20 січня у приміщенні Будинку футболу ФФУ під керівництвом відповідального за атестацію футбольних клубів України Сергія Задірана відбувся навчально-методичний семінар, у якому взяли участь експерти відповідних комітетів ФФУ, представники професіональних футбольних клубів ПФЛ та клубів-аматорів, що претендують на отримання права участі у Чемпіонаті з футболу серед команд-клубів першої та другої ліг сезону 2012-2013 років.
У ході семінару учасниками розглянуто низку питань щодо проходження процедури атестування футбольних клубів. Зокрема, увагу приділили організації атестування футбольних клубів ПФЛ України в контексті Правил УЄФА з ліцензування клубів, рекомендаціями з підготовки документів, необхідних для проходження процедури атестування футбольних клубів першого та другого дивізіонів на сезон 2012-2013 років, питанням підготовки та підвищення кваліфікації тренерів професіональних клубів та вимогам фінансового критерію. Окремо проаналізовано кадрово-адміністративний критерій атестування футбольних клубів ПФЛ сезону 2011-2012 років та мінімальні вимоги, пов’язані із введенням нової посади – співробітника по роботі з уболівальниками.
У семінарі взяв участь президент ПФЛ Мілетій Бальчос, виконавчий директор Сергій Макаров та фахівець з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Геннадій Жданов.
У своєму виступі президент ПФЛ наголосив на необхідності своєчасної виплати заявкових внесків і заробітної плати футболістам та працівникам клубів, адже протягом осінньої частини чемпіонату з футболу значно зросла кількість звернень до Адміністрації ПФЛ саме з питань проведення розрахунків із співробітниками професіональних футбольних клубів. Так, Мілетій Володимирович запропонував членам Комітету з атестування підвищити вимоги стосовно виконання фінансового критерію, особливо в частині виплат обов’язкових щомісячних платежів у вигляді заробітної плати.
«Ситуація, що склалася з футболістами ФК «Прикарпаття» та «Нива» Тернопіль підриває імідж регіонів, де ці клуби знаходяться, та самої ПФЛ як організації, до складу якої вони входять. Низка клубів мають борги перед ПФЛ, загальна сума яких перевищує два мільйони гривень. Так, на наступному засіданні Центральної Ради, що відбудеться 30 січня, ми обговоримо ці питання і, можливо, члени приймуть досить жорсткі рішення стосовно цих клубів. Є і приємні речі: такі клуби, як «Скала», «Полтава», «Кремінь», «Кримтеплиця», «Севастополь» та інші можна упевнено назвати зразком для наслідування досвіду з питань розвитку інфраструктури», - зауважив президент.
Президент доповів про тісну співпрацю з Комітетом ФФУ з атестування у контексті збереження максимальної кількості учасників змагань, що проводяться під егідою ПФЛ, та залучення нових команд для участі у чемпіонаті серед команд клубів другої ліги, а також президент закликав експертів Комітету з атестування більш жорстко проводити відбір клубів до складу ліги: «Клуб має повністю відповідати вимогам закону України про фізичну культуру та спорт, де сказано, що професійний спорт – це комерційний напрям діяльності у спорті, пов'язаний з підготовкою та проведенням видовищних спортивних заходів на високому організаційному рівні з метою отримання прибутку. Іншими словами, професіональний футбольний клуб має стати підприємством, діяльність якого спрямована на заробіток грошових коштів», - наголосив Мілетій Бальчос.
Крім того, керівник ПФЛ звернув увагу на те, що як член Комітету з атестування не віддасть свій голос під час визначення права клубу на отримання атестату, що фінансується за рахунок державного або місцевого бюджетів. «Виходячи з досвіду функціонування ПФЛ, переважна більшість таких клубів приречена до боротьби за виживання, а не на успішну діяльність та результат. Як правило, клуби з муніципальним бюджетом дуже швидко зникають з футбольної мапи України».
Під час обговорення представники футбольних клубів внесли пропозиції заохочувати ті клуби, що сплачуватимуть 100% перед початком змагань. Також запропоновано ввести у практику застосування жорстких грошових санкцій за відсутність відповідного диплому у тренерів. Крім цього, футбольні функціонери зважили за необхідне розробити механізм залучення центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для здійснення повного або часткового фінансування процедури атестування тренерів для отримання диплому категорії «В» та «С».
Мілетій Бальчос також повідомив, що за участю ПФЛ розроблено пропозиції до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актив України» (щодо забезпечення громадського порядку та безпеки до, під час та після проведення футбольних матчів), який надано клубам на розгляд. Крім цього, ПФЛ розпочала роботу над законопроектом «Про боротьбу з корупцією та шахрайством у футболі» та закликав клуби взяти участь у його підготовці.