09:50, 10 листопада 2009

До вашої уваги  детальний  аналіз  виступів  ФК «Львів» у першому колі сезону 20092010

Поперше згадаємо  поразки і зробимо висновки.

3 тур 31.07.2009. «Енергетик»    «Львів» – 1:0 (Лук’янов 60).

Бурштинський колектив завжди був нефартовим для львів’ян, але щоб настільки! У ворота бурштинців м’яч цього дня навідріз відмовлявся летіти, а ось чи не єдиний шанс у зустрічі «Енергетик» використав – ударом зі штрафного відзначився Лук’янов. З боями проривалися на Івано-Франківщину і фанати синьо-золотих, які у Львові перед виїздом піддалися нападу опонентів. Як-то кажуть – не щастить, так не щастить!

Другий попередній етап Кубка України. 05.08.2009. «Полтава» – «Львів» – 1:0 (Романов 90).

11 тур. 23.09.2009. «Фенікс-Іллічівець» – «Львів» – 1:0 (Шахов 90).

Ці два матчі «Львів» проводив під керівництвом двох різних тренерів, але все ж ми їх розмістили, що називається, під одну гребінку. Як сказали два фанати, що відвідали ці дві гри, то були матчі-близнюки і за розвитком події і за їх кульмінацією. «Львів» володів перевагою, мав моменти, повинен був перемагати, але на 90-й хвилині був пропущений гол і в Полтаві і у Калініно, до того ж голи схожі! Подача зі штрафного – і один з гравців суперника замикає подачу партнера. Ось таке полтавсько-кримське дежавю…

5 тур. 21.08.2009. «Динамо-2» –  «Львів» – 2:1 (Коваль 13, Парцванія 28 - Федорчук 49).

То був перший матч під орудую Ігоря Яворського, який залишив по собі двояке враження. Команда провалила перший тайм і пропустила два м’ячі, а в другому таймі створила низку гольових епізодів, володіла тотальною перевагою, але змогла відзначитись лише раз, тому і програла. Але в цілому якось дорікнути хлопцям не доводиться – була самовіддача, було бажання, але запізно, мабуть прокинулися.

Взагалі ж, бачимо, що Синьо-Золоті Леви програвали командам, які знаходяться у нижній частині таблиці. «Полтава» - кубковий суперник львів’ян - колектив другої ліги. Президент клубу якось в інтерв’ю програмі «Наш футбол» назвав причиною цих поразок банальну недооцінку суперника, гравці ж покладаються на футбольне невезіння. Два цих фактора, очевидно, злилися в одне ціле – звідси й результати. Але без дрібних невдач не буває великих перемог, тому, сподіваємось, наші улюбленці більше не будуть засмучувати багатотисячну львівську та українську армію своїх прихильників.

Стражі воріт та оборона

Захисні редути «Львова» є найміцнішими у першій лізі – лише дев’ять пропущених голів у 16-ти поєдинках. З них зразу три були пропущені у феєричному матчі з «Геліосом» (3:3). Ще чотири м’ячі стали для городян фактором програшів, про них ми вже згадували. Тобто з цієї статистики напрошується цікавий висновок: як тільки «Львів» пропускав гол у свої ворота – в тому ж матчі втрачав очки (як виняток домашні матчі з «Кримтеплицею»-3:1 та «Харковом» - 2:1). В інших матчах «Львів» грав «на нуль».Тому й не дивно, що Мар’ян Марущак, голкіпер львів’ян, зараз у першій лізі є «найсухішим» воротарем. На його рахунку сім ігор з нулем. В цілому Мар’ян у цьому сезоні відстояв 12 ігор, а точніше 1071 хвилину. Чотири матчі (279 хвилин) ворота «Львова» захищав Олег Венчак, який протягом усіх цих ігор зумів зберегти ворота недоторканими. Якщо знову порівнювати Мар’яна та Олега, то «суха» серія Марущака налічує 292 хвилини (з 31.07.2009 по 23.09.2009), а Венчака 278 (з 09.08.2009 і триває далі, оскільки у склад повернувся Мар’ян, а Олег знаходиться на заміні).

Лінія атаки

Атакувальний потенціал «Львова» добре відомий всім в Україні, зокрема й клубам Прем’єр-Ліги. У цьому сезоні досвідченим гравцям атакувальної лінії на допомогу прийшла наша молодь – Танчик, Грицай, Чепурненко, Козак, які додали до дії команди свою свіжість, новизну, непердбачуваність (у хорошому сенсі) та потужність і встигли завоювати прихильність і любов вболівальників. Атака «Львова» після «Севастополя» (43 голи) та «Геліоса» (28) займає третю сходинку (27 м’ячів). З них забито вдома 16 м’ячів (59,26%), у гостях 11 (40,74%).Це в середньому за гру виходить  1,69. Зараз найкращими бомбардирами команди є Олександр Мандзюк та Валерій Федорчук, які відзначились по 6 разів (Валерій двічі з пенальті). Крім того, Олександр Мандзюк та Григорій Баранець мають на своєму рахунку серію з трьох поспіль гольових матчів (з 27.09.2009 по 10.10.2009).

Серії команди

Львів має у своєму активі переможну серію з трьох ігор (з 27.09.2009 по 10.10.2009). В цьому списку, природньо, найдовшу серію має «Севастополь» – 5 матчів. Також «Львів» має ще одну позитивну статистику – дві серії безпрограшних ігор – одна складається з чотирьох матчів (з 26.08.2009 по 19.09.2009), а інша з шести, яка розпочалася 27 вересня і триває досі. Є ще у команди з Міста Лева нічийна серія з двох поспіль матчів (з 14.10.2009 по 18.10.2009). На кінець приведемо до Вашої уваги ще одну цікаву статистику: «Львів» має серію з чотирьох ігор без пропущених голів (з 26.08.2009 по 19.09.2009). Позитивно, чи не так?

В цілому «Львів» вдома набрав 19 пунктів (з 21-го можливого), а на виїзді лише 12 (з 27-ми). Наша команда здобула три крупні перемоги і дві вольові.  Найкрупнішими були звитяги над тернопільською «Нивою» (4:0 в гостях) та івано-франківським «Прикарпаттям» (4:0 вдома). Загальна відвідуваність домашніх матчів «Львова» становить 36 362, а це 2 273 в середньому за гру.

Міжсезоння

Зараз футболісти знаходяться на відпочинку. 12 грудня усіх гравців знову зберуть у Львові, вони отримають свої індивідуальні програми, за якими будуть готуватися. За попереднім планом знову команда повинна зібратися 11 січня і провести збори в кілька етапів. А вже у березні ми знову відчуємо присмак футбольних баталій в першій лізі. Цей сезон у першому дивізіоні обіцяє бути як ніколи цікавим,особливо це стосується боротьби за вихід у Прем’єр-Лігу. Тому запасаємося терпінням на зиму і чекаємо відновлення змагань.

А поки що побажаємо нам всім міцного здоров’я!

Северин Стецюк, інформаційна служба футбольного клубу «Львів»