Про клуб: «Іллічівець» Маріуполь
Рік заснування - 1938
Директор - В.С. Бойко
Веб-сайт: fcilich.com
E-mail: fcmm@fcilich.com.ua
Кольори клубу: синьо-білі
Адреса: 87515, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Євпаторійська, 45-а
Тел.: (0629) 47-44-43, 47-44-97, 47-45-08
Факс: (0629) 53-44-86
Історична довідка:
У Маріуполі команду засновано в 1938 році. Попередні назви: «Авангард», «Азовець», «Металург», «Локомотив», «Новатор». З 2002 року - «Іллічівець».
У першому національному чемпіонаті 1992 року футболісти маріупольського «Азовця», (так тоді називалася команда), грали в першій лізі. Дебют маріупольців виявився невдалим і зайнявши 11 місце серед 14 учасників групи «Б» команда вибула в другу лігу. Впродовж трьох наступних сезонів «Азовець» займав в підсумкових турнірних таблицях місця на їх «екваторі»: 1992/93 - 13 з 18, 1993/94 - 12 з 22, 1994/95 - 11 з 22.
У п'ятому національному чемпіонаті 1995/96 рр. «Азовець» (з другого кола - «Металург») Маріуполь, до складу якого увійшли основні гравці луганського «Динамо» і кращий футболіст Европи-86 Ігор Беланов, упевнено виграв «золото» другої ліги. Маріупольська команда, разом з придбанням статусу футбольного клубу, завоювала і право виходу в першу лігу.
У шостому чемпіонаті першої ліги «Металург» сильно провів обидва кола і фінішував третім, відставши від другого призера - «Динамо-2» на 2 очки і випередивши луцьку «Волинь».
У сьомому чемпіонаті 1997-98 рр. маріупольці впродовж всього турніру вели вперту боротьбу за збереження прописки у вищій лізі і добилися цього. «Металург» блискуче закінчив восьмий чемпіонат країни з наступними показниками: у 30 матчах здобуто 14 перемог, 6 нічиї і 10 поразок, різниця м'ячів 35-27, набрано 48 очок, 5-е місце з 16 команд-учасниць.
Дев'ятий чемпіонат команда почала в числі фаворитів на завоювання путівки в кубок УЄФА. Проте так вважали уболівальники і фахівці, але керівники клубу добре розуміли, що без сучасної матеріально-технічної бази говорити про вихід в Европу марно. Тому за украй короткий термін, протягом одного року, на Приморському бульварі Маріуполя, поряд із старою базою, виріс триповерховий сучасний корпус, що став одним з кращих в країні. Почалися роботи по розробці робочого проекту генеральної реконструкції стадіону «Новатор», який в майбутньому став основним стадіоном клубу «Металург». Команда закінчила чемпіонат упевненим фінішем, набравши в чотирьох останніх матчах максимум очок - 12. І хоча в ході турніру маріупольці слабо грали на виїзді, 8-е підсумкове місце в таблиці в цілому відповідає рівню їх гри
Десятий чемпіонат країни несподівано став для «Металурга» двічі рекордним. Спочатку маріупольці, вперше в своїй історії, вийшли в півфінал розіграшу національного Кубка, де з мінімальним рахунком 1:2 поступилися удома майбутньому володареві трофея - команді «Шахтар» Донецьк. Потім, показавши прекрасну гру на фініші чемпіонату, команда видала серію з шести перемог поспіль. Це дозволило їй реально боротися за місце в провідній п'ятірці. Зовсім близько був і четвертий рядок в турнірній таблиці. Коли всі уболівальники команди вже змирилися з думкою про те, що відбулося лише повторення кращого результату «Металурга» (5-е місце), з ПФЛ прийшло повідомлення про те, що в команді Запоріжжя в другому таймі вийшов гравець, що має дискваліфікацію. Тому технічний виграш присуджувався Маріуполю, що автоматично переміщало його на четверте місце, яке встигли зайняти донецькі одноклубники. Це означало, що є новий рекорд клубу!
П'яте жовтня 2002 року стало «найчорнішим» днем маріупольського футболу - в автомобільній катастрофі загинув Степан Молокуцько, який «без п'яти хвилин» був вже гравцем національної збірної України.
17 грудня 2002 року рішенням ПФЛ було задоволено прохання керівництва маріупольського клубу про перейменування команди. З «Металурга» вона стала «Іллічівцем».
За підсумками сезону 2006/07 маріупольський «Іллічівець» покинув Вищу лігу. Новим наставником маріупольців в першій лізі став одесит Семен Альтман. Разом прийшов і тренерський штаб, з яким заслуженого на тренера України працювалося не один рік. Неабияк оновився склад команди - вперше у складі маріупольців з'явився бразилець Северіно Ліма де Моура. Він став другим легіонером з далекого зарубіжжя за всю історію клубу. У весняній частині першості команда упевнено обігрувала своїх суперників потерпівши всього три поразки. Право повернутися в еліту українського футболу було завойоване достроково.
Не легко склався чемпіонат для маріупольців після їх повернення до еліти. У сезоні 2008/09 «Іллічівець» посів 14 місце і все ж таки залишився серед найсильніших.
Досягнення:
Переможець Першості України серед команд другої ліги - 1995/96
Бронзовий призер Першості України серед команд першої ліги - 1996/97
Переможець Першості України серед команд першої ліги - 2007/08

Стадiон команди: «Іллічівець» Маріуполь
Назва стадiону: «Азовець»
Адреса: м. Маріуполь вул. Енгельса, 2
Кількість місць: 1660
Розміри поля: 102х65
Освітлення (люкс): -
тел.: (0629) 52-93-51