Новини змагань

Тренерський ракурс. Калитвинцев і Скидан – найкращі тренери минулого туру VBET UA Першої та VBET UA Другої

17:30, 1 травня 2023

Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру

Фото: ФК Полісся


Це кінець першого кола швидкоплинного міні-турніру другого етапу змагань – проте, які ж вони насичені та інтесивні в Чемпіонській групі! Відразу кілька матчів із підвищеним турнірним значенням, очні протистояння безпосередніх конкурентів і фаворитів сезону, кожна гра може перекроїти таблицю, зокрема, й змінити лідера. Саме це сталося в Черкасах, де кожна з команд могла покращити своє становлення і в підсумку переможець протистояння очолив першу вісімку.

Тож сьогоднішній лауреат Об`єднання у Першій лізі – головний тренер житомирського «Полісся» Юрій Калитвинцев. Його підопічні обіграли ФК «ЛНЗ Черкаси» (2:1 у виїзному матчі), очоливши турнірну таблицю групи VBET UA Перша "Чемпіонська".

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Беззаперечний центральний матч туру: перемога ЛНЗ гарантувала господарям повернення на третє місце та максимальне скорочення відставання від зони безпосереднього підвищення в класі, а от успіх гостей повертав Полісся на перше місце. До того ж, від часу останньої офіційної зустрічі (майже п’ять років тому) суперники не перетиналися, восени грали в різних групах, отже, мав місце ефект новизни та сюрпризів. 

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У обох команд були втрати – ЛНЗ не міг використати через перебір карток центрхава Хамелюка, через пошкодження – лівого захисника Синьогуба. Проте втрати Полісся вважаємо більш значущими: це травми опорників Огирі та Крушинського, центрбека Нестерова та ситуація довкола його колеги Червака, який заробив собі тривалу дискваліфікацію та був звільнений клубом. Добре, що після короткотривалої карткової дискваліфікації повернувся універсал Кушніренко – без нього кадрову ситуацію в центральному плацдармі можна було б вважати кризовою.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (0:1 від «Оболоні» на своєму полі) тренерський штаб житомирян провів три зміни в стартовому складі, які вплинули й на тактичну схему та конфігурацію середньої лінії. Замість центрхава Крушинського та вінгерів Янакова й Вакули вийли, відповідно, двоє центральних півзахисників (Кушніренко та 19-річний Петрук) і відтягнутий нападник Шастал. Інсайд Козак розмістився праворуч у півзахисті, Шастал – ліворуч, але насправді вони здорово розтягували редут господарів і ефективно діяли між лініями, що багато в чому стало запорукою успіху.  

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У попередньому матчі «Оболонь» вдало використала слабкі місця суперника – зокрема, в опорній зоні. Тренерський штаб «Полісся» врахував цей момент і перевів гру команди з 4-1-4-1 на 4-2-3-1, зробивши додатковий акцент на максимально простій і надійній грі центрального плацдарму. Завдяки цьому були зменшені можливості креативної, швидкісної групи півзахисників ЛНЗ, а в другому таймі суперник позбавився можливості спростити гру й націленими лонгболлами пришвидшити темп. Окремо відзначимо, що ця схема спрацювала й навіть не потребувала замін.  

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Звісно, дві поспіль поразки з мінімальною різницею похитнули становище «Полісся» (особливо якщо враховувати особливості нарахування очок на другому етапі), до того ж, психологічно важко команді було в квітні пережити перші в сезоні поразки. Проте ми маємо врахувати, що житомиряни залишаються безпрограшними на виїзді (13 перемог і 1 нічия в 14 матчах, шість перемог поспіль із середини вересня з загальним рахунком 15:3). Це доводить той високий клас, який є на сьогодні в «Полісся». 

Лауреат 4-го туру другого етапу в номінації «Тренер туру VBET UA Першої ліги»:
Юрій Калитвинцев («Полісся» Житомир)
Середній бал – 4,8



Якщо «Нива» (Бузова) вже в цьому турі здобула математично підтверджене обґрунтування дострокового підвищення в класі, то її переслідувачі ввійшли в фазу максимального загострення турнірної інтриги. Всі головні претенденти на медалі програли – причому, своїм безпосереднім конкурентам, які раніше трималися в переслідувачах. В очній боротьбі на Житомирщині ПФК «Звягель» переграв вінничан і вперше в сезоні ввійшов у трійку найкращих. 

Фото: ФК Звягель


Тож сьогоднішній лауреат Об`єднання у Другій лізі – головний тренер ПФК «Звягель» Руслан Скидан. Його підопічні завдали домашньої поразки вінницькій «Ниві» (1:0), що безпосередньо вплинуло на медальну боротьбу та навіть дострокове чемпіонство.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був один із ключових матчів туру та квітня в цілому: друга команда першості завітала в Житомирську область, у «Ниви» (Вінниця) тривала семиматчева безпрограшна серія, яка тривала ще з першої половини жовтня 2022 року. До того ж, у першому колі в Вінниці господарі переграли ПФК «Звягель» ‒ 3:2, а очні зустрічі при визначенні м’ячів є пріоритетним показником.  

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Номінально у «Звягеля» не було кадрових проблем – у заявку на матч не потрапив тільки юний Бондаренко, вперше після травми в запасі був оборонець Кузнєцов, а півзахисник Ващишин навіть вийшов у старті. Звичайно, ми розуміємо, що насправді ці двоє гравців ще набирають форму після тривалого відновлення. А от у «Ниви» була суттєва втрата: через перебір карток тур пропускав основний центрхав вінничан Шевчук, а також не міг керувати командою з технічної зони головний тренер Остапенко. 

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після вдалого виїзду в пристоличну Бучу (1:1 із бузівською «Нивою») звягельські тренери провели дві зміни в стартовому складі. Досвідченого Павленка в центрі півзахисту замінив Ващишин (з номінальним переведенням схеми з 4-2-3-1 на 4-1-4-1), а нападника Бамболю – Майтак. Це саме він скинув м’яча після ауту під гол Гаврилюка в ворота лідера.  

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова формація ПФК «Звягель» ‒ 4-5-1, проте її реалізація від туру до туру залежить від суперника. В домашньому матчі з вінницькою «Нивою», наприклад, вийшло одночасно не два опорники, а більш креативні півзахисники – Ващишин і Авер’янов. Це давало команді перевагу на рубежі чужого карного майданчику, а також коли треба було віддавати загострювальні передачі між лініями. До слова, сміливе рішення кинути в основу Ващишина спрацювало – він віддав гольову передачу на Фесенка. 

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вийти на третє місце ПФК «Звягель» зумів, передовсім, завдяки ігровій стабільності, прогнозованості та логічній послідовності побудови стартового складу та пильного ставлення до можливостей наявних кадрів. Найдовша безпрограшна серія, яка триває на даний момент – якраз у звягельців (5 турів без поразок, +4=1‒0; 8:2). До слова, перемога над вінницькою «Нивою» ‒ найближчим переслідувачем лідера – дозволила говорити, що бузівська «Нива» (з урахуванням гарантованих трьох очок за технічну перемогу над «Рубіконом») достроково забезпечує собі підвищення в класі.

Лауреат 14-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Тренер туру – Руслан Скидан (ПФК «Звягель»)

Середній бал - 4,8

 

Пресслужба ПФЛ




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору