Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки другого туру змагань ПФЛ сезону 2019/20
Фото: ingulec.com
У стартовому матчі нового сезону «Інгулець» створив кілька реальних нагод забити, але поступився «Металісту 1925» – в гостях з мінімальним рахунком. Тому в матчі проти «Агробізнесу» петрівці не мали права на осічку. Підтримку команді висловив і президент клубу.
Тож сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер петрівського «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні обіграли «Агробізнес» із рахунком 2:0.
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Після поразки в стартовому турі перший домашній матч чемпіонату був особливо відповідальним для «Інгульця», свіжим у пам’яті лишався домашній матч наприкінці минулого сезону, коли петрівці не змогли забити «Агробізнесу» й розділили з ним очки (0:0). Тому в грі з суперником зі схожою турнірною долею та стратегією розвитку господарі мали остерігатися гостей.
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У господарів особливих втрат не було – вони вийшли на «Агробізнес» із повністю заповненою заявкою на матч, залишивши поза цим матчем лише двох гравців через міркування ротації та внутрішньокомандної конкуренції. У той же час, гості перешикували свій склад, гру пропустив основний захисник – універсал Слотюк, не можуть поки пробитися в основу молоді новачки Вергун, Дідик, Іванченко. Зміни не пов’язані з травмами.
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Після матчу в Харкові, програного з мінімальним рахунком за немалої кількості створених моментів, «Інгулець» провів всього лише одну зміну в стартовому складі. Щедрого на фланзі півзахисту змінив Козак. При цьому не змінилися ключові ігрові налаштування, команда так само старалася володіти м’ячем, вдало ним розпоряджатися, гарно комбінувати на швидкості.
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Інгулець» належить до тих команд Першої ліги, які стараються грати в комбінаційний футбол і налагоджувати контроль м’яча. Власне, рівно те саме декларує й «Агробізнес». Тому в цьому матчі було розіграно чимало багатоходівок, комбінації йшли за рахунок короткого та середнього пасу, вдало застосовувалися командні заготовки. Відзначаємо оригінальне рішення петрівців у півзахисті, де досить високо пресингував Запорожець, часом діючи майже на одній висоті з форвардом Січінавою. Завдяки цьому створювалася кількісна перевага на чужій половині як при атаках, так і в пресингу.
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Після поразки «Металісту 1925» петрівській команді належало реабілітуватися, започатковуючи, можливо, нові серії. Але є одна обставина, яку варто відзначити вже зараз. «Інгулець» цього року не програв жодного домашнього матчу! Якщо рахувати чемпіонат і кубок, безпрограшна серія на своєму полі складає вже 8 матчів (4 перемоги, 4 нічиї, 14:4).
Лауреат 2-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,6
У другому турі було відразу кілька сенсаційних результатів і крупних перемог, але, напевно, найбільш почесною відзначилася тернопільська «Нива». Зі значними кадровими проблемами вона вирушила на Київщину й завдала розгромної поразки своєму супернику.
Фото: fcnyva.com
Тож сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер тернопільської «Ниви» Василь Малик. Його підопічні здолали «Діназ» із рахунком 3:0, хоча приїхали без кількох лідерів.
Особливої відповідальності «Ниві» додавало те, що вона проводила свій перший матч у новому сезоні. Суперником був новачок Другої ліги, який, тим не менш, має в своєму розпорядженні кількох досвідчених гравців. Для тернополян перемога в цій зустрічі була особливо важливою – вона задала темп сезону й підняла ентузіазм вболівальників перед першим домашнім матчем.
Склад тернополян і без того обмежений, а травми скоротили його й взагалі до мінімуму. Влітку «Нива» відпустила низку своїх гравців на чемпіонат Європи серед студентів, де збірна ТНПУ стала срібним медалістом. Але при цьому травм зазнали кілька гравців. Зокрема, в матчі з «Діназом» тренери не змогли розраховувати на провідного захисника/опорника Мороза, атакувального хавбека Дедуха, форвардів Гаталу та Литовченка.
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Щоб «залатати дірки» у складі, тренерському штабу тернополян довелося вдатися до низки різких перестановок. Навіть дехто із гравців вимушений був закривати зони, які не притаманні його амплуа. Вийшли з перших хвилин відразу двоє дебютантів – вінгер Скакун і форвард Різник, а по ходу гри з лави запасних – ще троє новачків (Малащук, Тригуба та Єрмолов).
«Нива» вишикувала міцний півзахист, де ключову роль відігравав Волохатий, який постачав форварда Різника дотепними та своєчасними передачами з глибини. Суттєві кадрові втрати не завадили тернополянам зіграти в свій футбол, а в атаці особливо сильно проявив себе дебютант Різник, без вдалої гри якого «Ниву» б чекала катастрофа з атакою (зважаючи на втрату обох форвардів через травми). При номінальній схемі, близькій до 4-2-3-1 або 4-1-4-1 (залежно від фази гри), «Нива» залишала місце для імпровізації гравців, завдяки розрізним передачам, неодноразово проривала захист суперника.
Минулий сезон «Нива» завершувала нерівно, але при цьому є одна цікава тенденція. Тернополяни за часів Малика досить розкуто грають в гостях. На рівні з «Поліссям», вони у 2019 році найбільш вдало серед усіх команд Групи «А» виступають на виїзді (5 перемог у 7 матчах, 13:7). Причому три з цих п’яти гостьових перемог здобуто без пропуску м’ячів.
Лауреат 2-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Василь Малик («Нива» Тернопіль)
Середній бал – 4,6
Прес-служба ПФЛ