ПФЛ відроджує футбол. Статистика осені

ПФЛ підбиває підсумки першої частини сезону

 


ПФЛ підбиває підсумки першої частини сезону

 

На матч «Тепловик» - «Іллічівець-2» зібралося 6200 глядачів


Інформаційно-аналітична служба ПФЛ оприлюднила статистичні дані осінньої частини Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2016/17.

Можемо відзначити серед цієї інформації чимало цікавих фактів. Так, аутсайдери першої та другої ліг набрали по 17,5% від можливих очок (ФК «Тернопіль» та «Поділля» – 10 в 19 матчах). А ось лідери другої ліги набрали значно більше очок, ніж їхні колеги з першої ліги.

У першій лізі лідер – «Іллічівець» – здобув 80% від можливих очок (48 очок в 20 матчах), у «Вереса», який йде другим, 75,4%, у «Десни» – 66,7%, у той час, як ніхто інший не набрав і 60%. У другій лізі вся перша трійка набрала >80%. Лідер – «Кремінь» – 85,2%.

Найкращий клуб ПФЛ за виступами на своєму полі – «Іллічівець» (93,3% очок без жодної поразки), найгірший – ФК «Тернопіль» (30%).

Найкращі клуби ПФЛ за виступами в гостях – «Жемчужина» та «Кремінь» (по 81,5%), найгірші – «Арсенал-Київщина» та «Поділля» (0).

Середня результативність вища у другій лізі (2,96 гола за матч проти 2,31 у першій лізі). У другій лізі забивається найбільше м’ячів за останні сім сезонів, у той час, як у першій лізі найнижча результативність за останні три чемпіонати. Наймолодша команда всієї ПФЛ – хмельницьке «Поділля» (середній вік 19,6), найстарша – зорянські «Балкани» (28,7).

Середня відвідуваність у першій лізі встановилася на показнику 1111 глядачів на матчі, у другій – 925. Найбільше глядачів побувало на матчі 3-го туру другої ліги «Поділля» - «Металург» (6300).

Найвищий показник першої ліги – 5658 чоловік на матчі «Верес» - «Іллічівець». Найбільше вилучень – відразу 9 – у запорізького «Металурга». Також у пасиві гравців команди – 54 попередження. В середньому ж фіксувалося по 2,22 жовтих картки у першій лізі та по 2,04 в другій.

Приємно відзначити позитивну тенденцію – збільшується кількість учасників ПФЛ, а, отже, підвищується й кількість проведених матчів. У другій лізі їх найбільше за останніх три роки, у першій – за чотири. Зафіксований рекорд за відвідуваністю за останні три сезони ПФЛ (у другій лізі 6000 на одній грі не збиралося з сезону 2012/13, рекорд сезону став найкращим за шість років). Стабільне зростання інтересу до змагань ПФЛ фіксується вже другий рік поспіль – після обвалу сезону 2014/15, який зумовився не лише суто футбольними причинами, а й економічною та політичною кризами, а також бойовими діями.

Зі свого боку ПФЛ робить все, щоб наші ліги були краще й яскравіше представленими у ЗМІ. До слова, динаміка розвитку сайту pfl.ua вражає - +63% переглядів сторінок, +25% середня тривалість сеансу, +23% кількість користувачів, +13% кількість переглянутих сторінок за сеанс. Ці цифри в офіційного ресурсу є найвищими з часів Євро-2012 та присутності в наших лігах клубів калібру ужгородської «Говерли» та ФК «Севастополь».

Ми працюємо для вас і дякуємо вам за інтерес до українського футболу!

Статистичні дані осінньої частини Всеукраїнських змагань з футболу
серед команд клубів ПФЛ сезону 2016/17 (.pdf)

 

Прес-служба ПФЛ

Copyright © 2008  http://pfl.ua/
Професіональна футбольна ліга України

 вернутся назад