (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з програним миколаївським матчем, тренерський штаб ФК «Полтава» провів лише три перестановки – і більшість із них виправдали себе. Так, досвідчений Іванов замінив дискваліфікованого Голікова ліворуч в обороні. Насібулін вийшов замість Савченка на місці центрального атакувального напівоборонця, засвідчивши більшу наступальну спрямованість. А іменитий ветеран Ковпак потіснив у запас Дегтярьова, що, до речі, давало тренерам можливість суттєво освіжити гру.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

ФК «Полтава» награла традиційну для себе схему 4-2-3-1, від якої дуже рідко відходить. У цьому матчі награна побудова мала завдання напрацювати більш-менш швидкий гол, після чого вдало використовувати загальнокомандну швидкість при швидких переходах від оборони в атаку. План на гру у полтавців спрацював, тому по ходу гри можна було проводити заміни суто по позиції, на підтримання темпу.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

 Навесні ФК «Полтава» пережила кілька неприємних втрат, програвши не лише «Арсеналу» в першому березневому матчі, але й більш скромним сумчанам і миколаївцям. Тому всі успішні серії команди лише починають наново створюватися, і накопичувальний критерій ще досить скромний (друга поспіль перемога, 9 матчів із листопаду незмінно із забитими м’ячами).

    Лауреат 30-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
    Анатолій Безсмертний (ФК «Полтава»)
    Середній бал - 4,6




Найгучнішою сенсацією чергового ігрового дня Другої ліги став підсумок новокаховського поєдинку. «Енергія» обіграла «Металіст 1925», відмінивши дострокове вирішення найголовніших питань сезону, хоча був варіант, при якому ми б уже дізналися ім’я тих, хто першим підвищився у класі. З мінімальним рахунком новокаховська команда обіграла харків’ян, таким чином, здобувши перемогу над володарями другого місця.

Фото: hoff.ks.ua


Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Енергії» Олег Федорчук. Його підопічні завдали поразки «Металісту 1925» (1:0), завдяки чому закріпилися на третьому місці Групи «Б», хоча позаду серйозні переслідувачі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У Групі «Б» Другої ліги ще на старті виділялися два очевидних фаворити, які значно переважають конкурентів за кадровим потенціалом та організаційними можливостями. Плюс, було ще кілька клубів із більш досвідченими, більш статусними виконавцями. Однак саме «Енергія» захопила третю сходинку – і цією перемогою над одним із грандів довела невипадковість того, що є їхнім найголовнішим переслідувачем.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Якщо порівнювати з осінньою частиною сезону, «Енергія» втратила воротаря Старченка, хавбека Ковальчука та форварда Шастала із числа лідерів, а також кількох гравців ротації. Однак конкретно в цьому матчі у новокаховської команди не було втрат. Натомість, харків’яни вже не могли розраховувати на досвідченого Едмара, який повернувся у США. Вже по ходу матчу господарям довелося проводити вимушені заміни, але про це – вже у пункті 4.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

У ролі лінійних використані універсали Прокіпчук та Дедяєв (у цій команді вони починали зовсім у інших амплуа), у півзахисті свободу дій отримав Росляков, націлений на удар. А в атаці була використана вся різноплановість Бочака, Молочка та Вакулинського, різних за стилем та фізичним обдаруванням гравців, тиснучи на оборону харків’ян. Давно не було у грандів таких матчів, коли стільки випробувань випадало їхнім редутам.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Цієї весни «Енергія» є чи не єдиною командою, яка успішно може варіювати дуже різними тактиками (скажімо, із чотирма оборонцями і п’ятьма – з максимально насиченим центром оборони). Цього разу команда зіграла в три центрбеки, а коли через травму випав Кравчук – заміна його на Киреєва засвідчила, що «Енергія» не збиралася просто відбиватися залишок часу. Маючи в резерві не надто досвідчених гравців, господарі мали сміливість запускати їх у гру. Як наслідок, витримали запропонований темп і не провалили кінцівку.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Нещодавно «Енергія» поступалася із іншим фаворитом сезону – і в гостях у СК «Дніпро-1» зазнала мінімальної поразки. Тому важливо було вдало зіграти з харків’янами особливо вдало, щоб не втратити третє місце. Вдалося реабілітуватися за програш спортклубівцям, однак наразі статистика команди нестабільна. Тому кожного туру для «енергетиків» готується нове випробування у боротьбі за третє місце Групи «Б».

Лауреат 26-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Олег Федорчук («Енергія»)
Середній бал - 4,6

 

За матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору