Новини змагань

Іващенко і Хавров - найкращі тренери минулого ігрового вік-енду

14:00, 24 травня 2021
Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2020/21
Фото: facebook.com/obolonfc

Цей матч ще місяць тому міг би претендувати на звання центрального, проте навесні команди погіршили свої результати та відстали від трійки лідерів. І якщо «Оболонь» ще раніше втратила свої шанси на медалі, то «Волинь» до останнього сподівалася – але програла в столиці, поставивши крапку на цих сподіваннях.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – в.о. головного тренера київської «Оболоні» Валерій Іващенко. Його підопічні вдома обіграли «Волинь» (2:1), здобувши першу перемогу після оновлення тренерського штабу.
1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Традиційно матчі цієї пари входять у число центральних у Першій лізі – команди грають у рівному, важко прогнозованому протистоянні. «Оболонь» у цьому матчі могла закріпити свої позиції в верхній половині таблиці (тепер від дев’ятої команди чемпіонату вона відірвалася на п’ять очок), але для лучан ця гра була ще важливішою – не вигравши, вони довели відставання від третього місця до 10 очок, тобто втратили навіть гіпотетичні шанси на медалі та підвищення в класі.   

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У лучан із втрат тільки досвідчений форвард Коломоєць, тоді як «Оболонь» не дорахувалася відразу кількох гравців (перебір карток у вінгера Мурзи, який навесні став основним у команді, також з різних причин не змогли взяти участь у грі захисник Голіков та універсал Лобов, давно на лікарняному молоді Касімов і Чідомере).

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з мінімально програним матчем з «Альянсом» оболонці провели відразу шість змін у стартовому складі: замість Федорівського в воротах вийшов Литвиненко, Безуглого в захисті змінив Прокопенко, в центрі поля замість Лобова та Покотилюка з’явилися Савченко та Слободян, Майданевич замінив дискваліфікованого вінгера Мурзу, а Батальський вийшов замість Щебетуна в атаці. Відзначаємо, що кияни сповна експлуатують універсалізм своїх гравців – Суханова, Лук’янчука, Майданевича.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Оболонь» системно використовує схему 4-5-1 (в цьому матчі в її варіації 4-1-4-1), при цьому особливу роль відіграє форвард – Батальський давно вважається в Першій лізі одним із найкращих у верховій боротьбі, що він і довів, забивши два голи якраз ударами головою в стрибках із добре вивіреним таймінгом. Важлива обставина: після невдалого першого тайму тренерський штаб ввів необхідні коригування, посиливши тиск попереду здвоєним дуетом нападників і постачаючи в карний майданчик багато подач.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Загалом «Оболонь» нестабільна, проте є одна статистична цікавинка, яка дозволяє поставити чотири бали в цій номінації. На своєму полі кияни не програють з жовтня минулого року (6 перемог і 2 нічиї), а загалом суто за домашніми матчами вони розділяють 4-5 місця в Першій лізі цього сезону з харків’янами. 
Лауреат 27-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Валерій Іващенко («Оболонь» Київ)
Середній бал – 4,6


Потихеньку ми отримуємо відповіді на головні питання сезону – підвищення в класі вже офіційно зафіксували дві команди, і обидві – в Групі «Б». А що переслідувачі? Тут був дуже цікавий матч, у якому п’ята команда південно-східної групи гостювала в своїх найближчих переслідувачів.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер новокаховської «Енергії» Едуард Хавров. Його підопічні завдали розгромної поразки черкаському «Дніпру» (4:0), повернувши собі п’яте місце.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Важливий матч для новокаховської команди, адже до кінця чемпіонату залишилося не так багато часу, а «Дніпро» випереджав «Енергію» на три очки з матчем в запасі та перевагою в особистих зустрічах (у першому колі була мінімальна перемога господарів на Черкащині). Для того, щоб сподіватися на місце в п’ятірці, підопічним Хаврова було дуже потрібно перемагати.
 
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У господарів не міг зіграти через дискваліфікацію основний вінгер Вакулинський, через інші обставини – півзахисники Біневський і Тенжицький, які все ж в останніх матчах не входили в основну обойму. Але тут треба сказати, що «Дніпро» прибув на Херсонщину взагалі з неповним запасом, а серед відсутніх гравців найбільше не вистачало стилеутворюючого центрального півзахисника Фхакадзе.
 
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Після мінімально виграного виїзного матчу з «Перемогою» лише одну зміну в стартовому складі провела «Енергія» – Мамич замінив Данковського ліворуч у захисті. Серед досягнень нинішньої новокаховської команди треба відзначити якраз стабілізацію складу, якої вдалося досягти вже по ходу весняної частини сезону.
 
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Після першої за п’ять років тренерської зміни «Енергія» змінила тактику – на зміну 5-3-2 прийшла схема 4-5-1 (у цьому матчі – в своєму вираженні 4-2-3-1). Нині новокаховська команда більше насичує середню лінію, намагається суттєво додавати по ходу матчу. До слова, розгромною ця перемога стала вже з виходом низки запасних – зокрема, той же Бондаренко заробив пенальті й віддав гольову передачу.
 
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це друга поспіль «суха» перемога новокаховської команди – безперечно, для цілісного враження ще треба простежити за успіхами «Енергії» в заключних турах, але можна відзначити стабілізацію складу, тактики та результатів команди. Зараз вона на найкращому для себе місці в весняній частині сезону, де не бувала цілий місяць, а вище «Енергія» була ще тільки на початку сезону (4 місце).
Лауреат 23-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 
Едуард Хавров («Енергія» Нова Каховка)
Середній бал - 4,6
 
Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua



Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору