1 ліга
 2 ліга
Новини
Проекти ПФЛ
Семінари
Розклад трансляцій
Відео
Форум
Корисні посилання
Методичні матеріали
Зворотний зв'язок
Контакти

Руслан Новіков: "Ціна питання – два матчі"
«Кристал» Херсон

Футбольний клуб «Кристал» завершив осінню частину на 10 місці з 16 очками. Дещо не той результат, на який розраховував головний тренер команди Руслан Новиков, проте часу ще достатньо, аби виконати завдання на сезон, про що він розповів прес-службі ПФЛ.

Руслане Олеговичу, на ваш погляд, наскільки вдало «Кристал» дебютував у другій лізі?

Середньо. У нас було мало часу на підготовку, функціонально футболісти не були готові, не встигли переключитися в тактичному плані,  тому за результатами перших турів набрали всього чотири очки. Згодом гра налагодилася, футболісти виконували отримані завдання, зрозумівши, як грати на оборону, їм вдавалися переходи із захисту в атаку. Хлопці стали грати більш інтенсивно та давали бій більш досвідченим суперникам. Після таких перемін ми набрали вже 12 очок. Звичайно, хотілося, щоб команда розкрилася краще. Мені здається, що ми цілком могли впоратися з тими командами, що знаходилися перед нами. Наш теперішній результат – це непоганий задаток. І якщо ми нормально підготуємося, замінимо декількох футболістів, то будемо боротися за шосте місце, від якого, до речі, нас відділяють усього п’ять очок. Ціна питання – два матчі. Тобто, задача цілком реальна. Ми не ведемо мову про п’яте або четверте місце: там величезний відрив у 12 та 14 очок відповідно. А шосте місце, нам мій погляд, цілком можливо посісти.

Наскільки важко футболістам було  адаптуватися до змагань серед команд другої ліги?

Я не можу сказати, що гравцям було важко. Подекуди вони не розуміли, чого від них хочуть, мовляв, ми чемпіони області, грати будемо так, як хочемо. В результаті у першому ж турі на виїзді програли «Енергії» 0:4 через свою ж самовпевненість. А потім зрозуміли, що такі ж розгромні програші можна отримати в наступних матчах. Тому почали перебудовувати гру, аби відповідати рівню другої ліги. Звичайно, можна бути чемпіоном області, а у професіональному футболі мешкати внизу турнірної таблиці і не демонструвати ніякої гри.

Чи всі футболісти виправдали ваші очікування?

Скажімо так, покладав певні сподівання на Паніна як на найбільш досвідченого гравця.  Щодо гри, то претензій до нього немає, а у контексті лідерства на полі та поза ним – згуртувати команду, наприклад, - дещо не виправдав надій.  Ішмаков пройшов школу і першої, і другої ліг, але з ним довелося попрощатися. Було ще декілька розчарувань: на початку чемпіонату на контрактах було 23 футболісти, а зараз залишилось усього 15.

Кандидати на їх місця на олівці є?

Звичайно. На перегляді очікується від 30 до 40 футболістів. Гучних імен серед них немає, адже ми не можемо собі дозволити значні фінансові витрати. Здебільшого це перспективна молодь, яка грала у дублях, на обласних змаганнях .

Які позиції потребують підсилення?

На кожну по одному виконавцю.                               

Де плануєте проводити збори?

 Перший етап розпочинається у середині січня, задача футболістів – втягнутися, адаптуватися після відпустки, а наше завдання – провести селекцію. Відбір проводитимемо за принципом «найслабшої ланки»: хто не впорався, далі не проходить. Нам необхідно дібрати 5-6 гравців: цього буде цілком достатньо, щоб дограти 10 турів.

Що плануєте після завершення селекційного збору?

Ми беремо участь у Кубку Кримтеплиці, який розпочинається у лютому. Остаточні плани ще не визначено, але, можливо, ми проведемо виїзні збори, які присвятимо тренуванням на опрацювання технічних навичок. У березні проведемо спеціальні підготовчі збори на березі моря. Вдень тренуватимемося на піску, він теж корисний, а вечірні заняття присвятимо вправам на швидкість та витривалість. Крім цього, візьмемо участь ще у двох турнірах: це Кубок мера Євпаторії та турнір у Каховці. Звичайно, наприкінці березня проведемо кілька спарингів. У квітні  навантаження трохи знизимо.   

Як в цілому ви оцінюєте змагання серед команд другої ліги?

На мій погляд, рівень чемпіонату підвищився. Порівняйте, деякий час тому футболісти не бажали грати у командах другої ліги, наразі ж ситуація зовсім інша. Радує те, що поступово ліга розширює коло учасників. Як у першій лізі, 18 команд – ідеальна кількість. Тоді можна було б починати чемпіонат раніше, закінчувати пізніше. 

Прямі відео трансляції:
ВІТАЄМО!
Коломієць С.О. - 25!
Ліповуз А.Р. - 22!
deco_lower


Останні відеозаписи:
Матчі ПФЛ
14 Тур. Миколаїв 1:2 Верес
14 Тур. Інгулець 1:0 Скала
14 Тур. Полтава 0:1 Авангард
14 Тур. Оболонь-Бровар 2:1 Колос
14 Тур. Черкаський Дніпро 1:0 Геліос
19 Тур. Іллічівець 3:1 Гірник-Спорт
19 Тур. Геліос 0:0 Колос
19 Тур. Верес 2:1 Суми
19 Тур. Нафтовик-Укрнафта 2:0 Десна
Приймальня ПФЛ:
(044) 529-94-94