Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру
Фото: ФК Буковина
VBET UA Перша ніколи раніше не гралася в два етапи – тепер вся увага прикована до «Чемпіонської» групи, проте є життя і в Групі «Вибування». Навпаки, у нижній вісімці намічається навіть більша боротьба та інтрига, і ось уже після другого весняного туру тут змінився лідер.
Тож сьогоднішній лауреат uafc.org.ua у VBET UA Перша – головний тренер чернівецької «Буковини» Андрій Мельничук. Його підопічні обіграли чернігівське ФК «Чернігів-ШВСМ» (3:1 у домашньому матчі), очоливши турнірну таблицю VBET UA Першої в Групі "Вибування".
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Суперники знайомі ще з Другої ліги, і в трьох матчах до цього «Буковина» не змогла переграти чернігівців (дві нічиї та одна поразка). До того ж, турнірна ситуація складалася таким чином, що перемога над ФК «Чернігів» з великою долею долею вірогідності виводила чернівчан на перше місце (треба було, щоб «Скорук» не зміг виграти в Івано-Франківську – там матч завершився внічию).
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У «Буковини» були кадрові втрати, які ми можемо вважати серйозними: травмовані лівий захисник Д.Рябий, фланговий півзахисник Паламарчук, центральний півзахисник Столяр, на фоні хвороби грає в стартових турах провідний нападник Палагнюк, під час матчу важкої травми зазнав новачок середньої лінії Глагола. ФК «Чернігів» також мав свої втрати (вилучений основний воротар Ширай, не могли з різних причин зіграти кілька польових гравців, включаючи нападників Вовка та Федосова). Тож обидві команди діяли не в основних складах, і тренери змушені були шукати нові підходи для налаштування складу.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем (перемога 2:1 в Полтаві) тренерський штаб «Буковини» провів одну зміну в стартовому складі та низку перестановок. Так, Цурупіна з перших хвилин в опорній зоні замінив Пець (в другому таймі Артем вийшов на заміну на підтримку Івана замість номінального форварда). При цьому Палагнюк починав матч в ролі правого крайнього, взаємодіючи з Глаголою та Гакманом, який Гакман відповідав за ширину справа і піднімався в лінію атаки з місця флангового захисника.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Буковина» цього сезону творчо переосмислює різні формації. Матч із ФК «Чернігів» вона починала зі схеми 4-3-3, проте після забитого м’яча перелаштувалася на 4-4-2. Відзначимо, що центральний півзахисник Скрипник здорово перейшов на місце крайнього нападника, Фарасєєнко справився з налаштуванням напрямку пресингу прі білд-апі «Чернігова», а з виходом Цурупіна на підмогу Пецю в середній лінії господарі зіграли жорсткіше та надійніше. Підопічні Мельничука чудово працювали на просторі, відводячи за собою суперників, розриваючи зони швидкими атаками. Команда чітко реагувала на зміни в рахунку й проявила гарну керованість.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це друга поспіль перемога «Буковини» ‒ вона розпочала весняну частину сезону без втрати очок (тільки «Карпати» та «ЛНЗ Черкаси» можуть похвалитися таким досягненням, але вони в Чемпіонській групі). Звісно, боротьба за лідерство у втішному турнірі тільки починається, тут намічається сильна та якісна конкуренція, проте така цілісність при значних кадрових втратах показує правильність напрямку роботи чернівецького клубу.
Лауреат 2-го туру другого етапу в номінації «Тренер туру VBET UA Першої ліги»:
Андрій Мельничук («Буковина» Чернівці)
Середній бал – 4,6
Другий тур поспіль у нижчому професіональному дивізіоні очні протистояння претендентів на медалі. Це відкриває можливості для турнірного ривка. Серед тих, хто скористався своєю нагодою, ‒ «Чайка» із Київської області. Вперше із жовтня, за п’ять останніх турів, вона вийшла на друге місце, яке в цьому сезоні має особливе значення.
Фото: facebook.com/scchk76
Тож сьогоднішній лауреат у VBET UA Друга – головний тренер борщагівської «Чайки» Сергій Сизихін. Його підопічні завдали домашньої поразки запорізькому «Металургу-2» (1:0), завдяки чому вийшли на друге місце.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
В першому колі «Чайка» виграла на «Славутич-Арені», проте то було ще за часів попереднього головного тренера, до того ж, за цей час «Металург-2» здобув значно більше досвіду виступу серед дорослих і мав змогу провести зимові збори вже з закладанням фундаменту під вимоги сучасної Другої ліги.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Обидві команди мали втрати, які можна вважати суттєвими. У запоріжців не міг зіграти атакувальний півзахисник Близнюк – він був у відрядженні із першою клубною командою в Моршині, в підсумку дебютувавши в Першій лізі в матчі з «Карпатами». «Чайка» ж вимушено перелаштувала захисну ланку. Травмованим був центральний захисник Вадим Хохлов, один із лідерів і найдосвідченіших гравців команди.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем (3:3 у Вінниці) тренерський штаб борщагівців провів три зміни в стартовому складі команди: воротаря Майбороду, захисника Хохлова та півзахисника Мнишенка змінили, відповідно, Баранцов, Стеценко та Гуськов. Причому, двоє останніх грали в непритаманних їм обставинах. Гуськов відповідав за велику територіальну відстань поля, Стеценко чи не вперше діяв при грі в 3 захисники, отже, потребував часу та практики на налагодження.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Чайка» застосувала незвичну модифіковану схему: 1-5-4-1 при обороні, 3-4-3 при власних атаках. Розуміючи, наскільки компактно діють гравці «Металурга» в середині поля і як швидко намагаються вибігати в атаку, господарям треба було уникати в’язкої боротьби, виходити з центру на фланги, переводити м’яча з краю на край для розрідження захисного блоку гостей. «Металург», який зазвичай грає через короткі передачі та гострі передачі врозріз, опинився під пресингом і в незвичних умовах не зміг забити вперше за п’ять турів.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Про тривалі серії поки не можемо говорити – це лише початок весняної частини сезону та тільки другий матч на чолі «Чайки» нового головного тренера в поточному чемпіонаті. Проте відзначимо, що на старті Сизихін не програє (чотири очки), вперше його команда грає «на нуль», а в турнірній таблиці після тривалої перерви виходить на друге місце – а це зона плей-офф Перша/Друга ліга.
Лауреат 12-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Сергій Сизихін («Чайка» Петропавлівська Борщагівка)
Середній бал - 4,6
Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua