Під час європейської конференції «Разом проти расизму», яка відбулася під егідою УЄФА і FARE у Лондоні, представники всіх країн-членів УЄФА обговорили становище, що склалося у європейському футболі та спільними зусиллями визначили стратегію подальших дій, пов’язаних із подоланням такого ганебного явища, як радикальний націоналізм, расизм, антисемітизм та пов’язаних з ними актів насильства.
УЄФА веде непримиренну боротьбу з будь-якими проявами расових забобонів і дискримінацій та має намір зробити свій внесок у викоренення расизму та ксенофобії зі світу футболу.
Просимо всіх членів великої футбольної родини підтримати проект УЄФА «Разом проти расизму» у справі заборони пропаганди расизму, дискримінації футболістів, тренерів, арбітрів, інших офіційних осіб та глядачів за національною ознакою або кольором шкіри та провести активну боротьбу з расизмом і насильством, згідно Плану програми УЄФА, а саме:
1. Виступити з заявою, в якій клуб рішуче засуджує расизм. У ній неодмінно вказати заходи до тих, хто скандує расистські гасла на трибунах стадіонів. Текст заяви має бути надрукований у програмах матчів і розміщений на видному місці стадіону.
2. Робити публічні оголошення на стадіонах під час матчів про неприпустимість скандування расистських гасел.
3. Не продавати квитки особам, що брали участь в діях расистського характеру.
4. Не допускати поширення літератури расистського характеру всередині та поблизу стадіонів.
5. Приймати дисциплінарні заходи по відношенню до футболістів, чиї дії можна визначити як расистські.
6. Зв’язатися з іншими клубами, щоб переконатися в тому, що ті повністю розуміють та підтримують позицію клубу по відношенню до расизму.
7. Заохочувати вироблення загальної стратегії поведінки міліції та стюардів на матчах по відношенню до вчинків расистського характеру.
8. У терміновому порядку видалити із стадіонів всі надписи та малюнки расистського змісту.
9. Забезпечувати рівні можливості надання роботи або послуг незалежно від раси клієнта або працівника.
10. Працювати з іншими групами або агентствами, такими як об’єднання гравців, шкільні, добровольчі організації вболівальників, молодіжні клуби, спонсори, місцеві органи влади та міліція. В рамках цієї співпраці проводити спеціальні програми з метою повного знищення расизму та дискримінації у всіх проявах.
Також на рекламних стрічках стадіонів просимо розміщувати пропагандистські матеріали за боротьбу з расизмом, а на офіційних сайтах, квитках, буклетах, програмах матчів клубів – спеціалізований логотип УЄФА «Разом проти расизму».
Крім цього, просимо всі клуби ПФЛ розробити власні плани, спрямовані на протидію насильству та расизму в клубах і на стадіонах. До цих планів рекомендуємо внести проведення семінарів, лекцій та інших комплексних заходів з боротьби з расизмом і насильством для футболістів, тренерів, арбітрів, уболівальників тощо.
З повагою,
Адміністрація ПФЛ