Новини ЗМІ

Тренерський ракурс. Андрій Демченко – найкращий тренер 21-го туру Першої ліги

10:00, 1 липня 2020

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20

Фото: Елісса Вєтрова, metalist1925.com


У Першій лізі від восьмого місця до вершини турнірної таблиці – всього чотири очки. Небувала інтрига змушує з особливою увагою сприймати кожен результат, а за підсумками 21-го туру в дивізіоні встановилося тривладдя – у кількох суперників рівна кількість очок, ситуативне лідерство визначається лише за додатковими показниками.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер харківського «Металіст 1925» Андрій Демченко. Його підопічні розгромили в гостях «Черкащину» (4:1), ввійшовши у трійку лідерів.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Матч проти аутсайдерів не був статусним, але таїв  певні виклики для харків’ян, у яких турнірна мотивація така, що не можна втрачати очок в принципі. Тому відзначаємо третю в чемпіонаті розгромну перемогу «Металіста 1925» – і другу в сезоні над цим конкретним суперником, а також той факт, що тренерський штаб вдало справився з кількома кадровими викликами.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до гри зі втратами. «Черкащина» не змогла задіяти вилученого в попередньому турі захисника Лухтанова та форварда Кабанюка. «Металіст 1925» – основних захисників Шершня та Поспєлова. Для вирішення проблеми в центрі оборони тренерський штаб гостей скористався універсалізмом новачка Ченбая, а також по ходу гри дав дебютувати в матчі нігерійцю Чідері.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

З метою компенсування втрачених захисників Андрій Демченко перевів Ченбая з лівого флангу захисту в центр. Також від початку сезону зліва в півзахисті грає Романов, який раніше діяв на протилежному краю. Можна відзначити, що другий тур поспіль отримує місце в основі молодий Дмитренко. А Цвіренко, якого ще з минулого літа тренери почали награвати в центрі захисту, вже освоївся й витримує темп у різних поєднаннях захисту.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Демченко, який пройшов, будучи гравцем, школу «Аяксу», в інтерв’ю відзначав, що намагається впровадити на полі моделі цього великого клубу, розроблені Міхелсом і ван Гаалем. На практиці це виходить у вигляді схеми 4-3-3 або 4-1-4-1 (залежно від фази гри). У харків’ян традиційно велику роботу виконують фланги з досить високо піднятими вінгерами, а гра в центрі поля будується на мобільності й творчій взаємодії Кольцова, Ямполя та молодого Дмитренка.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Металіст 1925» – разом із одеситами – максимально ефективно використав стартові тури догравання. Саме ці дві команди здобули максимум, по шість очок, у двох перших матчах літа. При цьому, ясна річ, треба відзначити результативну гру харків’ян, які за два тури забили шість м’ячів, пропустивши лише один.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Андрій Демченко («Металіст 1925» Харків)

Середній бал – 4,6

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua




Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору