Новини ЗМІ

Кучер і Коваленко - найкращі тренери 10 туру

16:00, 28 вересня 2021
Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру сезону 2021/22
Фото: facebook.com/MetalistFC

Візит лідера до одного з головних конкурентів і найближчого переслідувача – це завжди подія. Тим більше, на фоні втоми після перемоги над представником УПЛ на кубок і гіркоти після першої втрати в чемпіонаті (нічия з Поліссям у минулому турі). За такого складного календаря Металіст і екзаменував свого суперника, проте і сам тримав екзамен на стійкість і глибину складу.
Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Першій лізі – головний тренер харківського Металіста Олександр Кучер. Його підопічні обіграли криворізький Кривбас (5:0 на чужому полі), наростивши відрив від найближчого конкурента до 8 очок.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
На друголіговому рівні Кривбас не міг забити харків’янам, але все ж відбирав у них очки (0:0 вдома). Тепер же, із значним посиленням гравцями з досвідом виступу на вищому рівні, саме криворіжці були найближчими переслідувачами та одним із небагатьох очікуваних рівних протистоянь для Металіста на заданому рівні. До того ж, завдання харків’ян ускладнювалося виснажливим матчем посеред тижня, тоді як Кривбас залишив Кубок України раніше й мав додатковий час на підготовку й відновлення сил.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Господарі недорахувалися трьох гравців – півзахисників Вагнера Гонсалвеза, Артема Гордієнка та Данила Полонського. Проте всі вони – новачки, ніхто не встиг стати значущим і тим більше незамінним для Кривбасу, А от Металіст прибув із послабленим захистом – з різних причин матч пропускали Федорів, Горбунов, Маілтон і Люлька. Не потрапили в заявку Банада та Нехтій. Все ще відновлюється Ріаскос. Навіть при глибині складу харків’ян це серйозні втрати. 
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Складний відрізок (шість матчів на місяць) Металіст пройшов на диво рівно. Секрет – у грамотному наповненні складу та ротації. Так, у спайці матчів Полісся ‒ Десна ‒ Кривбас тренерський штаб лише точково змінював старт. Порівняно з кубковим матчем проти чернігівців Каневцева в воротах змінив Рибка, якщо зіставляти гру з «Поліссям» у чемпіонаті – змінилася захисна ланка (Федоріва у Кривому Розі змінив Порох, а Горбунова ліворуч – Шопін).
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Номінальна схема харків’ян – 4-5-1 зі зміною акцентів залежно від набору півзахисників. В останніх матчах досвідченому Фоміну знайшли застосування під висунутим на вістря Матеусом Пейшото. Треба відзначити, що тренерський штаб сміливо міняє гру по ходу (8 голів від гравців, які виходили на заміни), і в цій грі багато що вирішив вихід технічного Балулі та швидкого Харріса, які закріпили перевагу гостей і довели її до розгромної в більшості.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Металіст залишається єдиною командою в Першій лізі, яка не зазнавала поразок (+9=1‒0; 28:4). У трьох матчах проти криворіжців він здобуває 7 очок із 9 можливих, не пропускавши (+2=1‒0; 8:0). Продовжує вдалі виступи на всіх фронтах, витримавши за місяць особливо напруженого графіку. Від поразки в дебютному матчі на всеукраїнському рівні (1:3 від «ВПК-Агро» на кубок рік тому) не програє вже 36 матчів (+33=3‒0; 102:11).
Лауреат 10-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Олександр Кучер (Металіст Харків)
Середній бал – 4,8


Всього кількома днями раніше ЛНЗ на цьому ж полі переміг представника УПЛ – «Інгулець», вийшовши в 1/8 фіналу Кубка України, а тепер Буковина тріумфувала в Черкасах, обігравши одного з фаворитів сезону, попри свої кадрові труднощі.

Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Другій лізі – головний тренер чернівецької Буковини Євген Коваленко. Його підопічні завдали поразки черкаським ЛНЗ (2:0 на чужому полі), обірвавши успішну серію суперника, яка тривала з липня.
Фото: facebook.com/FSCBC


1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Що тут говорити – 11-та команда першості переграла в гостях другу, одного з фаворитів сезону з підбором досвідчених і навіть зіркових футболістів. Зважаючи на першу очну зустріч суперників, особливо цінно в такій зустрічі здобути першу виїзну перемогу в чемпіонаті.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Свої труднощі були й у господарів (травмувався на початку гри з «Інгульцем» форвард Сула, не потрапили в заявку з різних причин досвідчені воротар Попович і вінгер Войцеховський), але, зважаючи на обмеженість складу «Буковини», її втрату варто вважати особливо серйозною. Травма не дозволила задіяти найбільш досвідченого захисника Логінова, ще кілька гравців не готові були провести всі 90 хвилин.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Після попереднього матчу (0:0 у Чернігові) тренерський штаб Буковини зважився на п’ять змін у стартовому складі – це було важко та несподівано, зважаючи на обмеженість кадрового ресурсу команди та велику кількість малодосвідчених гравців. Замість Дмитрієва, Мануіли, Столяра, Лук’янченка та Салбака в стартовому складі вийшли Сивка, Ніколишин, Клочан, Орнат і Волинець. Зміни, до слова, допомогли гостям стати значно свіжішими за суперника, який віддав сили посеред тижня в переможному матчі з «Інгульцем».
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Буковина задіяла тактичну звичну схему 4-2-3-1, проте є два нюанси. По-перше, в цьому сезоні команда частіше грала з двома форвардами (цього разу Салбак не вийшов з перших хвилин із Палагнюком, а почав із лави запасних). По-друге, на відміну від попередніх матчів, коли команда старалася більше володіти м’ячем і грати низом, зважаючи на важкий стан поля в цей осінній день, гості зіграли з довгими передачами й ще швидшим переходом від оборони в атаку, маючи установку до мінімізації втрат у своїй першій зоні. Ця тактика принесла успіх, а заміни дозволили вдало допрацювати матч по рахунку.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Поки що про стабільні результати не говоримо, проте відзначаємо два тури поспіль без поразок Буковини та навіть пропущених м’ячів. На виїзді команда значно поліпшила свої результати – за цей короткий проміжок, два матчі підряд, чернівчани набрали чотири з п’яти своїх очок у гостьових матчах.
Лауреат 10-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Тренер туру – Євген Коваленко (Буковина Чернівці)
Середній бал - 4,6
 
Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua



Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору