Новини змагань

Іващенко і Лазоренко - найкращі тренери 19 туру змагань ПФЛ

09:00, 24 листопада 2021

Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2021/22

Фото: facebook.com/obolonfc


Матч в Івано-Франківську очікувався напрочуд цікавим: головний переслідувач киян восени навдивовижу ефективний, натомість Оболонь в останніх турах навтрачалася очок. Відступати киянам було нікуди, і вони видали один із найкращих результатів цього року в виїзному матчі з «Прикарпаттям» ‒ суперником, який у разі перемоги їх обганяв би.
Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Першій лізі – головний тренер київської «Оболоні» Валерій Іващенко. Його підопічні обіграли івано-франківське «Прикарпаття» (2:0 на чужому полі), закріпившись на третьому місці в зоні плей-офф з УПЛ.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
П’ята команда першості – «Прикарпаття» ‒ напередодні свого заключного матчу перед відпусткою на одне очко відставало від «Альянсу», на два – від «Оболоні». Перемога могла вивести господарів, як виявилося, відразу на третє місце – а зимівля в зоні плей-офф УПЛ кому завгодно додасть мотивації на зимову перерву. Проте «Оболонь» підтвердила реноме незручного суперника для івано-франківців – із восьми очних зустрічей виграла сім при єдиній нічиїй.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Киянам не міг допомогти досвідчений форвард Черній, також поза грою не менш класний півзахисник Савченко. Втім, втрати господарів як мінімум відповідні – з різних причин захисник Квасний і вінгер Волошинович не могли допомогти прикарпатцям у важливому протистоянні. До того ж, після раннього вилучення Писка більше 60 хвилин господарі грали в меншості, поки склади не вирівнялися з вилученням киянина Бородая.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Поразка від останньої на той момент команди турніру – ФК «Ужгород» ‒ боляче вдарила по команді та багатьох гравцях зокрема. Так, воротаря Федорівського, правого захисника Майданевича, центрбека Мате та вінгера Мурзу замінили Литвиненко, Безуглий, Бородай і Суханов. Зміни безпосередньо позначилися на перебігу поєдинку.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Головне протистояння очікувалося в центрі поля – середні лінії обох команд зібрали, можливо, їхніх найбільш висококласних футболістів. Якщо «Прикарпаття» зіграло в 4-1-4-1, то «Оболонь» ‒ в 4-2-3-1. Не зрадивши своїй типовій манері, цього разу кияни зіграли значно агресивніше, виграли боротьбу та перші м’ячі, переконливо зіграли на флангах. У плані інтенсивності та націленості гри на чужій половині поля гості зіграли переконливо.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Наразі «Оболонь» четверта за результатами виїзних матчів – це п’ята перемога киян на виїзді в поточному чемпіонаті. Проте в останніх турах киянам було важко, після поразок від ФК «Ужгород» (0:1 вдома) та ФК «Альянс» (2:3 на виїзді) команда поставила під ризик роботу в першому півріччі чемпіонату, в випадку поразки в Івано-Франківську ризикувала втратити місце в зоні УПЛ перед відпусткою. Тож перемогою над «Прикарпаттям» підопічні Іващенка сповна реабілітувалися за ті невдачі.
 
Лауреат 19-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Валерій Іващенко («Оболонь» Київ)
Середній бал – 4,6
 

До останнього часу залишалася лише одна команда, яка не здобувала перемог у новому сезоні – це ставищенський «Любомир». Таких більше не було ні в УПЛ, ні в Першій лізі – ніде в змаганнях професіоналів всеукраїнського рівня. Це тиснуло на команду-дебютанта Другої ліги, і треба ж – великий почин стався в матчі проти одного з фаворитів сезону!

Фото: facebook.com/fclbkiev


Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Другій лізі – головний тренер ставищенського «Любомира» Вадим Лазоренко. Його підопічні завдали поразки дунаєвецькому «Епіцентру» (1:0 на своєму полі), здобувши першу перемогу в професіональному статусі.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Ще в першому колі, зовсім несформованим складом, «Любомир» дав бій «Епіцентру», проте мінімально поступився в Дунаївцях. Цього разу підопічні Лазаренка змогли піднести велику сенсацію, і тепер п’ята команда Групи «А» не мінімально поступається чотирьом більш успішним конкурентам із пелетону лідерів.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Гості прибули на Київщину без досвідченого воротаря Чернобая, флангових універсалів – братів Кузівих, а також півзахисника Морозова, що, втім, не позначилося на їхній боєздатності. Тим часом «Любомир» задіяв усіх, кого міг, за винятком звільнених під час сезону гравців і травмованого Терещенка – напевно, найбільш досвідченого та майстерного гравця атаки в клубі.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Наявні кадрові проблеми тренерський штаб ФК «Любомир» вирішив завдяки деяким несподіваним кадровим рішенням. Правий захисник Добровольський вимушено зіграв на протилежному фланзі, а от вінгер Козій у цьому сезоні знайшов себе в якості нападника. Порівняно з попереднім матчем (мінімальна поразка від «Лівого берегу») ставищенці зробили лише одну зміну – замість Бондаря вийшов на правому фланзі захисту Надірадзе, тоді як місце першого на правому фланзі півзахисту зайняв Мельничук (у Києві він грав правого фулбека).
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Епіцентр» діяв високо в рамках своєї формації 4-5-1, яка з 4-2-3-1 переходила в 4-1-4-1. Гості більше володіли м’ячем і створили суттєво більше нагод забити. Тим не менш, завдяки самовідданості та постійній роботі з м’ячем і без м’яча, «Любомир» компенсував різницю в класі та атакувальній потужності спробою системного пресингу. Як приклад – Козій на вістрі атаки він виконує великий обсяг бігової роботи та старається пресингувати суперників, у чому його підтримує Ніколашин (згадаємо, як форвард у відтяжці «з нічого» створив переможний гол)
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Про якісь серії чи стабільність ми щодо аутсайдера поки не говоримо, проте відзначаємо, що новий тренерський штаб справився з перехідним періодом, стабілізував склад і почав давати результат. За останній місяць «Любомир» почергово перервав програшну та безвиграшну серії, набрав перші очки, здобув першу перемогу та вже другий матч у сезоні зіграв «на нуль». Це – скромні, проте очевидні досягнення, які дають певну надію на весну.
 
Лауреат 19-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Тренер туру – Вадим Лазоренко («Любомир» Ставище)
Середній бал - 4,6
 
Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua



Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору