У рубриці "Обдарована молодь" інтерв'ю з півзахисником ФК "Колос" Єгором Чегурком
Минулий 14-й тур видався для Єгоря Чегурко неоднозначним: у матчі з «Оболонню-Бровар» фланговий півзахисник «Колоса» провів свій дебютний гол у першій лізі, та його команда поступилися киянам 1:2. Ми привітали 21-річного хавбека з цим успіхом, побажали подальших звитяг, дізналися про його перехід з «Металіста» до ковалівського колективу, а також згадали «Динамо» й Прем’єр-лігу.
— Єгоре, перший гол у першій лізі: для людини, що хай і трохи, але пограла на вищому рівні, це подія, чи приємна дрібничка?
— Це дуже приємно. Тим більше, рівень турніру дуже хороший, оскільки перед нашою командою стоїть завдання вийти до елітного дивізіону, всі хлопці цього прагнуть й віддаються на повну. Натомість суперники з таким же азартом грають і проти «Колоса», повірте, прохідних матчів тут немає. Ні, особливо гол не відзначав, і подарунок собі ніякий не робив з цього приводу. Можливо й привітав би себе, якби ми перемогли, або гол приніс результат. А ми програли.
— Чому? Адже «Оболонь-Бровар» не виглядала набагато сильнішою.
— Чесно кажучи, навіть не знаю, в чому причина. У першому таймі команди на зустрічних курсах грали, по перерві ми зовсім непогано виглядали, створювали моменти, могли ще забити. Реально добре грали, старалися, а наприкінці самі собі привезли гол: «Оболонь», можливо, раз за тайм вийшла в атаку й забила. А ми просто не дотиснули суперника, забили б другий, перемогли б. Та президент клубу, й тренер все рівно нам подякували за гру.
— До речі, ти знаєш, що цим своїм голом зіпсував голкіперу «пивоварів» Федорівському не лише настрій, а й «суху» серію: 495 хвилин без пропущених м’ячів?
— Напередодні поєдинку тренер нам казав, що «Оболонь» довго не пропускає. Особливо за статистикою не слідкую, тільки після матчу прочитав в інтернеті, що перервав воротарську серію. Приємно.
— Єгоре, як ти опинився у клубі ДЮФЛУ Єнакієво?
—Я родом із Донецької області, з Горлівки. Там і почав займатися футболом. Щоправда, тільки у 13 років прийшов у футбольну секцію. На турнірі в Маріуполі мене визнали кращим гравцем, і тоді ж запросили на перегляд до «Олімпіка». Та я не захотів там залишатися, адже умови були не найкращі, та й батьки були проти. І вирушив на перегляд до Єнакієво, сподобався. Ми виступали у першій лізі ДЮФЛУ.
— Як визначалося твоє амплуа?
— Не повірите, але в дитинстві, у дворі, мені подобалося стояти на воротах. А у Горлівці та Єнакієво я на позиції центрального півзахисника діяв. Потім там змінився тренер, й новий наставник поставив мене на фланг. Мені спочатку дуже не подобалося, тренер навіть примушував там грати. А зараз це моя улюблена позиція.
— До Академії «Металіста» ти потрапив у 17 років, а це випускний клас у школі. Поважна мала б бути причина, щоб зриватися посеред навчального року в інше місто?
— Мені спочатку зателефонували, дізналися, чи не проти я перейти до їхньої команди 1995 року народження. Приїхали за мною, сподобалася моя гра, я й переїхав до Харкова, мене перевели до місцевої школи. Нормально довчився, був хорошистом.
— У новому колективі теж проблем не виникло?
— Жодних! Колектив у нас був прекрасний, хлопці привітно поставилися до мене, я швидко перезнайомився з усіма, адже до школи разом ходили. Дружньо жили. З багатьма й зараз підтримуємо зв’язок: у соцмережах, телефоном — з Андрієм Ралюченком, Владом Сидоренком, Сашком Процевським, Владом Краєвим.
— Після останнього шкільного дзвоника ти відразу потрапив до юніорської команди «Металіста», хоча багато 17-річних хлопчаків після випуску залишаються поза футболом. Пощастило?
— Певне, добре проявив себе за ті п’ять місяців, що був у Харкові. Нас майже половину команди 1995-го року взяли у U-19. Інші й справді не знайшли себе поки на професіональному рівні: хтось навчається в інституті, а хто й взагалі закінчив з футболом. Зізнаюся, я б так не зміг: не потрапив би до «Металіста» - спробував би свої сили в іншому клубі.
— З ігровою практикою на цьому рівні ти проблем не мав: у сезоні-2012/13 за «Металіст» U-19 відіграв 22 матчі, двічі відзначився голами. У наступних двох сезонах виступав уже за дубль харків’ян — по два десятки поєдинків, але більше чотирьох м’ячів не забив. Не виходить?
— Зрозуміло, що мало забиваю, самому завжди хотілося більше. Наче й на тренуваннях посилено працюю над цим, і завжди націлений на ворота. Передач чимало в молодіжному чемпіонаті нароздавав, але ж вони не рахуються. Хоча якось, вже наприкінці виступів за дубль, у чотирьох матчах поспіль засмучував воротарів. Треба підвищувати результативність.
— Сезон-2014/15 поки що найпам’ятніший у твоїй кар’єрі? Після бойкоту гравцями основи «Металіста» матчу проти «Динамо» тодішній керманич Ігор Рахаєв кинув у бій вас — сімох дублерів.
— Однозначно! Таке у пам’ять назавжди врізається. Не щодня і не кожному випадає шанс зіграти проти «Динамо», та ще й на «Олімпійскому»! Вчора ще дивився на них по телевізору, а тут така нагода — зіграти проти них.
Пам’ятаю, вийшли ми на газон, гімн України грає, а у мене такий мандраж, що аж ноги трясуться. Поруч Олексій Ковтун стоїть, я йому пошепки: «Льоша, у мене коліна тремтять». А він так незворушно: «Не бійся. У мене теж». Заспокоїв (сміється). Мурахи по шкірі бігали, а ми по полю. І хоча за нас майже не вболівали, атмосфера крута була на стадіоні. Заради таких відчуттів хочеться грати, перемагати й виходити до Прем’єр-ліги.
— Радість від дебюту затьмарила ті 0:3?
— Звичайно! Тим більш, ми перший тайм протрималися, на 0:0 відбігали. Потім, зрозуміло, «фізики» не вистачило. Адже нам за два дні до поєдинку оголосили, що, скоріш за все, дублерами доведеться грати. А ми до цього на синтетиці займалися. Та й інших причин вистачало, декого з першої команди ми й не знали. І однак, старалися, боролися.
— У тому ж сезоні тобі вдалося зіграти й проти іншого гранда — в чвертьфіналі Кубка країни «Металіст» зустрівся з «Шахтарем».
— Тоді взагалі все по-іншому було. Особливого хвилювання не відчував, впевненішим у собі був — націленим на ворота, всі старалися бігти. «Шахтар» — моя улюблена команда ще з дитинства, приємно було проти них зіграти.
— Ти міг стати «гірником»?
— Хоча Єнакієво й вважалося філіалом Академії «Шахтаря», та й по тому, з нас нікого не забирали туди. Хоча ми часто грали проти їхнього 1996-го року, їздили до них на базу в Кіршах, та пробитися в «Шахтар» було нереально. Там без шансів.
— Коли Рахаєва у «Металлісті» змінив Олександр Севідов, залучення дублерів припинилося?
— Відверто кажучи, Олександр Вікторович своєрідна людина. Він влітку нас десятьох молодих взяв на збори з першою командою. Там він запевнив, що двері для всіх відкриті. Ми тиждень тренувалися, але після того як почали з’являтися новачки, зрозуміло, що шансів немає. Нас повернули назад у дубль.
— За часів Олександра Призетка, котрий на фініші минулого сезону змінив Севідова, тільки молодь і грала —Краєв, Наполов, Ралюченко. Де був ти?
— Гадаю, моя провина. У мене тоді саме травма сталася, та ще й із тренером суперечки виникли. Характер у мене впертий, десь був з наставником не згоден, та й посварилися трохи. Зараз у нас нормальні стосунки, а тоді... Сам себе покарав.
— Після того, як «Металіста» не стало, гравці основи, дубля й команди U-19 розлетілися по всій Європі. Як ти опинився у Ковалівці? Певне, до того й не знав, де вона знаходиться?
— Боляче було дивитися, як за рік у Харкові просто вбили команду. Ультрас, звичайно, писали петиції, протестували. Все марно. Президент — людина не футбольна, його й на базі ніхто не бачив. А я ж пам’ятаю, як приїздив до Харкова, ходили на футбол, повний стадіон - Марлос, Тайсон, Хав’єр, Соса грали. Сумно.
А цьогоріч літню відпустку я проводив саме у Харкові. Саме там застав мене дзвінок мого агента Олександра Панкова, який запропонував перейти до «Колоса». Мені розповіли, мовляв, Ковалівка — «маленька Швейцарія». Я швиденько в інтернет, подивився інформацію. Справді красиво, та й у клубі все на професіональному рівні, він розвивається. Тут приємно працювати. Хоча я приїхав наприкінці першого збору, повернувся додому, а наступний тижневий вже відпрацював повністю. Костишин сказав, що сподобався, підписали річний контракт.
— Футболістом Костишин був класним, а тренер, кажуть, дуже вимогливий?
— Я після «Металіста» довго не міг звикнути до таких інтенсивних тренувань. Ганяв нас, важко було. Зараз втягнувся вже, все нормально. А Костишина-гравця я, на жаль, у дії не бачив.
— Проти захисту якого клубу тобі з партнерами було найважче в нинішній першості?
— У «Вереса» непогана оборона, компактно захищаються. З «Буковиною» було важко грати, пам’ятаю у першому таймі ми навіть моментів не створили. «Скалі» ось удома програли, міцний колектив.
— А з-поміж атакуючих гравців суперника хто справив враження?
— Степанюка пам’ятаю ще з тих часів, коли він у нас в «Металісті» був,. Щоправда давно, прудкий нападник, з обох ніг грає. У Есеоли, звісно, швидкість божевільна. Вистачає класних атакуючих гравців.
— Хто з футболістів цього амплуа є для тебе еталоном у європейському футболі?
— Певна річ, мій кумир —Кріштіану Роналду. Еден Азар на достойному рівні грає, дуже технічний. Коли грав проти «Шахтаря», вразив Дуглас Коста — просто фантастичний ривок з місця у людини, та й техніка при ньому, сподобалося протистояння.
— Єгоре, і насамкінець: не так давно Призетко очолив новий клуб «Металіст 1925», слідкуєш за його виступами?
— Авжеж. Спостерігаю за командою, дивлюся трансляції, списуюся з хлопцями. Скучив вже за ними, стільки всього разом пережили. Скоро буде відпустка, обов’язково спробуємо зустрітися. Вони гарно йдуть в аматорському чемпіонаті, демонструють хороший футбол, знаю, чимало вболівальників ходить на їхні матчі. Хай щастить!
Прес-служба ПФЛ
Премія "Золотий талант України" - інформаційний партнер ПФЛ України