14 жовтня 2010 року в Києві в розважальному комплексі "Космікс" відбувся турнір з більярду та настільного тенісу на приз Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, який розігрувався серед відомих спортсменів, журналістів, представників Міністерства та діячів шоу-бізнесу.
У заході взяли участь Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін, заступники міністра - Анатолій Домашенко, Сергій Глущенко, Юрій Сизенко, відомі спортсмени, спортивні журналісти та зірки шоу-бізнесу.
В напруженому протистоянні між командами Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та представників шоу-бізнесу перемогу в змаганнях з більярду здобула збірна команда представників шоу-бізнесу у складі Максима Неліпи, Андрія Бурима та Сергія Чантурія.
Переможцем у змаганнях з настільного тенісу став заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Глущенко, який у запеклій боротьбі обіграв Міністра Равіля Сафіулліна.
Під час спілкування з учасниками турніру Равіль Сафіуллін зазначив, що такі акції налагоджують конструктивну співпрацю між представниками різних сфер суспільного життя, які мають вплив на формування суспільної думки в країні, йдеться насамперед про формування моди на спорт в суспільстві, популяризацію здорового та рухливого способу життя тощо.
"Ми сьогодні зібрали Вас для того, щоб усі разом, однією командою пропагувати здоровий спосіб життя, висвітлювали найцікавіші спортивні події, привертати увагу до питань розвитку спорту, формування культу здорової тілом і духом людини, оскільки спорт - невід’ємна частина нашого життя і чим більше ця частина буде займати місця в житті, тим здоровішою буде наша нація", - зазначив Равіль Сафіуллін.
Міністр зазначив, що Україна щоразу більше утверджує себе як велика спортивна країна, нагадав, що в найближчому майбутньому серед важливих спортивних подій, що відбудуться в Україні, - у 2011 році чемпіонат світу з хокею з шайбою в першому дивізіоні та серед юніорів і чемпіонат світу з дзюдо, проведення Євро-2012, підготовка та подання заявки на проведення в Україні зимової олімпіади в 2022 році. Активно триває підготовка до цих масштабних престижних спортивних заходів, реалізація яких значно підвищить престиж України в світі, матиме істотний вплив на економіку та соціальне життя громадян. Свій внесок на кожному полі своєї діяльності мають зробити і засоби масової інформації, і представники культури країни.
Протягом турніру Равіль Сафіуллін відповів на запитання представників ЗМІ.
— Новий уряд вже показав плоди своєї роботи. Візьмемо за приклад підготовку до Євро-2012. Лише за кілька місяців було ліквідоване відставання від графіку, яке ми мали у березні 2010 року щодо спортивних споруд і будівництва аеропортів.
— Нещодавно ПФЛ розпочала трансляції матчів першої ліги.
— Так, мені про це відомо. Я навіть бачив кілька останніх трансляцій. Зокрема, поєдинок ФК «Львів» — «Олександрія». Олександрійці виграли цей поєдинок і це свідчить лише про те, що підвищується конкуренція між командами, а відтак, зростає рівень першої ліги. Значить, ПФЛ на правильному шляху розвитку.
— Міністерство спорту відповідає за підготовку збірної України?
— Ми фінансуємо спортивні збірні України, але якщо говорити про футбол, то футбольні збірні найменше потребують нашого фінансування, оскільки там обертаються дуже великі гроши. Жодній вітчизняній федерації з інших видів спорту таких коштів і не снилося.
Нас часто переконували, що у футболі багато що робиться: створюються футбольні центри тощо. Але де ці центри? А точніше — де плоди роботи цих центрів? У деяких клубів поставлена робота і ми бачимо результат, адже рівень клубного футболу значно покращився. Подивіться на міжнародні рейтинги деяких клубів — вони значно поліпшилися. Не буду конкретизувати, оскільки мені, як вихідцю з Донбасу, відразу почнуть закидати, що, мовляв, хвалю своїх. Але поки що лише одна команда з України стала володарем Кубку УЄФА. Давайте подивимося на те, яку гру демонструють «гірники» і на те, яку кількість публіки вони збирають. Якщо я не помиляюся, середня кількість відвідувачів на матчах складає понад сорок тисяч.
— Чи потрібен національній збірній України з футболу іноземний тренер?
— Я вважаю, що іноземний тренер збірній України необхідний. Я про це говорив не раз на Виконкомах Федерації футболу України, у мене були на цю тему дискусії з багатьма членами виконкому. У будь-якому випадку, головного тренера збірної обирає Виконком ФФУ. Головне, щоб був результат.
— Ви займаєте посаду почесного президента ПФЛ. Як ви оцінюєте перспективи першої та другої ліг вітчизняного футболу?
— Наразі позитивно. І перша, і друга ліги до 2004 року почували себе чудово. У другій лізі у нас було 52 команди. Але сталася помаранчева революція 2005-го року, настали тяжкі часи кризи і в нас число команд різко зменшилося, з 52-х до 38-и. До влади прийшли нові люди і — бачимо результат — все угробили. Тепер потрібно усе відновлювати спочатку: у цьому сенсі ПФЛ обрала правильний шлях розвитку.
— Вважається, що Євро-2012 має позитивно вплинути на розвиток дитячого футболу. А яка ситуація насправді?
— Євро-2012 повинно вплинути не лише на дитячий футбол, а в цілому на наше життя. Подивіться: у Києві будуються нові аеропорти, дороги, змінюється все. Не все зразу, але зміниться життя у кращий бік. Ви запитуєте про дитячий футбол. Сюди приїдуть найкращі команди Європи і діти зможуть побачити вживу матчі найвищого рівня, побачити гравців найкращих у Європі, а може навіть і у світі! Вже зараз будуються нові стадіони, бази. Хто на них буде тренуватися і виступати після Євро-2012? Звичайно, діти. Чемпіонат Європи триватиме лише місяць, а потім ці споруди служитимуть ще багато років.
— А де ці досягнення, споруди?
— Дайте новій владі трохи часу набрати обертів. Наприклад, на останній гуманітарній Раді, яка проходила під керівництвом президента України Віктора Януковича було ухвалено рішення кожного року будувати по п’ятсот футбольних майданчиків.
— …На яких потім встановлюють плату за вхід…
— Такого просто не може бути. Ці майданчики здаються в експлуатацію міст на безкоштовній основі. Якщо таке відбувається — це чиста спекуляція. Це будуть майданчики з природним трав’яним покриттям.
— Наскільки може допомогти у розв’язанні проблем арбітражу залучення іноземних фахівців, зокрема, такого, як П’єрлуїджі Колліна?
— Із арбітражем воював стільки, скільки я був безпосередньо у футболі. Коли я відверто говорив, що у нас арбітраж поганої якості, мене переконували, що все навпаки, що якість арбітражу – дуже висока. Якщо все гаразд, чому ж тоді запросили куратором суддівства іноземця? Де логіка? Щоправда, запросили його аж через десять років, відколи про проблему арбітражу заговорили відкрито. Виходить, не таке вже суддівство й хороше. Щодо запрошення іноземного фахівця… Я вважаю, що можна було ситуацію не доводити до тієї крайності, коли вже без нього розібратися важко. Варто було лише корпус арбітрів вивести з під контролю певних осіб у Федерації футболу України — і проблема сама по собі б зникла. Над арбітрами постійно був і є тиск: лише трішки помилився і ти вже можеш попрощатися зі своєю кар’єрою.
— Арбітри чогось бояться?
— Чи стануть вони арбітрами міжнародного рівня чи ні, скільки матчів вони проведуть у наступному місяці — все це залежить від чиєїсь волі. Вони цілком залежні люди певних людей або сил.
— На останній конференції ПФЛ було ухвалене рішення відмінити ліміт на молодих гравців. Виконком ФФУ скасував це рішення. Що ви думаєте з цього приводу?
— Уже далеко не перший рік Федерація футболу України не прислуховується до думки футбольних клубів. Тобто, тих об’єктів, які утримують сам футбол. Ще у 1996 році звучала теза: досить Виконкому ФФУ вирішувати долю футбольних клубів! Мовляв, ми вкладаємо кошти у розвиток футболу, ми й маємо право ухвалювати остаточні рішення. На цьому фоні й створювалася Професіональна футбольна ліга. Тепер ці тези і правила забули. Я вважаю, що треба дуже чітко переглянути нинішній склад Федерації футболу України, в плані осіб, які мають право голосувати і ухвалювати рішення — що вони зробили для футболу, який внесок вони зробили у футбол.
Я дуже добре пам’ятаю 2007 рік, коли було виборене право проводити Євро-2012 в Україні та Польщі. Тоді відразу ж провели позачерговий Конгрес ФФУ, на якому був переобраний Виконкому ФФУ, а фактично - продовжили термін перебування при владі тому ж складу Виконкому.