Новини ЗМІ

Чижевський: в еліті у "Агробізнеса" буде інший футбол

14:00, 30 грудня 2020

Головний тренер ФК "Агробізнес" Олександр Чижевський відповів на питання інформаційного партнера ПФЛ ua-football.com

Фото: facebook.com/fcab.com.ua


В українському футболі виступ в Прем'єр-лізі сільських команд стає справою звичною. Першовідкривачем став "Колос" з Ковалівки, який за п'ять років подолав шлях від чемпіонату в Київській області до УПЛ. За підсумками сезону 2019/20 наша футбольна еліта поповнилася ще одним представником сільської місцевості - "Інгульцем" з селища Петрове.

І ось вже стукає в двері вищого дивізіону ще одна команда - "Агробізнес" з невеликого містечка Волочиськ з населенням близько 19 тисяч, створений всього лише в 2016 році. За чотири роки "Агробізнес" зробив ривок від аматорів до лідера Першої ліги. Головний тренер команди з Волочиська Олександр Чижевський в бесіді з кореспондентом UA-футбол підсумував рік, що минає, і поділився планами на прийдешній.

- Як оціните рік, що минає, для себе і команди?

- Як для мене і команди минулий рік можна оцінити позитивно. Навесні почався карантин, і звідси труднощі, які тривають донині. Тільки вдуматися - в чемпіонаті ми не грали цілих сім місяців. Але, тим не менш, команда показала якісну гру і зайняли в підсумку четверте місце, поступилася третім, яке давало право вийти в УПЛ "Інгульцю", лише за різницею м'ячів. Не минуло й місяця, як почався новий чемпіонат, практично без паузи, без можливості якісної підготовки. Якщо брати осінню частину сезону, то також можна занести в скарбничку як позитив, бо команда перед зимовою паузою фінішувала першою. Так, спочатку стартували не дуже, але на це є об'єктивні причини - три провідні гравці залишили колектив, і на той час ми не змогли відразу ж знайти їм заміну. Пізніше гравці, які були на заміні, отримали шанс, відчули впевненість у своїх діях, команда почала набирати очки, і в кінцівці видала семиматчеву переможну серію в першості. Восьмою виявилася перемога в Кубку. Тож все йде за планом.

- У минулому сезоні, на відміну від нинішнього, не було завдання пробитися в еліту. Від першого місця ви відстали всього на два очки, а з "Інгульцем" ви набрали по 60, і лише за різницею м'ячів посіли 4-е місце, що не дозволило підвищитися в класі. А якби фінішували в трійці?

- У той час наш президент всюди говорив, що у нас немає завдання увійти в Прем'єр-лігу. І в разі, якщо б дійсно посіли третє, рішення було б виключно за президентом, грати в вишці або ще на рік залишитися в Першій лізі. Я не виключаю варіанту, що Олег Собуцький міг би в підсумку і сказати, що ми будемо продовжувати наш шлях в Прем'єр-лізі. Наша справа грати! Як тільки я прийшов в команду, домовилися з футболістами, що ставимо собі за мету постійно підніматися вище в турнірній таблиці. Чим вище ми будемо, тим більший попит на футболістів, і вони в першу чергу це розуміють. Якщо команда перебуває в середині або в низу таблиці, то ніхто не зверне на них увагу з команд Прем'єр-ліги. А це їхнє майбутнє і хороші перспективи.

- Як ви сказали, старт вийшов невдалим, і на те були причини - втрата трьох провідних футболістів. У 2-му турі програли "Металісту-1925" 0:1, в 4-му "Волині" 1:2, в 7-му "Оболоні" 0:1, і в 8-м "Вересу" 0:2. Після цих поразок не було думки, якщо ми програємо прямим конкурентам, що ж нам тоді робити в Прем'єр-лізі?

- Абсолютно ні. Якщо проаналізувати програні матчі, то ми повністю перегравали наших суперників. З "Оболонню" була дитяча помилка воротаря, випустив м'яч з рук. З "Металістом" також домінували всю гру на полі, що підтверджують дані Wyscout. З "Вересом" пропустили після стандартів. Начебто дрібниця, але з таких дрібниць виходять поразки. Проти "Волині" грали в меншості, але попри це перегравали опонента. У плані гри я залишився задоволений діями підопічних.

Після "Вереса" нас, як то кажуть, прорвало, в семи матчах багато забивали, і мало пропускали. Напевно, потрібен був час, щоб невдала смуга пройшла. У другому колі у нас є перевага, що всіх кривдників ми приймаємо вдома. Правда, навіть не знаю, де нам краще грати - вдома чи на виїзді. Найкомфортніше на хороших полях.

- У цьому сезоні однозначне завдання - вихід в УПЛ, чи не так?

- Так. Як я вже сказав, Олег Собуцький в тому сезоні говорив, що у нас немає завдання виходу в еліту, то в теперішній ситуації вже з'явилася конкретна мета.

- В цей же час рік тому в розмові з Сергієм Лавриненком, коли "Інгулець" прагнув до еліти, наставник сказав: "Перед нами стоїть завдання вийти в Прем'єр-лігу, але не факт, що ми до неї готові". А "Агробізнес" готовий бути гідним суперником в Прем'єр-лізі?

- Залежно від того, в якому плані дивитися. В ігровому і інфраструктурному - це різні речі. В ігровому ми готові, з урахуванням того, що є ще час підготуватися. А якщо брати інфраструктуру клубу, то поки це на стадії становлення. Але президент готовий розвивати інфраструктуру, можливо не відразу, все поступово, особливо буде стимул, якщо ми дійсно опинимося там, куди прагнемо. У плані є проект будівництва нового стадіону.

- Так, поки немає стадіону, що відповідає критеріям проведення матчів УПЛ. А база є?

- Є тільки тренувальне поле, а бази поки також немає. Президент хоче біля стадіону побудувати корпус, і на сьогоднішній день це питання вирішується з місцевою владою.

Фото: facebook.com/fcab.com.ua


- А де ж живуть футболісти?

- На квартирах. Поки стадіон служить замість бази. Там ми збираємося, є кафе, тренажерний зал, необхідні умови для функціонування команди. За умовами регламенту в чемпіонаті клуби УПЛ повинні мати команду U-19, незабаром може додатися жіноча команда, і поки не вирішено питання з U-21, ходять дискусії про доцільність участі цього віку. Також потрібно шукати, з ким укласти договір, так як своєї повноцінної футбольної школи немає. Школа почала розвиватися, але тільки молодші групи.

- У разі виходу в Прем'єр-лігу, де плануєте грати?

- Або в Тернополі, або в Хмельницькому, якщо там стадіон відповідатиме критеріям проведення матчів УПЛ.

- Які плани підготовки команди до другого кола чемпіонату?

- Збираємося 17 січня. Здамо тести на Covid-19, і хто виявиться здоровим, приступимо з ними до роботи. У перших числах лютого запланований збір в Туреччині, де пробудимо майже місяць, і повернемося до кубкового матчу з "Шахтарем". Але багато що залежить від пандемії. Після Нового року все буде конкретніше щодо подальших планів.

- Як на рахунок кадрової ситуації. Посилення плануєте?

- Тільки точкові позиції, які нас цікавлять. Брати гравців пачками на перегляд - цього робити не будемо.

- Які позиції потребують зміцнення?

- Права та ліва бровки. І якщо знайдемо хорошого нападника, також не відмовимося. Але він повинен бути сильнішим за тих, які є в команді.

- За показниками забитих м'ячів в 15 поєдинках 29 влучень в ціль, "Агробізнес" в лідерах. Це говорить про те, що команда грає більше в атакуючий футбол.

- Ми не граємо другим номером, яким би не був суперник, і не підлаштовуємось під них. Ми граємо в свою гру, атакуючу та комбінаційну, наскільки нам дозволяє це робити суперник.

- Тобто немає виїзної та домашньої моделі.

- Ми не відходимо від свого стилю, і це додає тільки впевненості нашим гравцям. Може, дай Бог, вийдемо в еліту, там буде інший футбол, який змусить нас варіювати тактикою.

- Кубковий матч 1/8 фіналу проти "Ворскли" був першим тестом для команди. Полтавці грали основним складом, що говорило про серйозність пройти далі. Але ви виграли у останнього фіналіста 1:0, причому на його полі. Це до ваших слів про користь грати на виїзді. Як вдалося перемогти досить міцну "Ворсклу"?

- На такі матчі проти команд Прем'єр-ліги не потрібно особливо налаштовувати хлопців. У таких поєдинках за ними стежать скаути, фахівці, і це тільки великий плюс для них. Це крок вперед в їх футбольній кар'єрі. Як я говорив, ми прагнемо грати в свою гру, може конкретно в цьому матчі нам більше пощастило. Боженька допоміг нам, що воротар парирував пенальті. Якщо з "Оболонню" Мозіль допустив ляп, то з "Ворсклою" він виручив, і я разом з командою вдячний йому за це. Головне завжди вірити і довіряти гравцям в будь-яких ситуаціях. Я не можу сказати, що полтавці переграли нас в ігровому плані. У нас був вихід один на один, але не реалізували гольовий шанс. Тому, вважаю нашу перемогу зовсім не випадковою.

- Після перемоги над "Ворсклою" ви сказали, що хочете на наступному етапі зустрітися з грандом. Ваші мрії збулися, до вас їде "Шахтар".

- Так, маємо гранда, він грає в атакуючий і комбінаційний футбол, всі футболісти люблять, і вміють "повозитися" з м'ячем. Нам в першу чергу потрібно бути готовим фізично. За рівнем контролю і володіння м'ячем "Шахтарю" в чемпіонаті немає рівних.

- Яка різниця в ігровому плані існує між Першою та Прем'єр-лігою?

- У Прем'єр-лізі футболісти більше грають в комбінаційний футбол, немає цієї постійної боротьби. У Першій лізі є багато команд, що нав'язують силовий футбол.

- Якби довелося поїхати на стажування в закордонний клуб, щоб ви вибрали? Який європейський чемпіонат подобається?

- Із задоволенням би поїхав в Англію в клуб "Манчестер Сіті" до Гвардіоли, або в "Ліверпуль" до Клопп. Подобається манера "Сіті" грати через короткий і середній пас. Вони грають не пас заради пасу, а все роблять в завершальній стадії з ударом. Можна контролювати м'яч на своїй половині поля, але без результату. Мені цікаво, коли м'яч переходить в середню зону, а потім в третю атакуючу і там доходить до завершальної стадії. Мені не подобається футбол, коли грають на високого нападника, де йде постійна боротьба, скидання, підхоплення і так далі. Я хочу, щоб команда думала і домагалася результату.

- Хто лідер вашої команди?

- Не хотів би когось конкретно виділяти, бо вся команда заслуговує похвали. Зараз завдання зберегти все як є у весняній частині чемпіонату, так як інші будуть по-іншому налаштовуватися на нас. Багато команд заявили про бажання завоювати путівку в Прем'єр-лігу. Наскільки я знаю, це "Металіст-1925", "Верес", "Оболонь", "Миколаїв", "Чорноморець", "Волинь" - шість або навіть сім команд. Як і в минулому чемпіонаті, так і в цьому боротьба за підвищення буде йти до останнього туру.

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами ua-football.com




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору