Фото: пресслужба ПФЛ
Клуби ПФЛ активно працюють взимку, а інколи і влітку, на якісних полях Туреччини і мають гарні спаринги. Організувати збори однієї команди – досить копітка і непроста робота. Тому робота гіда досить непроста. Sport.ua вирішив дізнатися особисто, наскільки це непроста праця. Співрозмовником став один із найбільш відомих керівників спортивного агентства з України Микола Видерко.
- Наскільки пандемія вплинула на зимове міжсезоння?
- У минулому році було 13 клубів Першої ліги, а цього міжсезоння сім чи вісім. Наприклад, “Волинь”, Прикарпаття”, “Авангард” відмовилися від зборів в Туреччині. Також вирішили не приїздити “Балкани”. Водночас, сім клубів Другої ліги вже тренувалися чи й досі тренуються в Туреччин, з нами ще й “ЛНЗ”, який влітку доєднається до дружньої родини ПФЛ.
Частина готелей змушена була зачинитися. Один готель з мережі дружніх нам готелів взагалі зачинився на цей час. Пандемія суттєво позначилася на бізнесі, особливо на європейському ринку.
- Наскільки через це змінилися вимоги клубів, які прибули на збори?
- Команди з однієї групи Другої ліги не хочуть грати між собою. Якщо команди з груп А і Б Другої ліги грають між собою, то можна говорити, що це команди з різних чемпіонатів. Проблем з цим немає, все проходить в робочому режимі.
- До кубкового матчу з “Шахтарем” у Туреччині готувався “Агробізнес”. Наскільки була інтенсивною підготовка цього клубу?
- Команда Чижевського дуже серйозно готувалася. Минулоріч ми з Sunex Tour готували до 1/4 фіналу Кубка України “Минай” і він пройшов далі, а в цьому році - “Агробізнес”, який також порадував своїх уболівальників. Це хороша тенденція для нас. Звісно, гравців готували тренер, президент, персонал, але ми теж брали у цьому участь.
Відзначу дуже серйозне ставлення команди “Агробізнес” до тренувального процесу. Запропонували їм той же пакет послуг, за яким готувався свого часу “Металіст” в ОАЄ. Маю на увазі орендований готель, автобус, два якісних футбольних поля, на якому тренувався лише “Агробізнес”. Команда мала змогу провести хороші контрольні матчі з сильними суперниками. Сім матчів з дев'яти вони зіграли з клубами Вищих ліг. З огляду на результат матчу з “Шахтарем” Олександр Чижевський вніс правильні корективи в контрольні матчі.
- Чи вдалося забезпечити клуби Першої і Другої ліг якісними спарингами?
- Це питання дуже важлив для команд всіх дивізіонів і вікових категорій українського футболу. Скажімо, цього року з українських команд лише три клуби УПЛ змогли назвати точні дати спарингів і обрати суперників. Це наші "підопічні" - “Минай”, “Рух” та “Рух" U-19. Також наша компанія стала єдиною, яка забезпечила всі свої команди достойними спарингами в ті часові рамки, які обговорювалися заздалегідь. Нашим друзям і конкурентам так відпрацювати не вдалося.
- Чи змінилася вартість проведення зборів в умовах пандемії?
- В січні та на початку лютого, коли на збори приїздили “Шахтар”, “Динамо”, “Партизан” - ціни трималися на рівні минулого року. На початку березня ціни суттєво почали знижуватися. Деякі команди заплатили таку ж суму, як минулоріч. Наприклад, якби на збори приїхала “Волинь”, то лучани заплатили би на 20% менше ніж у 2020 році.
- Керуючі готелями говорили, що українські команди поводяться як справжні професіонали. Чи були якісь проблеми цього міжсезоння?
- Жодної проблемної ситуації, яку б нам складно було вирішити не згадаю. Всі вимагають якісні газони і достойні спаринги. Ми цим клуби забезпечуємо. Щодо медичного забезпечення, то цього року всі, на щастя, відпрацювали без травм чи страхових випадків.
Пресслужба ПФЛ